Vědomá smrt je pro vědomce to nejhlavnější na duchovní cestě. Perpetuum mobile nebo Kámen mudrců Bytí. Ti nejšikovnější končí Realizací a definitivní vymaněním z kolečka inkarnací. Ti méně pracovití alespoň vědomou smrtí a přesunem do světů kam oni chtějí. Ne tam, kam jsou hozeni v nevědomosti a nápravě karmických škod.

 Vědět už za života, kam přesně půjdu po své smrti je dar nejen pro mudrce. Vědět, kam půjdete, pokud to dopadne tou nejlepší i nejhorší možnou variantou. Prozkoumat ty světy, natrénovat odchod z těla, kdy v okamžiku smrti těla, ztratí netrénovaný vědomí a je unášen jak kousek dřeva dravým vodním proudem… s tím, že se někdy, někde zastaví a neví kde. Vědomec jde bděle celou dobu a ví kam jde. Přes vědomý bdělý spánek a práci v něm, bdělý pobyt v astrálu, řízený ohyb ve světech, kam duše po smrti odchází.

Tibetští praktikující chodí na pobyt ve tmě trénovat nejen vědomou smrt. A prožití stavů v bardu. Ti drsnější do tmy stále na roky do různých jeskyní a pěkně po staru: nechat se zazdít  a jídlo a voda jednou za 2 dny – pokud nepřepnou rovnou na pránu. A zahřát se Tummo – vnitřním ohněm v tom vysokém mrazu nebo zemřít.:)
Během tréninku na vědomou smrt je možné zhlédnout i zda se potkáte s tím a s tím z téhle inkarnace nebo už se vaše cesty rozejdou, protože vy půjdete do vyšších dimenzí a vaše manželka ještě pár inkarnací ne.  A nebo zda vy, dobrovolně půjdete s ní níže, než můžete.
Aby vás pozůstalí netahali neustále zpátky, je třeba mít vyřešené dědictví, majetek. Včas před smrtí vše rozdělit, rozdat a zařídit, aby s tím byli pozůstalí v souladu. Není pro odešlou duší nic příjemného, když se pozůstalí hádají o nějaký majetek, peníze, který jste špatně rozdělili. Někteří praktikující mají závěť sepsanou už v mladém věku a průběžně si aktualizují o nabytý majetek.:)
Důležité je i, aby po vaší smrti po vás netruchlili. Říkám své máme už od mlada: pokud bych zemřel, mám se daleko lépe než teď.. a jsem v daleko hezčích světech než tady.:) Tohle vše nedává ani trošku důvod truchlit po ukončení mé pouti v těle tady.:) A protože moje máma už také viděla spousty různých světů a bytostí, je jí to jasné.:) A protože bych měl zemřít později než ona, ani já nebudu její duši zbytečně stahovat sem dolů truchlením. Vždyť se přece můžeme setkávat v astrálu, ve snech, v jiných světech kdykoliv.
Různí praktikující jsou vzájemně dohodnuti na pojistce svého odchodu. Že po smrti ověří, zda se podařil vědomý odchod, a kdyby ne, tak zemřelého odvedou ještě jednou. Ať jsou to buddhisté a odvádí phowou nebo šamani a přes línii, nebo dalšími metodami.
Sám ještě nevím, kterou techniku a linii použiju během svého odchodu. Čeká mne ještě spousta práce. Vždy je dobré využít všechny možnosti a pojistky. Tedy použiji všechny linie a techniky, nauky co mi v té době budou dostupné. S prosbou o kontrolu přáteli v tělech i mimo ně. Protože, tohle je finále a Zrození do jiných sfér. A vždy je dobré mít pojistku a více variant. Tak jako faraona, tahalo do jiných světů spousta jeho kněží a hlavní velekněz mu v astrálu svítil na cestu a táhl ho na laně za sebou co nejvýš.:) A k tomu ty pohřební náročné rituály, vytvoření magických ochran těla  a hrobky panovníka. Ochran jeho duše v astrálu. Zhmotnění různých ochranných bestií hlídajících tělo. Které se pustí do vykradačů hrobů a zlodějů relikvií. A poškodí mu jemná těla natolik, že se to do fyzického propíše velmi rychle.
Jak máme za sebou spousty různých inkarnací, ve všemožných říších, civilizacích, na různých planetách, prošli jsme si všemožnými posmrtnými říšemi,odpovídajícími našim rodům, liniím, náboženstvím. Egyptští zasvěcenci už za života trénují zavření v sarkofágu v jejich záhrobní říší. O jejich Bozích, bytostech, praktikách, je popsáno spousta  knih a svitků. Nebudu to tedy rozvádět. Není to ani pro citlivé povahy.
Jako zápaďan bych měl jít  světem – veden Duchem Svatým a Ježíšem Kristem, k Bohu – Stvořiteli.  S tibetskou linii Karma Kagju – nejpočetnější linií na této planetě co se týká počtu duší pak jejich bardy a světy a s úplně jinými bytostmi. Do toho tam šmrcnu trochu těch čarodějných linií, linii předků z planety Země, pomoc svých přátel z mé domovské dimenze a sféry. Trošku šamanského světa. No, bude to oslava.:)
Každopádně to chce i spoustu energie, kterou nahromadím celibátem a cvičením a energií modliteb linií. Rozhodně si nebudu ničit karmu tím co teď jede ve velkém: kradenou energií slabších umístěnou v egregorech různých šamanských rodin, mágů a podobných individuí. Protože ti za tohle vždy musí zaplatit a do Vyšších světů s touhle karmou nikoliv. Zase a znovu sem dolů, na planetu Zemi a napravovat karmu. Třebas jako oběti šamanů, kteří poznají vlastní medicínu.
Ale tohle se nás netýká přátelé.