Všichni občas někomu skočíme na špek a necháme se obalamutit. Psal jsem před pár dny, že skvělý výrobce duchovních videí Igor Chaun má novou hvězdu na svou Gošárnu a pro svá videa.
https://www.tmaleci.cz/?s=osv%C3%ADcenci
No a čas po 3 dnech čas trhl oponou a je po hvězdě a Igor dal na svůj FB tohle vyjádření:

VESMÍR JE DYNAMICKÝ A NEUSTÁLE V POHYBU.
Přátelé, minulý týden jsem převzal na Goscha TV video, kde si povídal o duchovnu a svém osvícení Lumír Láska. A doprovodil jsem to vřelým doporučením. Nyní jsem se rozhodl video odstranit. – Po jeho zveřejnění se na mě obrátilo překvapivé množství lidí, kteří mi řekli, že jim nebo jejich přátelům Lumír velmi ublížil. Nečekal jsem to, protože Lumír umí prezentovat své učení (a osvícení!) opravdu dobře. A znal jsem ho pouze z onoho videa.
Nesoudím, nehodnotím, neodsuzuji. Ale pokud duchovní cesta a učení způsobují druhým zároveň bolest a utrpení, nebudu to podporovat. Stáhl jsem proto video z kanálu Goscha a odvolal pozvání na říjnovou Gošárnu.

I tahle situace mne utvrzuje v poznání, že duchovní Cesta a život sám nejsou něčím statickým, ale neustálým zkoumáním, obezřetností a bystrou pozorností, zda jsme snad nesešli z Cesty…

Protože skutečná duchovní cesta spočívá v laskavosti a v pomoci bližním. A nezanechává za sebou trosky a shořelá srdce, ale radost, povzbuzení, svobodu a přímé směřování k Bohu.

———————-

Cením si toho, že ač se Igor s různými ezo učiteli X krát spálil, vždy to přiznal a veřejně prezentoval. Jak už jsem psal, pro mne je Igor fajn a dobrej chlap. A na duchovní cestě už je desítky let. Bude to i tím, že se mu blíží šedesátka a se stářím je větší šance přijít ke kanálu moudrosti.:)
Podle mne je důležité odhalovat různé vykuky, zlatokopy, odsávače, kterých je duchovní rybník plný. Ezoterika je poslední roky velký byznys. Pokud se někdo nazve Osvícencem a pak sdílí doporučení od Igora do asi 20ti svých ezo-byznys fb skupin a je schopný účtovat 2 000 Kč na hodinu za nějakou pseudoterapii i chudým lidem a důchodcům, pro které je tahle suma vysoká… je třeba na to upozorňovat.  I když se pak na Igora sesypalo v komentářích pár Lumíra příznivců a u některých bych se nebál i označení „ovcí“.:)
Pro mne je ten klučina herec, co chce z duchovna vyždímat co nejvíce.
Mám dar mluvit i psát ( někdy a na určité úrovni jen ) a velmi snadno bych mohla psát vznešené citáty a přepisovat díla Osvícených a Buddhů. Poupravit slovosled a snadno přetvořit. Prý mám příjemný hlas:) a videa by měla úspěch.:) A také by tím rostlo ego mé a to by mi velmi škodilo a táhlo dolů.
Říkám si v žertu: Miro, ty můžeš také dělat terapky a nějaké léčení za 2t na hodinu ( jedna pražská „terapeutka“ mi psala, že 5 000 Kč za hodinu je férová cena a aspoň jí to vyselektuje ty lepší lidi ) a k tomu semináře a vydělávat miliony ročně. Nemocných, energeticky vyčerpaných lidí přibývá, pomoc jich hledá čím dál více, začátečníků a naivních lidí je český ezo rybník plný. A platí a platí. A Ty se staráš o lidi 30 dní v měsíci, každý den, s pár dny volna během roku,… většina lidí ve tmě na Tebe naháže svá trápení, strachy, traumata, bolesti a Ty musíš zůstat nad tím, aby jsi nevyhořel a k tomu to těžší kolem nich, v astrálu je pohlídat.  A že to je často pořádný hukot co na sobě ti lidé mají. A tohle vše děláš za méně než by jsi si vydělal za 1 den semináře.:)
Ale od té doby co jsem na duchovní cestě si to nedokáži představit, že bych se ponořil do ezo byznysu a hrabal a hrabal. Proč taky? Ty nejláskyplnější životy na různých planetách jsem měl často jako nemajetný. Kdy jsem měl jen oblečení a misku na jídlo. A bylo to povznášející a s Bohem upřímněji spojující. Protože jsem mu dal sovu důvěru na plno a vždy o mne bylo postaráno. Nikdy mě nenechal ve štychu. A člověk se dostane do úžasných vibrací, když není frekvenčně stahován starostmi o obživu, jídlo, bydlení platby. Kéž by mi bylo i v této inkarnaci dovoleno zažít to spojení. Zatím, však nemám odvahu zbavit se svého domu u lesa a ani to v této inkarnaci asi neudělám.:)
Někdy si říkám, proč tolik duchovních učitelů, terapeutů, léčitelů upadlo do pasti peněz, hmoty? Pracovali v civilním zaměstnání měsíčně za sumu, kterou teď vydělají duchovnem za 1, 2, 5 dní. Jsou jako ezo pracovníci lepšími lidmi? No, každého věc. Ale čarovat si „hojnost“ tím, že kasírují duchovně méně vyspělé, slabší, zranitelné, méně bystré, kteří si ty ruce s reiki, kvantovkou, shamballou, fejky atd. nedokáží přiložit sami… No, zkrátka mi přijde kolikrát sprosté naúčtovat důchodkyni, která ty 1 – 2 000 Kč nastřádá ze svého důchodu a odevzdá je ve svém stavu nějaké Esmeraldě za hodinu kranio, kvantovky nebo Reiki.:) Pořád totiž žijeme v zemi, kde je i 30 let po revoluci průměrný důchod asi 12t Kč a 2/3 lidí dělají za méně než 25t čistého.  Tak i platby za ezo služby by měli odpovídat jejich realitě.