Pokud zvažujete pití Ayahuasky ( tak jako více než 10 000 Čechů, co už tuhle zkušenost mají za sebou ), v ČR ( u nás už ji dělá přes 40! šamanů – třeba i ti, co byli 3x v Peru a vyloženě hazardují se životy lidí ), v Amazonii nebo jinde, tak je klíčová jen jedna věc: kvalitní a prověřený šaman. Dejte na reference lidí, co už u něj byly. Dbejte na své pocity, na své srdce a nacítění, a na to, zda z něj máte dobrý pocit.
Základem je, aby měl silné ochrany místa. Jasnovidci vidí kolem místnosti vybudované ochranné „zdi“, ochranné energie, různé magické předměty, pomocné duchy, bytosti z rodové linie šamana. Šamanovi ochranné duchy a pomocníky v místnosti. Různá silová zvířata. V místnosti je vždy pořádný šrumec, protože i účastníci mají u sebe ty „své“. Šamani jsou většinou drsňáci, mají za sebou tvrdý výcvik.
Z lidí na áje lítá různý sajrat ( nejčastěji při zvracení do kyblíku ), často nehezké energie, občas si někdo přinese démona na sobě… Dobrý šaman zajistí, aby to z jednoho účastníka nepřelezlo do druhého.:) Senzitivní lidé si, při návalu nehezké energie, sami kolem sebe udělají ochranu, zeď. Z některých lidí, co leželi vedle mne, šly takové „hnusy“, že jsem si stavěl zdi.:)
Jeden šaman mi i říkal: přišli mi dva a to byla vyložená černota. Hned jsem musel zesílit a mobilizovat vše co šlo a poprosit nahoře Boha o pomoc, abych je zvládnul. Někdy v místnosti probíhá pořádná mela, boj, zatímco část účastníků pluje ve svém krásném vnitřním světě.
Důležité je i, aby šaman byl ze silné rodové linie. Ptejte se na jeho učitele. Ideálně, aby váš rituální průvodce, byl již minimálně Yachakem, tedy šamanem 4. stupně z 10. Šamani nejvyššího stupně, Banco 6, do Evropy nikdo nedostane. Ale v Amazonii na ně narazíte.
Dobrý šaman vám udělá během rituálu očistu a diagnostiku a odpoví na vaše dotazy. Po napití áji, se u něj zesílí jasnovidnost, Vidí vaši budoucnost, minulost, napojením na vaše mentální tělo, čte vaše myšlenky, může se probírat vaší pamětí, podvědomím. Může se dostat kamkoliv ve vás. Leze vám do těla, zmenší se, projde se tělem. Čistí vám vaše těla, orgány. Rentgenovým zrakem prozkoumá vaše orgány, nemoci, dokáže si zvětšit vaše buňky, i řetězce DNA. Jako většina opravdových jasnovidců, o vaší budoucnosti moc nemluví. I když ji vidí a ta křižovatka události mu svítí nejvíce. Yachak s uměním vysávat, vysává z lidí nemoci ústy a tu energii pak dává ven.
Každý dobrý šaman má za sebou případy, kdy mu účastnici fyzicky zemřeli na rituálu! I proto je velmi důležité najít toho správného. Dobrý šaman najde duši mrtvého v astrálu a dovede ji zpět do těla a to oživí. U nekvalifikovaného, tuhle jistotu nemáte.
Případů, že jsou lidé z áji roztřelení, vrací se z Amazonie napojení a odsávaní na dálku o svou životní energii se dějí docela ve velkém.
Rozmohlo se také sexuální obtěžování účastnic i účastníků v Amazonii během rituálu. Člověk by řekl: tak úžasná medicína, ti šamani mají tak vysoké schopnosti a dějí se takové věci? Dějí, bohužel.
Tak vám přeji, šťastnou volbu, pokud se na tento rituál vydáte.:)
Ayahuasca vás může dost posunout, ale nesprávně zvolený šaman, vám může také ublížit. Tož jako ve všem: prověřujte srdcem, naciťujte se. A bděte.