Češi jsou národ alkoholiků. Statistiky ukazují, že rizikově užívá alkohol asi deset procent Čechů. To znamená, že každý desátý člověk v Česku pije alkohol takovým způsobem nebo v takovém množství, že to ohrožuje jeho zdraví. K závislosti na alkoholu má nakročeno podle odhadů až 20 procent Čechů.
Když k tomu přičteme asi 3 miliony kuřáků, kteří potřebují svou dávku antidepresiv v tom chemickém mixu v každé cigaretě a více než 3 miliony Čechů na prášcích ( antidepresiva, na bolest, na spaní atd.), které je utlumí, odpojí od sebe a dělají z nich skoro roboty…), kuřáky marihuany, narkomany, gamblery, závislé na všem možném… Dostáváme se k tomu, co paní adiktoložka skvěle definuje jako příčiny: „Setkáváme se s tím, že za drtivou většinou závislostí bývá přehlušení psychické bolesti. Tedy úzkosti, smutku, nesnesitelného napětí, stresu, pocitů prázdnoty, beznaděje a vnitřní nesvobody, a u starších lidí osamělost“ jmenuje hlavní důvody adiktoložka Marie Funke z Centra AdiCare.
Co s tím? Více chodit do přírody, meditovat a umět zastavit mysl, více relaxovat a naučit se odpočívat: sauna, les, příroda, rekreační sport. Zdravěji jíst, pít a žít. Ideálně samozřejmě žít mimo města ( pokud to fin. je možné ) a ten nápor ozařování, který zesiluje. Když vyjedu do Brna, Prahy a dalších větších měst, je to neuvěřitelný vysavač energie a ty energie a astrál jsou tam oproti vesnicím tak vysilující, že se vůbec nedivím, že tolik přibývá vážně nemocných lidí a tak obrovské množství lidí se musí utlumovat, odpojovat těmito závislostmi, aby vůbec dokázali v tomhle systému přežít.