Pokud se člověk během monotónní práce, fyzicky náročné práce, v těžké životní situaci, při sportu – spojí, napojí na Vyšší síly a pronese prosbu, modlitbu, dostane se mu síly, energie navíc. Tohle spojení je potřeba zesilovat každý den, nějakou prosbou, modlitbou. Modlitbou vlastními slovy. S tím, že nejúčinnější je modlitba ve stylu mantry. Krátká a neustále opakovaná. Znovu a znovu. A ideálně ke konkrétní bytosti. Já se modlím buď k Bohu-Stvořiteli nebo a to ještě častěji: k Ježíši Kristovi. A funguje to. Spojení s ním mi zesiluje, jeho ochrana mi zesiluje. A když dělám fakt něco těžkého a dochází síla a energie, tak modlitba ke Kristu vždy zabere.
Včera jsem půl dne sportoval na turnaji v jednom sportu. A díky modlitbám jsem se často dostal za mé současné limity netrénovaného těla a k výkonům jako před řadou let. Druhá věc je pak to, že když člověka nahromaděná duchovní a mentální síla dostane daleko za 100% jeho limitů, tak už ten večer jako netrénovaný sotva chodím a dávám se dohromady 2 dny.:) Za limity těla se dostává občas ( když je to třeba ) spousta různých šamanů, jogínů či jak si ty cvičence Ducha pojmenujeme.
Krátkou, údernou modlitbu praktikuji třeba během pobytu ve tmě ( kdy tma slouží jako zesilovač, akcelerátor ). Vezmu si malu = 108 kuličkové počítadlo a s každou modlitbou nebo mantrou jednu kuličku automaticky posunu. Měl jsem v plánu udělat přes 10 000 modliteb za 3 dny, dal jsem si tedy do krabičky 93 sirek k překročení tohohle počtu. A po každém obkroužení maly přidal jednu sirku. Hlava tak nemusela myslet na počítání a byl jsem koncentrován na Krista v sobě i kolem sebe a před sebou. A v sobě a kolem sebe jeho zlatou energii a třeba i zlatý kříž. Ten čistý, bez toho ukřižovance, co tam cpou církevníci.:)
Modlím se třeba takto Milovaný Ježíši Kriste, žij ve mně prosím. Nebo: Milovaný Ježíši Kriste, sviť ve mně prosím. Milovaný Ježíši Kriste ochraňuj mně a mé blízké. Co se každému líbí a rezonuje s ním, to je pro něho nejlepší.
Tohle je intimní text z mého soukromí:)
10 000 modliteb zvládnu ve tmě za 2 dny. Nějaké nespecifikované množství pak přidám v živějším snu ve tmě. Kdy jsem si teda ve snu uvědomil, že se modlím, ale nepočítám je.:) A to mne trošku rozladilo.:) A potěšilo mne, že jsem se posunul s bdělostí do snové úrovně a dokázal ve spánku bděleji fungovat. Samozřejmě mám daleko ke cvičencům Ducha, kteří tohle praktikují každý den, tedy, že ze sebou pracují ve dne i ve spánku a i ve spánku jsou zcela bdělí zatímco jejich tělo relaxuje. Pobyt ve tmě člověka nabije hormony a energií, od druhého dne pak spím už jen 1-4h denně a sem ve stavu bdělosti i v polospánku, spánku. Do toho je v běžném životním shonu se dostat o dost těžší, často nemožné. Hodně jsem teď zanedbával tibetská cvičení: Tummo, Jankti, Phowa, říkajíce si, že na ně mám stále dost času a smrt je ještě cca 46 let daleko.:) A později, že se do nich pořádně opřu.:) Milarepa dospěl k Osvícení jen neustálým cvičením Tummo – vnitřního ohně v čakře 4 prsty pod pupkem. Bez této nauky by se ani v jeskyni v mínus 30 nedalo přežít. Phowa – transfer v čase smrti pro sebe a pro druhé pak zase udrží naplno otevřenou korunní čakru a ulehčuje vymístění vědomí z těla praktikanta. A také, pokročilý praktik Phowy dokáže umírajícího odvést během pár manter a často dokáže i ustřelit kus lebky při vymístění vědomí umírajícího. Kdežto ten slabý musí mantrovat třeba celý den, dva než se odchod podaří. Kéž by však Phowu ovládali statisíce Čechů a většina umírajících neskončila jako neodvedené duše. Jankti pak ve tmě ( a nejen v ní ) zesílí zářné světlo kolem, to které vidí pokročilý praktik během smrti a dokáže se přes něj dostat a pomocí dalších technik pak vymanit z kolečka inkarnací. Tyhle tři nauky jsou běžné pro všechny mnichy, lámy, jogíny a jde jen o to, vybrousit je k dokonalosti desetitisíci hodin praktikování.:) 10 000 hodin zvládne pokročilý jogín za 500 dní při práci 20 h denně na sobě. A toto množství už postačuje k pokročilejšímu ovládnutí techniky.
Modlitby a mantry si říkám také při jízdě autem ( když tedy překonám lenost:)). Z manter mám rád mantru soucitu: Óm mani padmé húm a nebo: Šťastny ať jsou všechny bytosti ÓM: „Subham astu sarvadžagatam! ÓM“ Obě s přáním druhým vylepšují naši karmu.