S jasnovidci je to jako se vším: těch opravdových je málo. Vlastně jsem i přes své bádání silného našel jen jednoho. A ten o tomhle daru říká, že je to spíš prokletí.:) Dál jsem poznal pár těch středně silných a zbytek: nestálo to za řeč a nebo to byli podvodníci.:) Spoustě lidem v duchovním rybníce jede na nějaké úrovní 3. oko, jasnovědění, jasnosluch, napojení na různé informační kanály, studnice vědění – moudrosti. Případně, daleko nižší stupeň než jasnovidnost: různé ty automatické kresby a šenelinky, kdy kontaktérů s dlouhodobě ověřenými fakty je sotva 10% ( ti nejlepší nevystupují na veřejnosti a často dělají už od mládí pro armádu ) a nejčastěji jim „napovídá“ nějaká nižší bytost, entita. A má z toho často velkou srandu, když jí ten uvedený skočil na špek a fakt si myslí, že komunikuje s Kristem nebo rovnou s Bohem.:) Nebo mu po pár dnech řeknou, že je inkarnovaný Kristus a má to vyhlásit veřejně.:) Ježiš Kristus nebyl na této planetě inkarnovaný 2 000 pozemských let. Je smutné, když některý člověk manipuluje jedince mdlého Ducha tím, že jim vykládá, že je vtěleným Kristem. A když ještě těm jelimanům navykládá, že oni jsou vysocí, nanebevzatí mistři a obtočí si tím jejich ego, energii a peněženku k sobě – to si teprve poškozuje vlastní karmu.  S Kristem se dá přitom spojit a on ve svém světelném těle komunikuje třeba s milionem lidí na naší planetě najednou. Jako vyspělá bytost se dokáže namnožit.

Je náročné s jasnovidností žít. U každého člověka cítíte jeho bolesti a smutky. Na veřejnosti se může smát a vtipkovat, ale tělo a duši nejde ošidit. A každý máme své trable, bolesti, smutky, nenaplněné touhy a přání.
Těžké je i vědět, že třeba ten dotyčný vážně onemocní už za rok a zemře. A ten jasnovidec, i když to ví, tak nemá dovoleno mu to říct natož zasáhnout. Protože ten uvedený si má projít bolestí, umíráním a pochopením. A odčinit alespoň část své karmické zátěže a pochopit alespoň trošku z vesmírných zákonů. Pak v utrpení zemře a dá si za nějaký čas další pokus – další inkarnaci. Proč tedy pomáhat někomu kdo ve skutečnosti nikdy zemřít nemůže a škodit mu ubráním jeho lekcí:
Je to ještě těžší, když nesmíte zasáhnout u dětí a nebo vlastní rodiny. Kdy víte, že tuhle nemoc by jste snadno z nemocného vytáhnul a dal mu druhou šanci a ne, není to dovoleno. A kdyby jste šel proti vesmírným, nebeským zákonům – i vy budete pykat. Ti nahoře, výš než mi, jsou striktně spravedliví a měřím všem stejně.
Někdy není dovoleno pomoci i lidem, kteří mají takřka čistou karmu a nebyl by problém jim pomoci – jelikož více či méně dodržují nebeské zákony a respektují otázky příčin a následků situací… Ale, sundání nemoci, problému, by je vychýlilo z jejich duchovní cesty k cestě více hmotné a oni by třebas marnili čas určený na duchovno nějakým sportem či cestováním a začali si bez obtíží moooc vyskakovat.:)
Na druhou stranu, proč by čistý jasnovidec  porušil nebeské zákony tím, že pomůže vlastní partnerce, i když dostal zákaz… když ví, že kdykoliv si její duši najde a může s ní komunikovat….a pokud on chce, má karmicky vyčištěno, a jsou více spříznění ( nejen nějakým manželstvím a jednou společnou inkarnací tady a teď ve hmotě 3D ), může jít další inkarnací zase s ní.  Dokonce jít i dobrovolně níž než je mu dáno.
Je to zkrátka všechno zábava převeliká a učivo veselé.