Tato planeta, je zasvěcenci mystérií nazývána polepšovnou, vězením pro duše inkarnované z různých planet. Tady prožijí vše, co je nutné pro jejich další harmonický vývoj. Nikdo tady není inkarnován omylem. Proto je pro nás Země ideální.
Malá část duši, do 5%, je tu však dobrovolně, pomáhá vyvažovat situaci a dělat žití na této planetě krásným. Svou září, modlitbami, meditacemi, skutky a činy. Většinou žijí v materiální chudobě, v duchovních světech však jedni z nejbohatších.
Tihle, vesměs karmicky čistí a duchovně vyspělí jedinci, si užívají každý den, který mohou, uvěznění tady a teď, v hrubohmotném těle… Žít. I když kolikrát trpí tělesným omezením, v modlitbách, v meditacích, ve stavech tranzu, blaženosti, osvícení. Ví, že když přestali dávat energii řešení té spousty zla, bojů, válek, umírající hladem, žízní a na léčitelné choroby, otrávené jídlo, vodu a vzduch, jejich svět se hned změnil v ráj na zemi. Ví, že duše všech zde inkarnovaných si jdou právě pro tu svoji chybějící zkušenost nebo napravit výchylku své karmy. Duše čistého dítěte, které zítra zemře hladem v Jemenu, terorizovaném i s podporou ČR a za mlčení Čechů, si tuto situaci sama vybrala. Kruté, ale pro ni potřebné.

Když něčemu přestaneme dávat energii, a zůstaneme energeticky nad tím, nedotýká se nás to emočně ani vibračně. Byť projevíme utrpení a bolestem zkoušeného soucit. Tímto způsobem se pak můžeme bavit o čemkoliv a zůstat vibračně nestaženi.