Stromy jsou energetické zářiče..žijí v nich silné bytosti.. zlepšují život lidí.. vzduch, podmínky pro bytí všech…
Protože 52% českých lesů zabírají smrky a kůrovec ničí i jiné druhy stromů… výrazně to zhorší vše o čem jsem psal na řadu let. Než se stihnou osadit nové stromky ( chybí spousta sazenic ) a trochu vyrostou a naberou sílu… Může to být na deset let, ale i na daleko déle.
Tady na Vysočině je to kalamita. A kůrovec zlikviduje smrkové lesy v celé zemi během pár let. Ještě se dá ale aspoň nějaká část území zachránit.
Zaspalo se, podcenilo se to. Ti co statní lesnické firmy řídí, to po…Přestože hlavně stát vydělával na těžbě dřeva spousty miliard Korun, tak ty peníze jsou dávno vyvedené, utracené a chybí lidé nejen na těžbu, ale i na pálení zbytků stromů, napadených větví..čištění lesů. Ještě více chybí pomoc malým soukromým majitelům lesů. I z jejich lesů se kůrovec šíří k sousedům. Jak jsou lesy oslabené, otevřené, snadněji pak stromy lámou i vichřice.
Řada Čechů řeší indiány Kogi, záchranů pralesů v Amazonii, ale my žijeme tady. Tady budou žít naše děti. Tady potřebujeme léčivé energie stromů a čistší vzduch, půdu. Vysychá voda a bez lesů bude vysychat rychleji. Vše souvisí se vším.