Psala mi dnes jedna známá. Je jí teprve 28 let. Cvičí jogu, medituje. Byla už párkrát v Indii na kurzu jogy. Chystá se zase. Je fajn, když takhle mladí lidé už ví co chtějí, hledají. A ona to ví dost dobře. Má na výběr jít jako duše, co už má něco za sebou, cestou jogínky ( s dětmi nebo bez, s mužem nebo sama ) a nebo se usadit a žít partnerským životem. Osudová linka je daná, tak si nakonec svobodně vybere, co už je předem v Akáše stejně napsané do detailu.:) Takže vypisovat ty 4 možnosti, je nakonec jen takovým trošku větším plácáním Míri.:)

Zatím nemá učitele a navštěvuje kurzy vipassany a dalších nauk, praktik v komerčních centrech a sem tam něco přednáší a vykládá karty a budoucnost z karet na Youtube. Míro, žádné vtípky k tomu prosím.:)

Jednou to přijde a učitel se jí ohlásí.:) Pak končí přípravka, začnou praxe, diety, asketismus. Skončí výklady karet a velké předpovědi budoucnosti nás všech.:) Teda záleží na laskavosti a přísnosti, toho přísného učitele.:)

Až je žák připraven a má vibrace rezonančně připravené k přijetí do učení, jeho učitel ( učitelka ) se objeví. Napojí ji na jeho duchovní linii, vloží do ní kousek ze sebe a začne ji učit. Od té doby za ni ručí před „kolegy“ v linii, v různých realitách, světech. V astrálu, ve světech duchovních i v jiných. Jsou spolu propojeni vlákny a vidí ji co dělá na své obrazovce. I kdyby byla na druhé straně planety nebo na planetě jiné tělem fyzickým.
Z úspěchů žáka má učitel radost, z přešlapů starosti a radost menší.:)
Tak jí držíme palce, ať je spokojená s tím co jí přijde.
Dost hledačů si myslí, že na nejvyšší duchovní stupně se nedá v naší krásné zemi dostat a učitelé tady chybí. Myslí si, že nejdál se dostanou v Asii, Amazonii. Ale… z mých zkušeností a ze zkušeností řady lidí co znám, jde v Amazonii ve Světle jen 1-5 šamanů ze sta. Napojování lidí ( i žáků ) potrubím, odsávání lidí o životní energii, sexuální zneužívání fyzicky i v astrálu, magické útoky a další kulišárny jedou v Amazonii tak ve velkém, že  lidem říkám, neblázněte… radši si na tu Ayahuascku zajděte v ČR ( u přepečlivě vybraného šamana ) a přepečlivě zvažte studium tam, když už tam jste. Zatím jsme nepotkal Čecha, kterého by při studiu na šamana v Amazonii nevyužili, nevysávali, nezneužili. Dost z nich zjistí pak co se dělo, později.
Slovy jednoho mého oblíbeného spisovatele:“ šel stříhat ovce, přilepšit si, a vrátil se ostříhaný“.
Ayahuascka není pro všechny, něco si bere, dost dává. Je to urychlovač Cesty.  Ale potkáváme spoustu energeticky rozbitých lidí po ceremoniích. Protože ceremonie dnes dělá kde kdo a točí se v tom velké peníze.
Nic není jak vypadá na první pohled. Stejně tak, často dělají ty nejhorší věci lidem v duchovním rybníce, ti učitelé na první dojem sluníčkoví, objímací, o lásce mluvící.:) Takže bdělost je důležitá převelice. Lidí co hledali v duchovnu záchranu svého života, zdraví, vztahů, hmoty, velmi často přicházejí o iluze a končí oškubání o zdraví, energii a peníze. Také jsem se spálil, když jsem důvěřoval dravcům kdysi.:) Ano, osud máme daný a nešlo se tomu vyhnout. Muselo to být odžito. Stejně jako když spolu mají nějací manželé strávit třeba přesně 10 let svého života, a karmicky si dořešit to, co kdysi nestihli dokončit. Je pak na obou stranách, jak spolu po manželství budou vycházet a jak tím ublíží sami sobě.
A tak je to ve všem a na všech úrovních Bytí.
V té Asii najít mistra stále jde a je jich tam dost. Jen je třeba hledat srdcem a mimo komerční velkokapacitní centra a velko-ašramy. A i tady platí, že mistrů je pomálu, kasírujících nevidoucí, pak mnoho.
A tím se vracím k hledání učitele u nás. Ne nadarmo jsme se inkarnovali do ČR. Ano, situace v naší krásné zemi, ekonomická, kriminalita, zhoršení dostupnosti zdravotní péče atd., tohle vše bude těžší po obrovském přílivu migrantů do ČR, ale pořád to tu bude ještě dlouho fajn a lepší než ve spoustě částí planety.
A učitelé a učitelky, co jdou ve Světle v naší zemi také máme. Ti většinou na ezo kanálech nevystupují, je třeba je hledat srdcem. Pokračovatelé linií Drtikola, Minaříka, Tomášových a řady dalších u nás máme. K tomu pokračovatele linií a učení dalších. Není třeba hledat štěstí mimo ČR. Ale zároveň, koho baví cestovat a dává mu to smysl, ať cestuje a Žije, co ho baví, naplňuje. Ať tvoří a je šťastný, Šťastná. V EU by se mělo napsat ještě: ať je šťastné, ale pohlaví jsou jen dvě. Vše ostatní jsou jen psychické poruchy, úchylky.