Cesta k Bohu, Osvobození se ještě během života ve fyzickém těle,  rozpuštění ega, spojení se s Jednotou – přes několik různých stupňů Osvícení – kdy ve vlnách stoupáte i padáte přes linii běžného vědomí. S přesahy do různých světů a úrovní. Uff. Skutečná cesta k Bohu je trnitá, nesmírně náročná na energii a většinou destrukční pro tělo. Ať si říká moderní absolvent 28 seminářů a 38 zasvěcení s egem velikosti slona, co chce, a že v dnešní době už to je jinak a není třeba.:) To sezení v dlouhé meditaci mnohým mistrům nevratně poničilo tělo. Ale tělo je a bude vždy jen zhmotnělou iluzí. Takže proč smutnit, když postup o další krůček byl završen. Ale vždy se dá tělo zachovat zdravé a zastavit se třeba v půlce cesty a nebo jít pomalejším tempem.
Opravdová meditace zastaví vířící mysl. Meditující rozpouští své tělo i mysl ve světle i do světla a časem zůstane jen jeho Já, jeho duše, Atmán. Ryzí vědomí Stvořitele v něm a on jím. A i když je sice v těle,  stal se ryzím vědomím bez těla – vibrujícím několik oktáv nad běžným stavem v egu…Touhle cestou se vydávají mudrcové, jogíni, lámové všech možných kultur a světadílů dnešní doby, I doby minulé a v přesahu všech civilizací, které na této planetě kdy byly. Postupy najdete v různých moudrých knihách dávných věků a učení. Kdy cestu vám urychlí mistr linie, učení – v těle hmotném i jemněhmotném, který vás s svým vyzařováním beze slov posunuje rychleji.
Duši ve stavu ryzího vědomí nevyvede z blaženého stavu euforie žádný člověk, předmět, zvíře ani čin kolem něho. Protože už je svým vědomím nad touto nízkou vibrací. Ví, že žádné přednášky, semináře ( šmelináře pro lidí, od někoho kdo je možná jen o malý krůček dál a možná ani není, vzhledem ke spoustě jeho nevyřešených oblastí života a jen potřebuje vaši energii a peníze?:), kurzy, návštěvy silových míst, zasvěcení a podobné opičárny, jsou jen ztrátou času na cestě do sebe a všechny ty další absolvované stupně, certifikáty a metody jsou jen další pastí pro ego a jeho nárůst a často i pro duchovní pýchu = zdržením a ztrátou času a energie k dosažení stavu sjednocení v rozpuštění ega a aktivování ryzího vědomí  v sobě ( svého vědomí, které však naše nikdy nebylo, protože je všude  a ve všem a všech a zároveň ničí ) = k Bohu, tedy k tomu co Stvořil vše a všechno pomíjivé i stálé.
A místo řečí a plácání, jdu zase chvíli rozpouštět ego, tělo a mysl.:)