Nevím kolik desítek tisíc léčitelů, terapeutů, homeopatů, čínských doktorů, šamanů, neošamanů, bylinkářů u nás léčí lidi.  Nějaká základní regulace je určitě třeba, protože už to fakt dělá kde kdo. A někteří léčitelé, regresáci, terapeuti jsou i zadarmo drazí. a návštěva u nich je festival promrhaného času:) Nemocných lidí je však tolik, že všichni mají nějaké pacienty.
Zákon už je nachystaný, mají ho začít diskutovat.
„Z mého pohledu je to alespoň základní garance toho, že pacient neodejde od léčitele v horším stavu, než k němu přišel. A také jistota, že pacient může žádat náhradu škody,“ komentuje Kabátová chystanou zákonnou úpravu. Zákon poskytovatelům ukládá množství dalších povinností. Kromě evidování záznamů o provedených službách budou muset zpracovat seznam cen prováděných zákroků, vymezit provozní dobu a uzavřít pojistnou smlouvu o pojištění své odpovědnosti za újmu, kterou svým zákrokem nebo doporučením mohou způsobit. Pokud léčitel pacientovi způsobí neúplnou, nesprávnou informací nebo škodlivou radou újmu na zdraví, bude za ni muset nahradit škodu. Návrh zákona počítá i s případy, kdy léčitelskou praxi provozuje běžný lékař. V takovém případě musí pacienta vždy upozornit na to, že navrhuje služby, které neodpovídají pravidlům vědy a uznávaných medicínských postupů. Stejně musí být vymezeny i všechny reklamy na léčitelské služby. A zakázáno je v reklamách i uvádět jakékoliv informace, které mohou klienta uvést v omyl.

Můj názor na tuhle problematiku je takový: Dnes má asi 700 000 Čechů rakovinu a přes milion cukrovku. Kvalita života nemocných lidí je omezená. Často už i mladí lidé jen přežívají v omezení toho co mohou dělat.  Většina lidí zná někoho onkologicky nemocného. Do pěti let jich bude možná kolem 1,5 milionu. Obě tyhle čísla jsou obrovské. Komunikuji s pár lékaři onkology, chirurgy, sestrami z těchto oddělení a léčiteli a shodují se, že pacientů hodně přibývá a celý průběh nemoci hodně zrychlil.  Z těch uvedených desítek tisíc léčitelů dokáže vyléčit, zmírnit rakovinu necelých 5%. A ti nejlepší léčitelé, s darem od Boha těch je v naší zemi jen pár stovek. A jen malý zlomek z nich si s pacientem sedne, bude vyplňovat papíry, postup léčby a zavázání se  k tomu, že když se zhorší zdravotní stav pacienta, tak za to ponesou zodpovědnost a může po nich žádat náhradu škody. Znám pár lidí, kteří dokáží občas rakovinu vyléčit a za kterými bych poslal své blízké s rakovinou. Když teď přemýšlím, napadají mě jen 3 a min. 2 z toho bych musel za své blízké prosit, aby do toho šli, protože se rakovině vyhýbají. A s nějakým papírováním, evidencí by nás poslali do háje.:)

Znám v zemi už docela slušný počet léčitelů, terapeutů. Hlavně ty, co by s tím nedokázali nic udělat a jen člověka nabijí trochou energie – desítkami různých metod. K těm se dá jít jako se chodí na masáž nebo do sauny. Udělají vám dobře trochou energie. Dáte jim tisícovku nebo více, méně za hodinu a třeba odejdete zrelaxovaní. Ale s rakovinou a v zoufalství je návštěva u nich vesměs neplodná.

Ti co to umí už rakovinu odmítají léčit a poléčí jen blízké, kamarády. Protože to pak musí dostat ze sebe, vyčistit tu rakovinu ze sebe. Léčitelů co zemřeli na rakovinu také není málo.  Často už to ani z vrchu není dovoleno léčit a museli by jít proti nebeským zákonu a to se nemá. A také mají zkušenost s tím, že složitě z člověka rakovinu dostali a on se vůbec nezměnil a za chvíli ji měl znovu. Ti léčitelé plýtvali svou energií, časem kvůli čemu pak?

Možná bych dokázal rakovinu z člověka vytáhnout, ale udělal bych to jen pro svou rodinu – pro nikoho jiného bych do tohohle rizika nešel. Protože bych pak měl hodně práce dostat to ze sebe. A žádná hromada papírků, peněz mi za tohle nestojí. Určitě bych svým blízkým nedoporučil ozařování a chemoterapii. To nemoc, metastáze jen odloží, protože se neodstraní příčina. A velkou část pacientů tahle drastická léčba v řádu měsíců a let zničí.

K léčbě rakoviny jsem psal tohle: https://www.tmaleci.cz/rakovina/