Neexistuje ve Vesmíru spravedlivější síla, než karmický zákon Stvořitele. Duchovně pokročilým rodičům zemře pětileté dítě vážnou nemocí. Kdy trpí všichni 3, ale rodiče si jsou vědomi, že smrtí těla nic nekončí. Ovládají astrální cestování a s duší dítěte jsou i po jeho smrti v kontaktu… Když se na to, ale podíváme z větší hloubky, zjistíme, že duše dítěte zavraždila v minulém životě dva lidi a napáchala spoustu nedobrých skutků. Po fyzické smrti v předchozím životě se v duchovním světě domluvila s dušemi svých rodičů na spolupráci v odčiňování karmické zátěže. Tím, že si v tomto životě prožila bolest, utrpení vážné nemoci a zemřela v brzkém věku, odčinila tím velkou část své zátěže. A velmi ji v tom pomohli ty dvě další duše, vyspělé, které ji provedli v lásce a harmonii nemocí a umíráním tak, aby to zvládla co nejlépe a v co nejmenším utrpení.
Pak jsou tu karmy rodin, národů, světadílů, planet. Z aktuálního pohledu je nespravedlivé, narodit se jako dítě Pepy Nováka a nést kletby a zátěže jeho rodu, které způsobil praděd Jan vraždou. Ale z Vyššího nadhledu a karmického zákonu, může být jeho dcera Světlana tou, kdo má sílu všechny kletby rodu vyčistit a sama vyčistit kousek své osobní karmy. A i evolučně pozvednou svůj rod.
Někteří novodobí ezoterici říkají, že karma neexistuje.. Ale na této planetě a nejen na ní, už byli daleko pokročilejší a soucitnější, plně jasnovidní lidé než tito řečníci. A jsou tady i teď a napravují svou karmu. Ano, všechny inkarnace běží najednou. Ano, existují velmi pokročilé duše, které jsou v rovině Tvůrců, ale i na ty se vztahují vesmírné zákony a karmická rovnováha. Odcházet v tomhle století z téhle planety s čistou karmou bude fuška. Ale všechno jde.