Spousta mistrů různých duchovních směrů se shoduje v tom, že opravdový duchovní pokrok, vyčištění všech traumat, rodových linií a kompletních změn, navýšení vibrací těla, lze dosáhnout jen v osamění, izolaci, v tichu a bez mluvení a v důkladném zkoumání svého nitra. Tedy jít do sebe, do svého duchovního srdce, a tam čistit a čistit a objevovat a otevírat. Tedy ne žádné kurzy, semináře, akce, ale pěkně si sám ten svůj zasviněný vnitřní svět – Vesmír – mikrokosmos vyčistit. Objevit své vnitřní Světlo a aktivovat své skryté síly. Navýší se vyzařování a čistota čaker. Oslabí se ego a posílí Duch. Vyčistí – rozpustí se destruktivní energie a rozpustí námi vytvoření elementálové z karmických zápletek řady minulých životů.
Je to silná a zároveň těžká cesta. Není pro každého ve svém plném rozsahu. Jednou ji musí však projít úplně každý. Někdo třeba až za dva tisíce životů. Jiný v tom příštím.
Ale každý může začít i s pár minutami denně, kdy se zavře v soukromí a nenechá se ničím rušit. Ideální je začít dřív, než vás k vnitřnímu zkoumání dovedou deprese, vyhoření nebo vážná nemoc. Pak najednou mají všichni spoustu času, který dřív na sebe neměli. Lépe začínat, když chci, než když musím -a je už pár minut po dvanácté.