Je třeba zůstat ukotven, uzemněn na duchovní cestě. Mohu psát o mimozemských základnách, skřítcích, čarodějích a různých duchovních zážitcích, ale je třeba vždy zůstat v realitě a ve hmotě. Ezoteriků, kteří nakonec skončili nepoužitelní pro život nebo dokonce v blázinci či na prášcích také není málo.:) Je třeba, aby člověku fungovaly ty základní pilíře:
 zdraví, obživa, vztahy, tělo,  život ve hmotě. To mu dává jistotu fungování. A když k tomu najde i smysl života, pak teprve žije v souladu se sebou i s Vesmírem. Je třeba cvičit zároveň tělo i Ducha. Aby tělo vydrželo ten rychlý posun a nesesypalo se.
Do duchovna vstoupí většina lidí, protože není spokojená se svým životem. Hledá smysl svého Bytí a žití. Má dluhy nebo zdravotní problémy, nadváhu, bortí se jim jeden vztah za druhým. A ubíjí je jejich práce. A třeba partner alkoholik. A když na duchovní cestě vydrží, tak se časem zbaví strachů, bolestí, traumat, destruktivních programů a omezení, špatných návyků. Většinou to tedy trvá dlouho, do konce života.:) Ale pomůže to i v těch příštích inkarnacích a  to je k nezaplacení.
Nejsem klasický ezoterik. V tričku bez ezo tematiky, kraťasách a v žabkách, bez ezo tetování, náramků a řetízků, provázků, ezo oblečení, na mne nikdo nepozná, že se vůbec nějaké duchovní cestě věnuju.:)