Co praktikovat během pobytu ve tmě a jak využít potenciál této silné metody na maximum.
Většina lidi jde do tmy s tím, že uvidí co se bude dít. A podle toho budou reagovat.
Ptají se mne, co dělat pro maximální efektivitu pobytu.
Většina účastníků jde do tmy s nějakými obavami, strachy. Na podvědomě úrovni ví, ze tento proces je silný. Velmi silný.
Říkám jim, ze ideální příprava, je žádná příprava. A netlačit se do žádného stresu.
Málokdo ví, ze Tma samotná je Světlem…Všude je světlo. I ve tmě. Mnoho praktikujících má během pobytu ve tmě, v místnosti světlo, mnoho světla. Vidí předměty v místnosti. Rozjedou se jim vize, vidění energií, vidění bytostí a komunikace s nimi. Co si dovolíme, to dostaneme.

Místnost sloužící k ústraní ve tmě nesmí byt pod úrovni povrchu zemského, čili žádný sklep, suterén. Pro ideální proces je nevhodné i příliš elementu a živlů vody a trávit pobyt ve vířivé vaně. Ve vaně, sklepě, suterénu vstřebáváme do těl velmi mnoho vlhkosti a můžeme i snadněji ochořet. Hůř se tam pracuje s elementy ohně a vzduchu. Ty jsou třeba ke komplexnímu průběhu terapie.
Tibeťané zdůrazňují nutnost praktikovat v prostoru nad zemí , proto dělám ústraní v maringotce. Aby se při zvýšené citlivosti praktikující dokázal odpoutat od uzemnění, vstřebávání vlhkosti země. Ideálně mít navíc místnost napojenou na všechny živly. A ideálně ne v domě zděném, kde pobývá někdo další a míchají se energie. Je prospěšné byt daleko od WiFi záření, elektrosmogu. To je nemožné v běžně zástavbě, ve městech, vesnicích.
Nejdůležitější pak je, vyškolený průvodce znající odpovědi na různé stavy a reakce různých těl a hlavně zajišťující maximální bezpečnost procesu. A zvládnutí případných rizik a komplikaci. Nejen nezvládnutelné otevření 3. oka, jasnovidnosti, kundalini – do nepřipraveného těla, držíce bloky v těle a v čakrách. Dost lidí, kterým někdo magicky tyto Síly vypáčil nebo se jim otevřely samy po aktivaci na kurzu, doma u videa, skončilo na sedativech a blázinci.
Ve tmě může praktikující fungovat vice směry. Nechat se jak loď nechat unášet energiemi, s tím, ze nevíte kam vás zanesou, co se objeví, jaké stavy zažijete.
Co z vašeho nitra vypluje na povrch. Jaké strachy se objeví v konfrontaci s vaší vnitřní temnotou a s automatizovanými programy. Co si nesete i z předchozích inkarnací.
Radím lidem ve tmě, co nejvíce pracovat se světlem. Rozzářít své duchovní srdce, napojit se co nejvýše do světla a pomoci světla rozpouštět své bloky, strachy, stavy, úzkosti. Ve stavu meditativním, ještě lépe v plně bdělosti vědomí a vědomě.
Nejsilnější metodou je vlastni modlitba k Bohu, Stvořiteli, k Absolutnu, Zdroji, či jak máte pojmenovanou tu vševědoucí super sílu, která stvořila vše. Ideálně modlitba krátká, vlastní ( nemající nic společného s církví, náboženstvím, sektami ), úderná a neustále opakovaná a s narůstající silou. Ideálně ji říkat nahlas, potom v duchu a zároveň srdcem a hlavou najednou – v plném propojení své Duše a s propojeností Ducha v nás a všude kolem. Představit si, že jste ve svém duchovním srdci a srdce samo říká modlitbu. A když je vám ve tmě úzko, ouvej, už nemůžete vydržet sami se sebou nebo s vaší temnotu – modlete se a vše se rozjasní a opět zažijete stav blaženosti.
Můžete trénovat své éterické tělo a vizualizovat si proudění energie v celém těle. Ve tmě uvidíte jak vám z nohou, z rukou tryská světelná energie.
Můžeme se naučit astrálně cestovat nebo se více zdokonalit v této metodě.

Dají se praktikovat i metody tibetského buddhismu. Jankti, šitro, phowa, tregčhö, thögal, lungu tantry a mnohé další.
K tibetským metodám se většina lidi bohužel nedostane, české komunity tyto nauky na přání svých Tibetských učitelů drží v tajnosti. A knihy si předávají jen mezi sebou. Ani nic nevygooglíte. Nejsou zase tak složité na pochopení, ale vyžadují praxi a hlavně určitý stav poznání, vědomí, integrace a transmisi. Praktikujete, děláte určité vizualizace bytostí, barevných thigle koulí, na určitá místa v těle, vydáváte určité zvuky. Tibeťané, jogíni chodí do tmy k poznání stavu barda, kvůli bytí v okamžitě přítomnosti. K posunu integrace, kontemplace, posunout se do stavu osvobozeni a osvícení. Ale i v Tibetu a v učení jeho mnoha škol, je mnoho praktikujících a jen málo z nich zvládne úroveň mistrů, mistrovského ovládnutí těl a vrcholných stavu osvícení, Tělo světla.
Jsem v tibetské linii Karma Kagjü –nechal jsem si obnovit transmisi a předat některé nauky. Hlavně od mého nehmotného učitele. Mohu tedy zájemcům poradit co je dovoleno jim předat… Mám za sebou inkarnaci tibetského lámy, před 520 lety, kdy jsem praktikoval dlouhé pobyty ve tmě, v jeskyni a realizoval ty nejvyšší mistrovské stupně a nauky linie a stavy Osvícení. Od dovršení Těla Světla, ovládnutí těla fyzického, éterického a astrálního. S dopadem do všech úrovní a do rozsvícení a integrity všech těl. Tedy k dosáhnutí maxima, čeho jde na stezce tibetského buddhismu dosáhnout. A také zbavení se karmické zátěže. S finální volbou, rozhodnout se, zda využít lákadla Bytí ve stavu osvíceném, ve sférách blaženosti, kde může duše strávit velmi dlouhý čas, nebo se inkarnovat zpět a pokračovat na cestě k Vyšší
duchovnosti a k práci ve světech nad dualitou ( nad schopnostmi těl ) a do stavu integrace a celistvosti. V tomto životě, je mým úkolem sdílet a pomáhat druhým. Proto mne to přivedlo k praktikování pobytů ve tmě a k službě ostatním, jako průvodce jejich terapií tmou. Jak říkám lidem: učím se pokoře, vynáším záchody, vařím, nakupuji, uklízím, dělám řidiče a průvodce jejich pobytem.:) Zároveň, se snažím o maximální bezpečnost účastníků a prostor a místo jsou dostatečně energeticky čisté a astrálně ochráněné. A o bezpečnost má jít na prvním místě. A ještě důležité je žití v radosti a jít do tmy v radosti a užít si to světlo tam.