To, že voda u nás vysychá a bude vysychat ještě více ( potom co mizí naše lesy a zvětšuje se podíl nezastíněných ploch ) už vidí spousta lidí. O tom, že studnu co jste si udělali na vlastní náklady na svém pozemku, vám může obec, stát znárodnit a čerpat už se také rokuje pár let. A na 90% to schválí. Pořád však budou mít ti, co studnu někde mají výhodu nad těmi co budou pít ten chlórovo-fluoridový nektar z kohoutku, co teče ze 40 let starých rezavých trubek a sem tam pár dní nepoteče. Když si člověk zvykne na čistou vodu bez chemie, nedá se ten hnus z kohoutku pozřít už roky.
Už skoro nemá smysl budovat u domu bazény, protože jejich napouštění bude stejně zakázáno.
Ve hře je i novela, že za 2,3 roky nebude moci žádný občan vrtat do země a nechat si udělat vlastní studnu. To budou moci jen stát a obce. Tak to někteří budou řešit tajně, partizánsky a kopat potají druhou studnu ve stodole a dělat si podzemní tajné nádrže na vodu pro zvířata a polévání záhonů..:)
Aktuálně už v ČR existují lokality, kde vodoprávní úřad a města studnu nepovolí a nezkolaudují.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ze-vam-vodovod-a-studnu-nemohou-vzit-sucho-uz-pomalu-meni-i-ustavu-experti-se-nekterych-navrhu-desi-76078?dop-ab-variant=1&seq-no=1&source=hp&fbclid=IwAR3k0sWwUkrc886e8Ff9p99-e1rgpsRaHHwKZaNPfCyoa1kMyJSpppHQ-vE