Už za měsíc uvidíme, jak velký vliv získá v německých volbách strana Zelených. Očekává se, že výrazný. A pak začnou různé levicové šarády ve smyslu každoroční daně z bytu, domu, pozemků, úspor, z vlastnictví aut atd. Zákaz stavby rodinných domů, všechny chtějí nacpat do činžáků. Zákaz aut na benzín, plyn, naftu. že nemáš na elektro-auto? Tak sdílej s dalšími pěti lidmi. Na řadu přijde znárodňování, vysoké poplatky za vlastnictví všeho, aby toho co nejvíce vlastnil stát. Už tady není otázka jestli to bude,  ale jen KDY to začne.

Výrazně přibude nemajetných, zadlužených, a lidí na všemožných sociálních dávkách. Ti, jakožto většina společnosti budou prosazovat znárodňování a růst daní pro ten zbytek národa: i těch pracovitých, šetřivých, kteří generaci šetřili, aby dětem koupili byt. Po světe už mají různé ty strany zelených, aktivistů, Pirátů, anarchistů, extremistů neziskovek velmi výrazný vliv. A jako ve všem posledních 100 let, v Evropě rozjíždí destrukce Německo. Že byl komunismus špatný? Nedělej si iluze, že kapitalismus a demokracie jsou lepší. Nízko vibrující lidé, nevytvoří ráj na zemi v žádném systému.

Už před rokem jsem psal o tom, že vlastnit byt na pronájem bude prodělečné. Inflace poroste, chudoba také. Je třeba si své úspory a majetek vědomě ochránit.  I před měnovou reformou. Jak si ochránit úspory, majetek, do čeho investovat – o tom jsem poslední roky psal mockrát.