Do aktuální inkarnace jsme se narodili s různě čistou/nečistou karmickou zátěží. Ta určuje jak moc pohodový náš současný život  je nebo není…
Pokud souzníme s tím, že čas v prostoru neexistuje, tak se všechny naše životy dějí najednou. Jen jsou v oddělených realitách a v jiných paralelních světech. A Vesmír jako superpočítač vše do nejmenšího detailu vyhodnocuje.
Co udělala v posledních dvou životech žena, která už má čtvrtého partnera po sobě ožralu a násilníka? A zase ji to dovedlo do stejného programu utrpení, přestože Pepa se jako násilník a opilec projevil až po třech měsících vztahu? A ona s ní čeká dítě a nejde z toho utéct tak snadno?
Žena, kterou v jednom životě pohřbily za živa a ve druhém utopily, holt tu klaustrofobii bude mít dokud tento prožitek nepřijme, nevyčistí a neodpustí v té inkarnaci. A to je i důvod, proč lidé na cestě své minulé životy čistí. Vstupují do tehdejších traumat a v té situaci si odpustí a odpustí i vrahům. Jak na své cestě postupují k Bohu, objevují se další a další bolesti, strachy, traumata k vyčištění. A když je zdolají, postoupí zase o krůček dál k větší svobodě a možnostem. A žije se jim čím dál lehčeji i díky tomu, že jsou si vědomi následků svých skutků a snaží se žít co nejčistěji v souladu s nebeskými zákony.
Proč někdo čerpající zásluhy dobré karmy má úspěch ve všem na co šáhne a přitom se chová nehezky a jako dravec? A druhý zase naopak pomáhá lidem a žije slušně, ale neustále se trápí? Dobíhá mu karmická zátěž. A ten zatím úspěšný si zavařil na život příští.
Kdyby byli všichni lidé jasnovidní a dodržovali by zákony karmy, byl by tady ráj na Zemi. Ale, zase by to nebylo to pravé studium, kdy se k tomuhle musí člověk dopracovat svou pílí  že…
Jak se dá nahlédnout na naše minulé životy? Napadá mne pár možností:
1) Promeditujete se k tomu delší praxí. Každý má jiné dispozice, které zase souvisí s tím, jak na sobě pracoval v minulých životech.:)
2) Někdo vám pošle trochu své energie a to vám na chvíli posune vnímavost 3. oka a vidíte hlouběji a dál…
3) Pobyt ve tmě otevře vidění každému. Zase to souvisí s tím, jak na sobě pracoval v minulých životech. Někomu první den a jiný potřebuje třeba 120 dní. Ale přijde to i jemu.:) Jen tedy málokdo má času více než 14 dní, v tomhle uspěchaném světě.
3) šamanské rituály s psychedeliky a  Rostlinami síly. Když už zkusíte tuhle možnost, na 1. místě by měla být kvalita a bezpečnost šamana.
4) Modlitby a prosby, kdy se vám po nějaké době otevře rozšířené vědomí a vize, vhledy
5) Ve snech
6) Při půstu. Také záleží na dispozicích a odolnosti těla.
7) Potní chýše, sauna také může přinést vize, vhledy, když se to dělá s pokorou a záměrem..
8) Systematickou a dlouhodobou prací na sobě se vám otevře jasnovidnost nebo alespoň částečné fungování 3. oka a uvidíte co budete potřebovat ke své cestě a růstu.
A pak, varianta, že vám to řekne někdo druhý. A nebo vám ověří váš vhled nezaujatě. Ideálně, aby jste si konkrétní událost ověřili z více stran. Protože každý má svůj filtr vnímání omezený sovu duchovní čistotou a pokročilostí.
Hlavní je, vše brát s rezervou. Protože jsme to my, kdo si určuje svůj další psud a vybírá si možnosti. Čím jsme duchovně pokročilejší, tím více jsme v rozhodování svobodnější.