Od 15.8. bude kousek od Bratislavy předávat tibetský Rinpoche Tulku Láma Lobsang techniku Bliss – vnitřní štěstí a stav blaženosti, která souvisí s technikou Tummo. A ještě je myslím pár volných míst. O Tummo, Phowě a některých dalších, dříve tajných naukách už jsem tady pár textů psal a dají se dohledat. Milarepa a spousta dalších osvícených a realizovaných mistrů došlo i jen neustálým cvičením Tummo k Osvícení. Jedná se prakticky o vizualizaci v meditaci a prožitky, cvičení dechové ( červené duté tělo, práce s tummo čakrou atd. ) – znovu a znovu a tělem postupně proudí jemnější a jemnější energie – svaly, kostmi, nervy atd. Časem proudí v těle tak silný tok blaženosti a jemněhmotné energie, že to spaluje karmické bloky a omezení, léči to tělo i psychiku, člověk dokáže vydržet ve vysokých mrazech i vedrech. To bylo nutné i na ty roky trvající pobyty ve tmě v jeskyni, třeba v mínus 30 stupních – kdy praktikující celý den jen seděl v lotosovém sedu v meditaci a jen 1 x denně si odskočil vykonat vylučovací potřebu. V této poloze i spal. Jednou za 2 dny se najedl – pokud nepřepl na výživu z prány. Mám na to hezké vzpomínky z minulého života.:) V tomto životě, mám však zatím odpraktikováno Tummo, Phowy, Jankti velmi málo hodin zatím.
Hodně teď frčí Wim Hof a jeho otužovací a dechová cvičení. Tummo je však o dvě patra dál. Tummo se navíc vůbec nedá srovnat s nějakými řízenými meditacemi, které u nás dělá kdekdo.
Jsem bytostně přesvědčen, že už jsme v době, kdy by tyhle pokročilé a velmi účinné techniky měly být předávány co nejvíce lidem. I Phowa – transfer v okamžiku smrti, kterou praktikující dokáže odvést sebe i druhé do co nejvyšších světů po smrti. Protože neodvedených duší jsou na této planetě miliardy bohužel a různě dlouho trvá jejich osvobození, odvedení.
Phowu předal desítkám tisíc lidí bílý láma Ole a přestal s tím před časem. Předával ji tedy jen v rámci jeho diamantové sekty a striktně a přísně omezoval co mohou a nemohou jeho žáci praktikovat a co praktikují. Skoro nic jim nedovolil bohužel.:) Pro mne je Ole jen jedním z mnoha lámu linie Karma Kagjü – navíc není rozený Tibeťan v této inkarnaci a jsem rád, že Rinpoche Tulku Láma Lobsang se s tím nepáře a rozdává lidem tuhle moudrost bez omezení jako jeden z mála v Evropě.
Odkaz na akci na SK a více k této nauce: http://maitri.sk/events/rinpoche-tulku-lama-lobsang-5/
Cena 500 Euro je vysoká, zejména kvůli tomu, že se ta parta co to pořádá potrpí na dražší hotely, restaurace, vínko:) a ty spolknou podstatnou část kurzovného. A i na Slovensko přijíždí za tímto lámou studenti z celé Evropy. Dá se však s ním domluvit a uspořádat si nějaký seminář, předání různých nauk i u nás. Už v ČR byl a hodně se pohybuje v blízkém Rakousku. Vše co vydělá posílá do svého kláštera k jeho fungování. Protože tihle čistí učitelé neřeší majetky, auta, ženy, luxus.
Na Tummo co předává se dá jet i jinam v Evropě . viz. jeho kalendář: https://tulkulobsang.org/en/tourplan