Staré duše, blížící se své závěrečné inkarnaci ve hmotném těle zažívají často velké problémy v různých směrech. Zdravotní, materiální, magické útoky různých bytostí a černých šamanů, mágů.
Setkávám se s tím, že ti, co finišují a sklízí karmu zrychleně a jsou to vesměs dobří, čistí lidé, žijí s ovládnutými pudy, závislostmi, střídmí ve všech oblastech. Takový Ramana Maharši si užil rakovinu a spoustu bolesti takřka celý svůj život, kdy chodil o holi a tělo bylo ne zcela zdravé. Velký mudrc, byl svým žákem dotázán: proč je tak nemocný. Odpověděl s úsměvem: “ když je velký slon ( vyspělá, velká duše ) uvězněný v malé chatrči ( lidském těle ), jak to s jeho tělem dopadne?“

Tihle Indové, Tibeťané a řada dalších učení, škol nebrala na tělesnou schránku zrovna ohledy. Jeli na maximum a tělo obětovali svému cíli. V meditaci se pohybovali ve vyšších světech a tělo měli nevyživené, často nefukční. Tohle si my tady, ve světě konzumní obživy nemůžeme dovolit.:) Nicméně, naši přeci, duše pokročilejší než tyhle linie tibetské, indické, šamanské, hrdí Hyperborejci, Lemuřané a jiní, když to časem v rodech na ně navazujících začlo upadat, udělali ty největší oběti. Kdy se část těch nejčistších duší dobrovolně nechala uvěznit, umučit a vydržela všechny mučení těla, zatímco svou duchovní energií vybudovala silnější budoucnost pro své pokračovatele. Proto třeba jednou zachrání islámem a šaria zvrhlostmi zpustošenou střední a východní Evropu Rusové – potomci Hyperborejců, až později Slovanů. Silné oběti udělali třeba i Kataři – tzv. Čistí, silně spojení s Bohem a Kristem, kteří se nechali vyvraždit bez boje satanismem kolem tehdejšího papeže. Díky Bohu, že tento náš současný papež má být tím posledním a pak se tahle mafie rozpadne. A třeba z těch vatikánských trezorů pak vytáhnou aspoň malinkou část skutečné historie této planety.

Když potkávám některé staré, velmi pokročilé duše, které mají za sebou spousty inkarnací v tělech světelných, v pokročilejších dimenzích, a teď odčiňují, drtivá většina svou karmu na Zemi, tak je mi hodně líto vidět je v lidských tělech. Často jim navíc Božská prozřetelnost ještě do rodiny strčí démona v lidském těle. Nebo tři.:) těžká karma se pak v utrpení čistí rychleji. Primitivní tělo, hodně hrubohmotné, často nadopované vším možným, k utlumení nebo k nakopnutí, otrávený vzduch, chemie v jídle i pití, ozařování, na planetě Zemi, kterou už tisíce let vlastní bestie v tělech jemněhmotných i lidských.

No a pak člověk potkává staré duše, co sešly z cesty. Obklopili se svými uctívači, i v pokročilém věku střídají jednu ženu za druhou a během sexu si ji napíchnout svým energetickým chobotem a do konce její inkarnace z ní mají baterii. Bohu-žel, ani jako vidící, neovládli sexuální pud a energii. Používají manipulace, hypnózu, ovládání druhých v astrálu. Neovládnutý materialismus, sexualita jsou snadno vidět a poznat i začátečníkům a člověk nemusí být jasnovidec, aby tohle viděl. Často je ovládají nehezké bytosti, které jim propůjčili různé schopnosti, ochranu a z energie, co tento filuta odsaje potrubím do svého zásobníku, si berou velký díl.

Kdy člověk sejde z duchovní cesty? Když dá na první míst něco, někoho jiného než Boha. A dělá druhým to, co nechce, aby dělali oni jemu. A dělá i to, co je v rozporu s jeho srdcem.