Podvodníci a léčitelé a terapeuté slabší z velké míry zůstanou. Řada z těch nejlepších, nejvíce napojených na Boha, léčí zdarma nebo za dobrovolný příspěvek. Léčení není většinou jejich obživou.
Spousta z nich léčbu výrazně omezí a bude léčit jen blízké lidi. Nebudou se účastnit těch státem nařízených obstrukcí.
A rizik, která jim plynou od různých nastrčených provokatérů a nejen od nich. Rozhodně je přínosné nastavit nějaká pravidla, protože podvodníků je mezi léčiteli a terapeuty mnoho. Nicméně, tohle bude zase další utažení kohoutků svobody.
Už je tu i přelomová doba: kdy má být léčitelem každý sám sobě. I z tohohle pohledu je tohle zpřísnění vítané.
Ze spousty pacientů léčitelé vytáhli jejich nemoc, kousek karmy a pacient stejně neodstranil příčinu nemoci. A časem, bez vyčištění destruktivního chování se nemoc stejně vrátila. A mnohdy i silnější. Z tohohle nadhledu, pak léčitel svým zásahem narušuje ideální karmický vývoj pacienta. Někdy je však v plánu duše i to, aby se setkala s léčitelem, ten ji pomohl a ona získala čas a vrátila se na správnou cestu a ke ctění vesmírných zákonů…
Pokud se tedy bude muset pacient uzdravit sám, půjde to ruku v ruce s odpuštěním, změnou chování, myšlení a hlavně odevzdáním se Vyšším silám, Bohu.