Je to pořád dokola to samé:

Lidé hledají záchranu. Chtějí změnit svůj život k lepšímu. Nefungují jim vztahy na různých úrovních ( partnerské, s rodiči, dětmi, přáteli ), jsou často ve finanční nouzi. Ubíjí je jejich práce, co žijí, kde žijí, s kým žijí. Mají zdravotní problémy. Tak jdou hledat spásu do duchovna. Narazí na nějakou sektu, skupinu, kde vedení umí trochu nebo více zacházet s energiemi, má něco nastudováno, prožito a mají kolem sebe hierarchii spolupracovnic, spolupracovníků, kteří nováčkům vymyjí hlavu.
Duchovní cesta je hlavně o etice, morálce, soucitu, ctnostech srdce. Nevyužívání a nezneužívání slabších, nemocných, prostých. Nedělání nikomu to, co nechceme, aby někdo dělal nám. O pokoře. Ti duchovně nejpokročilejší mají ovládnuté pudy, hlavně ten sexuální. Nehoní se za kariérou, schopnostmi, mocí, majetkem. Duchovní cesta k Bohu není ani o hromadění schopností a darů a předvádění se. Přestože ti Bohu blíž, mají darů a schopností více, často je nepoužívají a chrání je Božské síly.
  Různých guruú, tantriků, šamanů, vedoucích kurzů jako že“ posvátné sexuality“, hraní na kněžky atd. zneužívajících lidi a obírajících lidi o peníze, energii, zdraví, je v našem českém rybníce velké množství. Jak řekl před pár lety můj kamarád, silný silný jasnovidec: “ je to k zblití, co se v českém duchovním rybníce děje“. A já s tím absolutně souhlasím, když vidím kolik lidí je obíráno, využito, zneužito, psychicky a zdravotně rozbito.
Tento text nepíšu, abych někoho hanil, ale abych některým lidem otevřel oči. A třeba jim pomohl probrat se z iluze co žijí.
Žijeme s kolegyní Zdenkou bez partnerů, dětí, v celibátu různá období svého života. Tak jak to často bývá, když se odžívá poslední inkarnace a připravuje se na Přejití z těla do světa duchovního a tam je pak na výběr: rozpustit svou duši do Boha- Zdroje nebo se ještě dobrovolně inkarnovat.
Tantra je úžasná nauka, učení. Ti nejpokročilejší učitelé, učitelky na východě žijí většinou v celibátu. Na západě je tantra „sprosté slovo“. Návštěvnost seminářů je vysoká. Hlavně ženy tam vodí své manžele, milence, aby jim lépe fungoval sex, vztah. Pudy, pudy a zase pudy, kterými jsou ovládány.
Dnes mi vyskočil text, o tantra sektě, kde učitelky jógy vystupují na pornochatu. Učitelek jógy jsme u nás měly také dost. Svítila nějaká více a byla duchovně daleko? Ani jedna. Na západě je jóga u kultu těla, trocha meditací k tomu. Spousta lidí si učitelky jógy staví na piedestal. Yoga je z asi 97% netělesné cvičení, žádná západní gymnastika na jogamatce.
Měli jsme u nás na pobytu ve tmě pár tantriček. Patřily mezi energeticky nejvíce „zasviněné“ návštěvníky co u nás kdy byli. Neumí se chránit a jak na těle aktivují určité body, vytahují pak z lidí nehezké energie do sebe a to pak předávají do dalších lidí. Do toho masírovali na tantra privátech v Praze a v zahraničí. Kde si jejich guru tantrici z Prahy berou 50% ( podobnost se sexuálními podniky, kde pasák bere prostitutkám také 50% výdělku je čistě náhodná ), nutí je masírovat nahé apod., aby se i ženatí pánové vraceli a byla tržba.
Další žena před lety, byla dokonce ve Francii, kde ji na letišti sebrali pas, zavázali jí oči a vezli za tantra guruem na odblokování. Poradila jí to kamarádka Češka, kterou tím prý vyléčil a odblokoval do vztahů.
Žen co dělalo slušnou práci a skončili po jednom či více kurzech erotických tantra masážích jako masérky, je plný internet. Učitelů a učitelek tantra, co provozují kromě seminářů tantra salóny, kam umísťují studentky  je také dost.
Nějaké ero tantra maséry jsme po přihlášce k nám do tmy odmítli.
Když se podíváte na ty české guru co jedou tyhle tantra kurzy nejvíce a přídáte k nim ty učitele, co spí ve velkém se studentkami, tak jsou to kromě pár vyjímek jak říká jedna známá: „nevzhlední a nehezcí,  muži, obtloustlí, vypelichaní“ a nebude s tímto názorem asi sama. Tak na to jdou chytře a přísun milenek si zajišťují ezo oblbováním žen.
Základ je zachovat si zdravý rozum. Nedělat nic, s čím nesouzníte, ačkoliv to kamarádky chválí, jak je to úžasné a jak jim to pomohlo. Jestli jim to opravdu pomohlo? Zajíci se počítají až po honu, říká se. Dost lidí prozře až za dlouho. Mužů, kteří mají těžkou hlavu z toho, jak se jejich manželka „zcvokla“ a žije v iluzi, jak je super velmi duchovně pokročilá, protože chodí přece na jógu a tantra kurzy, a kamarádka Máňa ji chválí, kudy chodí, potkáváme také dost. Bdělost, zdravý rozum, Nadhled.
Gugu Jára je známá postavička. Umí něco vyjímečného, je duchovně tak daleko? Mrknete na něj a vidíte svoje. Sekta jeho oveček celé ty roky jede dál. Škola jede dál. Jeho věrní ho jezdili uctívat i do Asie k vězení. Nedávno byla jedna naše známá na kurzu jógy v Járově Poetrii. Že prý jsou tam dobré učitelky. Některé prošly odháčkováním atd.
Říkal jsem Helče Houdové, když u nás byla před lety ve tmě: Budeš se živit kurzy „posvátné sexuality“ v budoucnu. Ale bacha ať si neničíš svou karmu, tím že to rozjedeš moc ve velkém a budeš lidi obírat moc a hrabat. Byly u nás ženy, které za kurz přes Zoom u ní daly své úspory nebo se na to zadlužili. Helča je fajn, známá, pohledná žena, to mnohým mužům a ženám imponuje.  Ale kdo není líný, si dnes vygoooglí o sexualitě, co potřebuje, koupí nějaké knihy a dozví se to stejné a víc. Paní co byla ve tmě a dala za kurz u ní úspory, říkala, že se aspoň necítila sama a našla si tam přes chat nějaké kamarádky. Takže proč ne, ale všeho s rozumem.
Ozývaly se nám o pomoc zadané ženy, kterým vyhrožoval magií jeden český konstelák, když už s ním nechtěli dál spát. Případů sexuálního zneužití šamany je také mnoho v Amazonii a nejen tam. Znásilnění i na dálku v astrálu. Na živo i v astrálu, si často z žen udělají ti co to umí doživotní baterii a potrubím jim odebírají životní energii. Dokud to nějaký léčitel nepřesekne, neodpojí. Pak jdou v astrálu i po něm, útočí. Těm co je kradena energie se pak nedaří zdraví, vztahy, práce.
Duchovní Cesta je o srdci, pokoře, ne o hrabání majetku, ukojování pudů, kvantování, přičarování si lepšího partnera, majetku. Kurzy hojnosti pořádají často ti, kteří ji sami mají málo a chtějí ji zaplatit od studentů. A nebo jí mají hodně, na úkor platících studentů. Podobně jako kurzy obchodování s akciemi, které učí ti co jim obchody moc nejdou, ale jde jim kasírovat stádo těch, co se chtějí burzou živit. Že je tam také většina v mínusu a neuživí se tím, ale často zadluží?
Semináře, výcviky a kurzy, kde si účastníci platí drahé kurzy a letité výcviky, aby se duchovnem živili. Pak zjistí, že většina z nich tře bídu s nouzí a živí se tím ti pořadatelé kurzů, kteří se přetahují o klienty. Spousta těch učitelů, přednášejících, si navzájem dohazuje kšefty, mění role. Ten propaguje a pozve na akci, rozhovor toho, pak se vymění.  Trh je poměrně přesycený. Rodin, kde manželka přišla s tím, že potřebuje zaplatit ještě tyhle čtyři semináře, aby se mohla duchovnem živit a manžel to zaplatí, aby byla šťastní nebo měl klid. Těhle příběhů jsem slyšel, zažil, viděl spoustu. Jejich věc.
Sekta, kde guru řekl prostým duším ( vyšetřovaná zubařka a učitelka ), že když ho zabijí, jeho tělo zmizí apod. Sekty, kde lidem nařídí odevzdat majetek. Schvalují jim, s kým žít a rozvést se.  Když třeba vyloučeným ze sekty skončí komunikace se členy sekty, protože guru kontakt zakáže.  Atd. atd. atd. A že u nás těch sekt, církví, manipulátorů je.
Yoga je úžasná pro tělo. Když se dělá s citem. V metodice jogínů je tělesné cvičení přípravou na sezení v dlouhých meditacích. Jak se říká: zdravé tělo, zdravý duch.
Ale na západě se často pracuje jen s tím tělesným cvičením a k tomu se trošku polechtají meditace.  Chybí tam předávání nauk, vědomostí a dovednosti, které předává mistr v linii žákovi. Bez moudrosti a napojení, je to jen cvičení těla., jenž není věčné na rozdíl od přenositelné duše. A hlavně božského vědomí v nás a z nás. Smutné je, kolik majitelek yoga studií a cvičitelek jógy se nechalo odpojit od své duše a od Boha  vakcínou, jen, aby mohli dál fungovat a provozovat svůj byznys a cestovat. Tím si zkomplikovali nebo i popřeli Cestu, o které sní nebo si myslí, že jí jdou. A když se podíváte na 8 odvětví yogy, tak západní, materiální pojetí, pracuje částečně s bodem 3 a 4, a to základní: vývoj správného jednání a hodnot přeskočí nebo nedodržuje.
  1. Jama – vývojem správného jednání – pravdivost (satja), nenásilnost (ahimsá), nesobeckost (astéja), mravnost (brahmačarja) a bezmajetnost (aparigraha)
  2. Nijama – vývojem duchovních hodnot – čistota (šauča), soucit (santóša), askeze (tapas), studium véd (svadhája), oddanost nejvyššímu Pánu (íšvara pranidháná)
  3. Ásana – vývojem držení těla – (Hatha jóga)
  4. Pránájáma – vývojem vdechu, výdechu a zadržení dechu
  5. Pratjáhára – vývojem nelpění na objektech smyslů
  6. Dhárana – vývojem zaměření smyslů
  7. Dhjána – vývojem meditace na (param)átmu
  8. Samádhi – vývojem spojení s (param)átmou
 Na tohle byl přísný Patanjali, stojí za to si tohle audio pustit: PATANJALI | Yoga Sutras | Aforismy o józe – YouTube
A spousta a spousta dalšího. Jak člověk vidí za oponu, kdo co dělá lidem. Co žije a jakou masku žije. Je to často smutné. Jedna věc je, že se z důvodu odčiňování někteří lidé musí spálit, nechat zneužít, využít, obrat, a nejde se tomu v jejich osudu vyhnout. Ale i tak mají někdy na výběr.
Naciťujte srdcem a vypněte hlavu, když se rozhodujete ke komu jít.
Takže sílu, důvěru v sebe a v Boha a jedeme dál.