Dostávám otázky o tom jak snadněji žít a předcházet nemocem.
Dřívější civilizace a přírodní národy i v dnešní době, měli ve svém středu mudrce, šamana, druida, léčitele, kteří lidem radili jak „správně“ a šťastně žít.:) K tomu sloužili i různé transformační a přechodové rituály ( z chlapce v muže, z dívky v ženu, propojení se svou Silou, duší, s Bohem, s Kristem, s rodem atd. ). Lidé byli napojení na svou duši, na Boha – Vesmír, na přírodu – Matku Zemi, propojené rody, rodiny, kmeny atd. To jim usnadňovalo žití v Bytí.
Tělo je stroj. Jak o něho pečujeme, tím lépe nám funguje.
Je velmi důležité co jíme a pijeme. Jak se o svůj stroj staráme. Když je zanesený, je třeba ho vyčistit. Podle možností. Střeva jsou druhý mozek. V trávicím traktu máme 1,5 kg mikroorganismů, více než tisíc druhů bakterií, více než 100 milionů nervových buněk, tedy asi tolik, kolik jich je v míše a našem hlavním mozku. Sedmdesát procent naší imunity se skrývá ve střevech. Devadesát procent serotoninu, tedy hormonu štěstí, je ve střevech. Odtud se vysílají signály do mozku, abychom vůbec přežili. Například základní signál, že máme hlad. Proto tedy pojmenování druhý mozek. Velmi důležitá část těla. Většina lidí má střeva zúžená, i se zkamenělými výkaly. Hydro-kolon, klistýry umí střeva vyčistit. Po vyčištění nasadit kvalitní probiotika. Tablety nebo kozí mléko, kravské kolostrum a vytvořit na sliznici zdravou vrstvu. Clekově je fajn čistit sliznice těla. Nosu, jazyka, očí, střev, od toxinů a parazitů co ovlivňují mysl, psychiku, škodí tělu atd.  Jogíni to mají propracované a vše lze vygooglit.
Játra jsou čistička těla, žumpa. Propojené se žlučníkem. Je třeba je občas hlouběji vyčistit.Chystám se na očistu radikálnější formou ( olivový olej a citrusová šťáva – viz. google očista jater AZ zdraví ). Dlouho jsem ji nedělal, za život asi jen 7 x zatím. Po ní jsem se vždy cítil lehčeji, jak jsem vyprázdnil o trošku žumpu těla.
 K tomu byliny na konkrétní orgány. Ledviny, krev, lymfa atd. Párkrát za rok mi rentgenovým zrakem kamarád šaman – jasnovidec mrkne na stav těla. Procestuje ho i astrální zevnitř a doporučí co přesně chybí, co kde vyčistit a čím. Bylinky, tinktury, doplňky stravy nechybí v mém jídelníčku už řadu let. Byl jsem schopný jezdit v autě za 30 000Kč, ale do svého těla dát ročně statisíce za kvalitní stravu, pitný režim, doplňky a bylinky. Většina lidí to má obráceně: drahé auto, bydlení, oblečení, šperky, ale tělo vyčuchlé, zanedbané, nevyživené. Vnitřní Světlo utlumené nebo vyhaslé, málo energie. Musí se neustále něčím nakopávat, aby vůbec mohli jako otroci doby fungovat. I když to často pod mejkapem, svaly nevypadá, ale většinou platí to rčení: z venku hezké, vevnitř schovaný hnůj.:) Ještě horší je to u kuřáků, alkoholiků různých stádií… Dát denně za tyhle škodlivé látky, co jejich tělo ničí pár stovek – žádný problém. Dát do sebe denně 40-100Kč do výživy, co jejich vyčuchlé tělo plné zánětů srovná do rovnováhy? Moc drahé…:) Koupit si během roku o pár zbytečností méně a dát to do toho nejcennějšího co mají – své tělo – moc drahé.:) Lakomí na sebe, svou rodinu jsou i nadprůměrně vydělávající opilci, ožralové, gambleři, workoholici. A že jsem jich dost poznal. Sami sebe „odmění“ každý den po práci sadou lahví alkoholu ( a o víkendu s dalšími nemocnými samozřejmě větší alkoholová oslav – kdy to část z nich semele, vypne a, protože ve filmech se přece chodí lidé bavit vždy s alkoholem, drogou ), ale ženě co jim odrodila děti pomoci, to ne.:) A pomoci dát zdraví dohromady rodičům co pro ně v dětství udělali maximum a teď jim zdravotní problémy omezují, zkracují život? Tak to už vůbec ne, chce přece lepší auto koupit nebo točit přebytky v akciích, kryptoměnách.
Zánětlivá ložiska  a záněty po těle má skoro každý. Záněty jsou spouštěče většiny vážných nemocí a tvoří bulky, cysty, nádory, psychické nemoci, destrukce v těle. Ze zánětů zubů, dásní pak bývá AlzhemierParkinson. Když jsem po letech viděl kamaráda – velmi úspěšného ve své profesi, úplně jsem se zhrozil, jak zbědované má tělo v necelých 50 letech. Hlavně, že má spoustu nemovitostí a dalšího majetku. Občas si koupí v lékárně šumivý multivitamín za dvacku. Jeho tělo už je teď vyhořelé a plné zánětů.
Super jsou různě dlouhé půsty v kombinaci s čistou vodou, očistou střev. Aby tělo během půstu nezpracovávalo už jednou zpracované výkaly, zbytky – přes sliznice. Půsty samozřejmě lépe trávit mimo město – protože jak se nám čakry – větrníky více rozjedou, nasávají chemii ze vzduchu i různý binec z ozařování, astrální vlivy…
Výživa těla je tak trochu alchymie na míru pro každého. Zjistit co jeho tělu chybí a vyhovuje. Jsme schopni vám s tím i poradit na dálku. Už jsem za ty roky zkusil ledacos. Teď beru od Zinzina vitamíny, minerály, betaglukany na imunitu, omega 3 olej proti oxidaci buněk a proti zánětům. Prebiotickou vlákninu na vyživení střev a trávícího traktu. Občas nasadím kloubní výživu pro koně Alavis, protože výživa z lékaren pro lidi je slabá, bavíc o dost dražší a nemá smysl ji brát. Stejně jako vitamíny a omega 3 co do lékáren pustí farmaceutické firmy. Ty potřebují do lidí doživotně cpát léky, a udržovat si je nemocné – ne je uzdravit. MLM a tyhle síťové prodeje nemusím jako většina lidí. Ale co brát, když ty funkční výživy vyrábí většinou jen multilevel firmy? A to je ještě většina MLM firem nemá kvalitní a je třeba to testovat a vidět jak to v těle pracuje a do těla rentgenově vidět. Pamatuji si, jak jsem před 25 lety mluvil s jedním doktorem, co českým špičkovým sportovcům tvořil výživu i dopingový program. Testoval v Praze na přístroji obsah látek v jednom preparátu. Z 22 látek uvedených na obalu jich tam bylo skutečně jen 8 v míře co uváděli, číst jich tam nebyla vůbec…Teď je doba ještě více dravčí, konkurence silnější, šidí se ještě víc.
Zásadně nesouhlasím s názory, že si tělo ze stravy vezme vše co potřebuje. V tom ozařování, chemii všude už dávno není dostatek živin v ovoci, zelenině. Kdyby bylo, nemuseli by jasnovdiní a napojení brát tabletky.  A každým rokem je potrava méně výživná, jak jsme z matky Země udělali smetiště palsty, chemií a ozařováním.  Většina lidí je tak odpojená, že je jim úplně jednou, že to ovoce, zelenina atd co jedí je už skoro jen mrtvá hmota.  Ale říkej to ezoterikovi  – veganovi z města co si pochutnává na banánech a avokádu, co utrhli na druhé straně planetě nezralé, aby to na dlouhé cestě neshnilo a ve skladech v obchodě to vydrželo dlouho. Nebo samozvané kněžce Bohyni, co si vypěstovala svou mrkev na vesnici pod ozářením a s chemií v půdě, vodě i vzduchu. Ta má svou pravdu a její mrkve má 150% živin.:)
Spousta ezoteriků utrácí  za různé předražené olejíčky, kterými se mastí všude. Za různé kamínky, řetízky, hůlky a dilda z polodrahokamů, náramky a řetízky, ale nic z toho jejich stroj nevyživí a často pak usínají při meditacích a sotva s eplouží, jak mají málo energie už ve třiceti. Za mne oleje, náramky, kamínky, proč ne, ale je to až druhořadé vůči výživě a detoxikaci těla.
Nedávno jsem četl názor jednoho lékaře, že radši umře na rakovinu, kde se bude moci rozloučit a mít pár měsíců pro sebe a rodinu než mít Alzhemier, kde ho to úplně rozebere a bude trpět roky, desítky let s výpadky paměti, nepoznávat své blízké atd., jak zažívá u svých pacientů.
To co pijeme je velmi důležité. Radil jsem už před lety lidem co neměli studnu, jezdit si někam pro vodu bez chemie, fluoridu sodného, chlóru. Neudělal to skoro nikdo.:) Přestože by jim výlet 2 x za měsíc pro vodu zabrla méně času, než jedna opíječka v hospodě.:) K tomu mošty, 100% šťávy, smoothie atd.
Alkohol v malých dávkách nějak víc neškodí, ale také ničemu nepomáhá. Dát si na chuť jednou za čas? Proč ne. Kouření cigaret s nekvalitním tabákem a plných antidepresiv co z lidí dělají závislé loutky? Když už potřebuješ něco kouřit, žužlat, kup si kvalitní tabák z Amazonie, Kuby nebo odjinud a s požitkem si vykuř čistý tabák bez chemie. Ale nebuď už prosím dál ovce, co, aby ukojila svou závislost sedne ve tři ráno do auta  a jede pro krabičku antidepresiv. Pak Ti smrdí z pusy, smrdí Ti kůže, smrdíš z těch cigaret celý.:) Viděl jsem už spoustu lidí, kterým Marihuana poničila astrální tělo tak, že si tady po smrti fyzického těla nějaký čas pobudou jako přivtělené duše. Že to nevěděli? Neznalost vesmírných, energetických zákonů bohužel neomlouvá.Stejně jako těch tady právníky stvořenými. Stejně tak očkování, vakcinace, to je pro zdraví a duchovní cestu lidí vyložená destrukce. Proto na to také začnou tak tlačit jednotlivé státy. Lidi se začínají duchovně probouzet je třeba je zase odpojit a zotročit vakcínou. A také snížit populaci na této planetě. Výrazně.
Dieta a disciplina je motem čarodějů, šamanů. Pevná vůle, záměr, duchovní cesta. Meditace, modlitby, mantry, pobyty s fajn lidmi. Vypadnout z kolektivu superambiciózních kariéristů, kteří pro Korunu prodají vlasntí svobodu a inkarnaci zase promarní.
Nadváha, tuky jsou uložené strachy, traumata, co zajídáme. Jak říkal kamarád shiatsu masér, kterému prošlo pod rukama asi 7 000 lidi a čte v těle jak v učebnici.“nikdo s nadváhou není sebevědomý a šťastný, ať, říká, ze ano.“ Jeho tělo a duše říkají něco jiného a může to povídat nějakému „bašťounovi“ nebo Máňi z Brna.“:)
V péči o tělo jsou super i různé bylinkové vany, sauny, páry, masáže, baňkování. Zdravá námaha, rekreační sport. Nabíjet se v přírodě, lese. Pravidelně dobíjet baterky. Samota, ústraní, příroda. Nehnat se za sportovními výkony. Digitální a mobilní detox. Duchvoní práce. Protože jediné co vás udělá trvale šťastnými je odevzdání se Bohu, Vesmíru, Zdroji, Absolutnu nebo jak si to nazvete. Omezit, ovládnou své neukojené choutky, tužby, závislosti. Čím méně je věcí, které potřebujete, tím více je vám lehko na duši. A jste klidnější mysli.
Trávit co nejvíce času mimo město. Co nejvíce omezit různé nakopávače, závislosti,destrukce: alkohol, cigarety, drogy, marihuana, energy drinky, nadmíra kávy, pc hry, virtuální realitu apod. Je toho spousta – každý ať si vědomě nacítí, co mu prospívá a dělá dobře a co ho zotročuje a dobře mu nedělá.
Je toho mnoho, o čem by se dalo ještě mluvit, psát, ke zlepšení života, fungování těla energie…
A zdravě myslet, protože mysl je velmi silný tvůrce všeho.
Tak vzhůru k lepšímu Žití.:)