shamanic-rattle-1435847_960_720Poslední roky se i u nás v Čechách konají šamanské rituály s rostlinami síly dovezenými z Amazonie či z dalších světadílů. Samozřejmě i naši předci a třeba konkrétně druidé používali v Čechách rostoucí byliny a houby: Blín, Durman, Lysohlávky, Muchomůrku červenou a další rostliny.

Pokud se budeme bavit o rostlinách síly k nám do Česka transportovaných, jedná se většinou o: Ayahuascu, pití Amazonského Tabáku, o Ibogu, Peyotl.

Rostliny síly jsou často duchovní univerzitou, rychlovačem duchovní cesty… To má samozřejmě i svá rizika a právě ta pomáhá eliminovat kvalitní šaman. Během rituálu můžete spatřit aury či čakry, vidět své minulé i budoucí životy, vyletět z těla a astrálně cestovat, vidět různé bytosti, duchy, léčit svá těla, zažít některý ze stupňů osvícení a mnoho dalších pro běžné materialisty sci-fi ,,pohádek“. To je to lákadlo lidí dychtících po poznání své duše, své cesty, své budoucnosti… Můžete promeditovat desetiletí a navštívit stovky seminářů, ale většina lidí nezažije ani zlomek toho, co s rostlinou síly za jeden večer. Naše těla bohužel nejsou fyziologicky schopna, bez přísunu DMT, psilocybinu či jiné látky výrazně navýšit kapacitu mozku a rozšířit vědomí na vyšší stupeň.

Pokud se k takovému rituálu náhodou dostanete, na co si tedy dát hlavně pozor?

Nejdůležitější na celém rituálu je kvalita šamana. To je alfou a omegou celého obřadu. V dnešní době jde o výnosný byznys a rituály tak dělá i spousta neseriózních šamanů českých i zahraničních. Ty bohužel nováčci vesměs nepoznají. Jezdí sem ,,šamani“ z celé Evropy i z Amazonie a Áju už nabízí i řada Čechů. Většinou bez dokončeného šamanského výcviku. Ten sice nikdy nekončí a člověk nemusí být šamanem nejvyššího stupně – v Ekvádoru označovaným titulem Banco 6. stupně. Ale také by neměl být na stupni žáka či učně šamanské rodové linie či být jen turistou, co navštívil 3x Peru a už tady vydělává na svou další letenku.

Nejznámější jsou rituály s Ayahuascou. Cena za rituál s ,,Ájou“ je kolem 2 000 Kč. Místo obřadu by vám mělo být příjemné. Rituál probíhá většinou v úplné tmě. Pokud tedy neprobíhá venku. Čím je šaman vyspělejší a ze silnější rodové linie (do které byl po přijetí připojen a označen i na svých tělech), tím jste na rituálu lépe chráněni před energetickými a magickými útoky a tím větší jsou ochrany místa i vašich jemněhmotných těl…

Zkušený šaman udělá před rituálem kruh sdílení a propojí energie účastníků. Během rituálu pak zve jednotlivé účastníky na očistu jejich těl… Pracuje při ní se svými pomocnými duchy a s energiemi v různých světech. Nejen v astrálních. Pracuje i uvnitř vašich těl.

Během očisty vám může diagnostikovat, co u vás, ve vás vidí za procesy, problémy, bloky, strachy, nemoci, budoucí nemoci – již v jemných tělech usazené…

Můžete se zeptat na něco ze své budoucnosti i minulosti…

Silní šamani pak pracují v rovině příčin a následků a pokud mají v astrálních a mentálních světech velkou sílu, dokáží uzdravit západní medicínou nevyléčitelné choroby i během hodin.

I přes tyto fantastické schopnosti šamanů se poslední roky spousta šamanů stává těmi temnými, v Amazonii zvanými – Brucho. Jsou nakaženi honbou za penězi či majetky a za peníze dělají nehezké skutky. A ještě hůře, dochází i k sexuálním útokům na pacienty, osahávání či dokonce znásilnění během rituálu. A těch temných šamanů je bohužel velké množství.

Jako vždy a všude: buďte tedy obezřetní.