Tak třetina účastníků pobytu ve tmě tam touží otevřít 3. oko, duchovní zrak, jasnovidnost, kanály moudrosti, přístupy do různých knihoven, do Akáši.
Druhá třetina se toho bojí a vyloženě prosí, ať hlavně nevidí žádné duše, bytosti, své předky v astrálních tělech, protože z toho mají velký strach. Spousta lidí si pamatuje z dětství, jak u postele, ve tmě, cítili bytosti, energie, duše kolem. Někomu se zježili chloupky na rukách, někdo cítil změnu teploty, mráz po zádech. Říkám těmto lidem: tohle vše je tam stále, jen to nevidíte, necítíte. Pokud vám tihle u vás doma vyloženě neubližují, není třeba nic řešit. A to tam u postele máte většinou hezké bytosti. Představte si, kdyby jste tam měli ty, co jsou třeba na spoustě nehezkých míst. No, a u nás jste pod ochranou a máme tady ochranné bytosti co to tady hlídají.
Zbylé třetině je tohle všechno jedno, duchovno je nezajímá přijela si odpočinout a dobít energii v úplné tmě nebo odškrtnout další adrenalinový zážitek ze svého seznamu.:) Dali skok padákem, teď dají pobyt ve tmě a příště otužování. Dost lidí vyhledává adrenalinové zážitky, sporty, aby aspoň na tu chvíli zažili něco jiného a pobyli v přítomném okamžiku. Někteří mají, dle jejich slov, pocit, že jsou v tu chvíli živí…
Části lidí z té první třetiny – těch co se chtějí posunout dál, v tom brání jejich nevyčištěné a nedořešené strachy, kdy jako sice ano, chtějí, ale zároveň je to děsí a necítí se připraveni. Často tam bývají neodstraněné i různé sliby a přísahy: kdy přísahali, že nechtějí už nikdy vidět duchovní světy, aby toho zase nezneužili… A nebo je tam zásah druhých – aktuálně magicky zdatných, kteří jim před 3. oko neustále dávají nějakou destičku, igelit, aby neviděli. Někdy se na tom před inkarnací domluvili, že jim takto bude ten druhý cestu ztěžovat – aby postupně odporem zesílili, častěji to však bývá nějaký karmický nedořešený souputník, který vidí a nechce, aby viděli oni – co jim kdysi prováděl a nezvrhlo se to v odplatu a vyřizování účtů.:)