Cena investičního zlata je pro mne takový lakmusový papírek, indikátor, že začíná ekonomická krize většího rozsahu a už se to nedaří blokovat tisknutím hromad Euro. Zlato poslední týdny letí nahoru a dostává se k hranicím poslední krize odstartované cca v roce 2008. Cena za trojskou unci mince Wiener Philharmoniker je už takřka 35 000 Kč. Tento druh mince má nejlepší poměr nákup vs. garantovaný výkup. Cena zlata se nedá utajit, a když se ve velkém nakupuje a informovaní se zbavují akcií nebo jiných virtuálních investic, tak na to trh reaguje růstem ceny.
V globálu by to mělo znamenat, že stejně jako kolem roku 2010 i u nás výrazně na pár let zlevní předražené nemovitosti, a bude se dát koupit o dost levněji. A pak to zase po krizi začne růst. A že se bude zase méně stavět nějaký čas.
Jídlo, zelenina, ovoce však bude příští roky stále výrazně zdražovat kvůli rostoucímu suchu. Jen se podívejte kolik stály potraviny před 5, 10 lety a kolik dnes. Někde je to nárůst v desítkách, stovkách % a to je vs, růst platů velký rozdíl. Někteří prozíraví lidé tedy doplňují zásoby trvanlivých potravin, protože ví, že jejich cena dost vzroste časem. A sází ovocné stromy, pokud už je dávno nemají.