Tibetský Láma Tulku Lobsang Rinpoche. Měl jsem to štěstí, že mi tento mistr ( i když je poměrně mladý, 42let ), předal nauku Tummo – vnitřní oheň. Dlouholetí praktikující si pomocí této techniky dokáží v těle spustit nonstop blažený stav–vysoké euforie a štěstí. Jemný oheň jim v těle léčí nemoci, rozpouští bloky a omezení… hoří v nervech, žilách, tepnách, v krvi. Tato technika vznikla pro zahřátí v jeskynních ústraních ( ve tmě či jen v šeru), kde praktikující trávili v lehkém rouchu – roky ve vysokých mrazech. Ty zkazky, kdy mnich kolem sebe rozpustí sníh a led – v okruhu třeba 30 metrů, i když je tam mínus třicet – jsou samozřejmě pravdivé a jde „jen“ o ovládnutí těla, mysli, živlu ohně a vzduchu.

Tento učitel cestuje po světě a učí různé nauky. Je z generace, která začala předávat tajná učení a nauky zájemcům na západě. V krátkém videu je malý nástin zlomku z toho co tento láma umí. Prošel si výukou různých linií, různých škol, učitelů, mistrů… Dnes žijeme v době, kdy nám nauky předávají i učitelé jemně hmotní a transmise je stejně opravdová. I nyní jsou na planetě jogíni a lámové, mniši, kteří dokáží levitovat. Ovládnou gravitaci, elementy a živly vzduchu, země. Jen se to neukazuje veřejně, ale jen úzkému kruhu žáků – ne k oslnění, ale k jejich motivaci k práci a k nasání té energie akce.
Pro zajímavost: Wim Hof a jeho otužovací techniky propojují mentální sílu, dechovou techniku, vizualizaci a má to blízko k Tibetu. Tummo, to je pak úplně jiný level. Zatímco techniky úžasného Wim Hofa se dají naučit v řádu hodin a dnů – tibetské Tummo je třeba praktikovat roky, spíše desítky let, aby se praktikující dostal na stupně, pro zápaďany zázračných úkazů.