Projížděl jsem teď trošku zemi Českou a s nedostatkem vody je to horší než jsem myslel. Už v půlce dubna jsou hladiny některých potoků a vrtů, rybníků na úrovni července. Co bude v srpnu se uvidí. Blíží se doba, kdy napuštění bazénu bude zakázáno a budou omezeny chovy zvířat = potraviny i vše ostatní výrazně zdraží. Protože k výrobě skoro všeho sortimentu se používání desítky až tisíce litrů vody. Jen se podívejte, kolik litrů vyjde na výrobu jedněch riflových kalhot nebo šálku kávy.
A bohužel i zalévání záhonů se bude dělat polopirátsky.:) Až stát prosadí ten již připravený zákon, kdy vám obce, města, stát mohou z vašich studny vysát vodu. Ale i tak bude vždy 100x lepší mi vlastní studnu a nezávislost. Tak vyschlé lesy, také nebyly desítky let. Tady na Vysočině je osazeno smrky min. 80% lesů a všechny do pár let vykácí. Už teď nestíhají kácet. A kde je málo stromů, tam se hůř žije a dýchá.
Bavil jsem se, se dvěma vidícími a duchovně pokročilými. Jeden chystá další vrt. Druhý pak přidá druhý vrt – 70 m plus a k tomu uvažujeje i o podzemním zásobníku vody.
Snad se začne více tvořit lepší varianta budoucnosti. Párkrát už jsem minulé roky psal o tom, že pitná voda bude vzácná a zdraží a pro mne není už pár let lepší investice, než studna min 40 m hluboká. Klidně jen malý pozemek někde na vesnici – do 20 000 Kč a na něm studnu za 150. Na kterou se složí více lidí. Dá jim to velkou svobodu v budoucnu.