Tma léčí

Terapie tmou, pobyty ve tmě.

Recenze

Moje pobyty ve tmě
O tmě  jsem něco málo slyšela již před dvaceti lety, hodně mě to zajímalo, ale popravdě se mi ta místa moc nelíbila. Někde byly manželské páry spolu, jinde si na CD přehrávači pouštěli meditace a dokonce jinde se i navzájem slyšeli z místností. Až jednou přišla kamarádka, že jde do tmy a já se po dlouhé době podívala kam jde. Navštívila jsem stránky www.tmaleci.cz a bylo mi hned jasné, že to je ono, že tam potřebuji a musím jet. Objednala jsem si 5 dní v roce 2021, ale termín jsem musela posunout. Od Míry mi přišla zpráva, že má už termíny jen na 4 nebo 7 dnů. Vzala jsem si tedy 7 dní a od Míry přišlo: „Ale to už je 7?“. Délku pobytu jsem potvrdila a říkala si: „No a co, tak 7 dní to dám, 4 dny jsou málo.“ Z půstu znám, že než se tělo zastaví, také potřebuje čas. A tady jsem si říkala, že určitě, když neznám a nevím, co mě čeká, že i moje mysl ve tmě bude potřebovat nějaký čas se zastavit. A opravdu tomu u mě tak bylo. (ale každý to má úplně jinak). Přijela jsem do tmy a Míra říká: „No to tělo to je tak unavené.“. V duchu jsem si říkala: „Ale není, já se tak těším“, ale Míra měl pravdu. Ubytovala jsem se, vše si prohlédla, jen nějak na sprchový kout jsem zapomněla a těšila se, jak zhasnu. Když jsem zhasla, moje tělo zajásalo a já se v té tmě cítila všude. Ve všech stranách, směrech, žádná úzkost ze tmy a stěn, ze zamčení. Těšila jsem se, co bude a přišlo to, co věděl Míra. Dohnala mě má únava, mysl se začala pomalu zklidňovat, ale tělo bylo unavené, vyčerpané. Zároveň však natěšené. Následně jsem dva-tři dny spala. Ale i tak pokorně děkuji svatyni, cítila jsem kolik a jak mi předává energii a já si to opravdu užívala, jako v maminčině náruči, když mě konejšila.. Bylo to jednoduše nádherné a přála jsem si, ať to neskončí. Za ty tři dny jsem opravdu dostala mnoho energie a mohla začít cvičit, meditovat a pracovat na sobě.  Ale i tak jsem za 7 dní zažila něco nádherného, hřejivého, něco co mě lehce a něžně posunulo. Poslední dva dny jsem neměla potřebu ani jíst a ani spát. Kolik jsem měla energie.
Jo a ještě sranda se sprchou, první den ubytování jsem se omyla u umyvadla, vždyť jsem nic nedělala, jen se seznamovala. Druhý den zase u umyvadla, vždyť jen spím a vůbec nevím, jaké to v té sprše je. Ale třetí den, že se musím jít už osprchovat. Otevřela sprchu a co teď, kde je kohoutek, kde je mýdlo, no bylo to úsměvné, ale povedlo se. Jen jsem se tedy ještě málem trochu opařila, ale od té doby byla sprcha super.  Ráno když vše skončilo a vracela jsem se do svého běžného života, tak jsem se zase těšila, co bude a jaké to bude. Doma jsem si s rodinou některé věci urovnala, přeměnila, ale šlo by to jistě ještě víc, na všem zapracovat.
Mírovi jsem řekla, že se za rok zase vrátím a zkusím 9dní a on: „Proč nedáš rovnou 14dní?“. Vau 14dní?! To ne, na to se necítím, půjdu pomalu, tak abych byla přesvědčená, že to dám. Ale o čem to je, jen o mně, když řeknu dám 14dní, tak dám 14dní. A nikde není napsáno, že když je nezvládnu, bude to prohra. A tak jsem v roce 2022 vyrazila na 14dní. Od samého začátku jsem se moc těšila a jako první jsem se seznámila se sprchou. Můžu říci, že 14dní ve tmě je opravdu něco nádherného, těch možností na různá témata, čištění, rozpuštění, rozpoznání, uvědomění…., ale nejhezčí je jít do bytí světla. Bylo to nádherné, až slzy tekly a oči se čistily. Slzy stékaly po tváři radostí, něžností a velkou pokorou a vděčností. Moc za to děkuji Mírovi. Vážím si toho. Děkuji i Zdeničce, která si se mnou chodila povídat a nosila mi jídlo. Za 14dní ve tmě nemáte hlad. Porce jsem snížila na jedno jídlo denně, jablko a smoothie, mandle, datle, bylo toho až,až. Za 14dní se uděje hodně změn ve vás, které si odnesete i dál do svého života a je pouze na vás, jestli chcete něco změnit či na něčem makat. Já vím, co vše mi tma dala a jak moc mi Míra pomohl a Zdenička také. Jsou situace, které si nechám pro sebe, každý ve tmě najdeme něco jiného. Ale slzy štěstí a radosti, v srdci něhu, štěstí pohlazení a k sobě tolik lásky může ve tmě objevit každý, kdo na sobě bude makat.
MÍRO, ZDĚNIČKO VELKÉ DÍKY
6.1. 2023 Petra Miltnerová

Natalie u nás ve tmě strávila pár dni:

https://www.idnes.cz/zpravy/revue/spolecnost/natalie-halouzkova-herecka-divadlo-televize-serial-rovnost-pohlavi.A230718_132406_lidicky_zar

Ahoj Mirku,

děkuji Bohu, Zdence, Tobě za tu možnost, za světelné bytosti, které tam byly se mnou a se kterými jsem komunikoval, pobyt u vás všech uvedených:-) ve mně zní a pokračuje, ať máte oba dobrého světla na cestu mírou vrchovatou. Čau David

Pobyt ve tmě jako nejlepší partnerská terapie.

Do tmy jsme šla v době, kdy jsem neviděla smysl života. Chtěla jsem být sama, bez manžela, bez dětí, bez okolního světa. Chtěla jsem se zavřít někam do jeskyně a maringotka u Mirka přišla jako na zavolanou. První tři dny jsem si užívala samoty a seznamovala se sama se sebou a svým tělem. Čtvrtý den přišla veliká krize a já to chtěla vzdát, nevidět, dělat že to vůbec nebylo, že se to nestalo a najít nějaký „důvod“ proč jsem tam nezůstala celý týden. Neudělala jsem to a jsem za to opravdu vděčná. Díky Mirkovo podpoře jsem v sobě pátý den večer našla místo, kde je mi hezky za všech okolností, místo mého klidu. Tma mě přivedla zpátky k sobě, do mého těla a zpátky dolu na Zemi. Poznala jsem se s některými svými skrytými a zasunutými částmi a hlavně zjistila, že všechno už mám v sobě. Uvědomila jsem si, co v životě opravdu chci, jaké jsou mé hodnoty a co chci prožívat v partnerství. Tma nás s manželem vrátila zpátky k sobě a za to jsem jí vděčná úplně nejvíc. Pobyt ve tmě  doporučuji každému, kdo chce jít do hloubky a seznámit se se skutečnou podstatou sebe sama. Podle mě není silnější a rychlejší cesty. Děkuji Ti Míro za tuto možnost.  Lucka Bednářová

Ahoj Zdeni, moc děkuji, ještě jednou moc děkuji za tvoji přítomnost, bylo to pro mě důležité, cítit podporu. Byl to pro mě léčivý čas uvědomění a zastavení se, vím, že proces se děje, jen je to o mnoho těžší venku zůstat ve svém středu, myslet víc na sebe, pracovat a zůstat vědomá a napojená. Snažím se.

Děkuji a přeji zdravé a laskavé dny,
Dani

TMA VÁS POHLTÍ..

Přijela jsem do tmy bez energie a s potřebou jen být, sama se sebou a utřídit si v sobě jisté věci..

I za ty 4 dny se toho událo celkem hodně, nejvíce však to, že jsem se znovu spojila se sebou, s Bohem, s tou jiskrou, na kterou tak často zapomínáme a pak si zas roz-vzpomínáme.. :)

Tma se neptá, zda může vejít dovnitř, prostě vtrhne..vtrhla tak hluboko do mého nitra, do mých nejtemnějších hlubin a zákoutí, již po pár hodinách. Je ale zároveň laskavá a přijímající všechno a všechny, tak bych to popsala.

Hned ten první den jsem si říkala, zda tohle vážně dám a zda je to to, co jsem vážně chtěla..mysl pracovala na plné obrátky.

Tma promluvila: ano, tohle si přesně nechtěla, ale potřebovala..buď se z toho teď po.. a nebo roz-kveteš. Co si vybereš? :)

Vybrala jsem si tu druhou variantu a byla jsem k sobě upřímná, ve všem, co mi přicházelo, jsem s pokorou přijímala a sdílela se sebou a nebo s laskavou Zdeničkou. Jakmile si dovolíme být k sobě upřímní, vidět tu pravdu bez všech těch příkras, vše se změní a to nás dokáže vyléčit.

Probíhaly ve mne tak hluboké procesy..a tak dnes vím, že hlavně jsem tam přišla proto, abych se znovu stala tím malým dítětem..tím, které jen je, leží, chodí a nebo jí. :)

Hodně mě to učilo být přítomná a propojila jsem se zase tak o něco víc se svým malým Já, které potřebovalo pozornost, péči, lásku a hlavně ten klid a odpočinek.

Cítím, že jsem tam v sobě poléčila vše, co jsem v tu chvíli měla..a znovu jsem se narodila…

Už jen to místo pro mne bylo velmi energeticky silné a léčivé.

DĚKUJI Z CELÉHO SRDCE ZA VAŠI PODPORU A PÉČI

Kristýna

Zdravím,

moc vám oboum děkuju za všechno, bylo to úžasné, ať už jídlo nebo samotná zkušenost, kterou si odnáším ze tmy. Určitě se někdy zase vrátím. Do té doby se mějte hezky.
David Střílka

Ahoj Míro,

píšu ti pár svých dojmů 14 dnů poté, co jsem se vrátil z pobytu ve tmě. O možnosti absolvovat jej u tebe jsem se dozvěděl z rozhovoru na internetu s Jirkou Procházkou. Při jedné meditaci jsem ucítil, že mám jít do tmy na Velikonoce na 3 dny a 3 noci, navíc když mi v tu dobu bude 33 let. Poslechl jsem svůj vnitřní hlas a zarezervoval si termín bez stravy. Pár dnů před nástupem jsem opět meditoval v lese na mém oblíbeném místě a uvědomil si, že mým záměrem má být znovuzrození. Ve tmě jsem zažíval krásné, ale i těžké chvíle, kdy mě moje mysl trápila. Prožíval jsem pocity blaženosti a přítomnosti božství. Cítil jsem velké množství energie v oblasti srdce, ale zažil i zpochybňování mé identity, mé podstaty, toho kdo jsem. Ve tmě jsem meditoval, modlil se, cvičil, jenom tak rozjímal a občas si i něco napsal. V jeden moment mi přišla na mysl slova, která zněla japonsky. „Yokigoro giroshi kento“. Nevím, jestli to může něco znamenat, japonsky neumím. Velkou pomocí pro mě byla tvá a Zdenčina návštěva jednou za den.
     Stále cítím, že mám pořád mnoho před sebou, v čem se mohu rozvíjet. Během posledních 14 dnů jsem zažíval hezké věci, objevily se zajímavé příležitosti, cítím více odpuštění a přijetí ke svým rodičům, více vděčnosti a přicházím na zajímavá uvědomění. Život mi také krásně nastavil zrcadlo a ukázal mi, že některé bolístky ve mě stále jsou, pořád potřebuji dovolit si cítit více lásky k sobě. Při pobytu ve tmě jsem si také vizualizoval svá velká přání. V posledních dnech jsem zažil moc krásná znamení, že splnění mých přání je blízko. Vnímám všechna uvědomění, ke kterým jsem na své cestě došel jako dar od Boha, ze kterého mohu těžit já sám, ale mohu tak pomáhat i těm, kteří o to stojí a jsou třeba na začátků své duchovní cesty.
      Po skončení pobytu jsem zažíval radost, dojetí a úžas nad krásou bytí, např. při procházce lesem po dešti, když se kapky na listech třpytily ve slunečním svitu. Pokud za nějaký čas ucítím potřebu znovu jít do tmy, rád se vrátím třeba na více dnů. Jedna z posledních myšlenek, kterou jsem si ve tmě napsal zní takto: „Pokory a vděčnosti není nikdy dost“.
Děkuji, že jsi mě upozornil, že je třeba dávat pozor do koho člověk vkládá na své cestě důvěru. Děkuji také za možnost zažít takto intenzivní duchovní zážitek a za tvojí a Zdenčinu podporu.
S přátelským pozdravem Petr
Dobrý den Mirku,
moc Vás zdravím a posílám recenzi na můj pobyt ve tmě:

„O pobytu ve tmě jsem četla již před dvěma lety. Brala jsem to jako velmi zajímavou informaci, ale abych pravdu řekla, netroufla jsem si … nyní si říkám, že z mojí strany to byly úplně zbytečné obavy. Od pobytu ve tmě uplynuly více než 2 měsíce a ohlédnu-li se zpět, byl to pro mě nejen nádherný zážitek, ale obrovský impuls k tomu, abych si více vážila svého života a přehodnotila svůj přístup k sobě i svému okolí. Nemyslím si, že bych neměla srovnané hodnoty, jen jsem zjistila, že spousta věcí se dá řešit více v klidu a stres si někdy vytvářím sama. Tma mi umožnila zastavit se, podívat se na vše s odstupem, zklidnit se, najít v sobě více pokory nežli jsem kdy měla a odpustit sama sobě.

Každému kdo se rozhodne zkusit projít pobytem na tomto kouzelném místě to vřele doporučuji. Nemějte strach ze tmy. Tma přináší mnoho světla. Do mého života tedy světlo určitě přinesla. Není problém vyrovnat se s tím, že Vám na týden někdo zhasne, problém je vyrovnat se sám se sebou a s tím, co jsme způsobili sami sobě. A tady na to máte určitě čas.

Já jsem prošla týdenním pobytem spojeným se 6-ti denním půstem. Půst jsem si nakonec prodloužila na 21 dní. Odpočinek spojený s očistou těla půstem si velmi pochvaluji.

Děkuji Zdeňce za její láskyplný náhled na věci kolem nás a Mirkovi za jeho věcný a přímý vhled do mého života. Bylo mi u Vás krásně.“

S vděčností Iva Hurdálková

Ahoj Zdenka,
pozdravujem Ťa i Mirka. Děkuji ještě jednou dodatečně za skvělou možnost strávit u Vás pár dní tmy a samoty. Teď to zpětně vnímám jako dar. Bylo mi tam úžasně. Cítila jsem se bezpečně, spánek jsem měla klidný a léčivý. Už teď přemýšlím, kdy dojedu na týden. Dějí se mi teď velké věci. Troufám si říci, že jsem našla svoji životní úlohu. Postupně ji začínám aplikovat na nejbližších i sobě. Přes ruce mi teče léčivá energie. Jsem z toho toliko překvapená. Na koho sáhnu, vidím příčinu jeho nemocí – ten pravý kořen. Takový DAR jsem ani nečekala, že objevím. Je to požehnání. A velkou roli má na tom i to místo, kde jsem mohla být sama se sebou. Děkuji 🙏🏻 A to nemluvím o spoustě životních situací, které se vyřešily, vyléčily, dospěla jsem k mnoha pochopením. NÁDHERA! Díky Alice

Radana Velísková – 7 dní ve tmě

O terapii tmou jsem se poprvé dozvěděla přibližně před třemi lety, kdy jsem narazila na zajímavý článek o ní v alternativním časopise. Zaujal mě natolik, že jsem začala pátrat po dalších informacích o této tibetské léčivé metodě. Čím více jsem se dozvídala, tím více jsem získávala ujištění vyzkoušet si ji na vlastní kůži.
První den… Po zavření dveří maringotky, vypnutí světla, usednutí na meditační polštář a velkém oddechnuti se mi zpustil pláč, avšak z obrovské vděčnosti nikoliv smutku. :)
Bylo to jakési přivítání tmou a vším, zároveň ničím, co mě obklopuje. Byl to krásný pocit a já jsem hned věděla, že tento prožitek a proces bude stát za to.
Následně jsem prospala zhruba 1,5 dne, tělo jakoby vypnulo. Vědělo, že nic nemusí. Nic jej neruší, nic se po něm nechce.
Po vydatném spánku, druhý den odpoledne…. mi začalo blikat fialovo-bilé světlo před očima, bylo jedno, zda jsou mé oči otevřené či zavřené. Došlo mi, že to bude souviset s třetím okem. A tak jsem začala s meditací několikrát za den a jógou ráno i odpoledne.
Praktikování jógy nádherně podpořilo proud energie celým tělem. Byl to neskutečně nádherný, hluboký pocit nikde končiciho prostoru. Moje tělo nasbíralo víc a víc energie cítila jsem, jak každá buňka začíná dýchat.. fialové a bílé Světlo stále nabíralo na intenzitě. Začínala jsem vidět i světlo v prostoru, jakoby mi někdo nenápadně rozsvěcoval v místnosti, do teď nevím jestli to bylo třetí oko, mé vnitřní světlo či jiné energie nebo bytůstky. Avšak jsem moc děkovala, protože tohle světlo pak bylo se mnou skoro pořád a dokázala jsem se orientovala v maringotce a vidět v úplné tmě.
Druhý den někdy odpoledne při meditaci, přišel první vhled…. Byl to vhled zprvu velmi nepříjemný a upřímně mě vyděsil. Vrátila jsem se jako pozorovatel do jednoho z dávných životů. Byl rok cca 1300 před Kristem. Lidé byli uvěznění za mřížemi které byly do výšky vestavěné ve skalách, dole pod nimi byl dav spousty lidí, ve kterém jsem se nacházela i já. Vládl tam obrovský zmatek, strach, panika, bezmoc, hladomor… všichni křičeli a báli se o přežití, byli od krve a měli různé nože a meče v rukou… Pak to skončilo a já jsem se strachem mírně rozechvěla, udělalo se mi mírně špatně (protože jsem nic takového doposud neznala), nenapadlo mě nic jiného než poděkovat a poprosit, nechť mi je ve tmě ukázáno jen to, co zvládnu unést a zda by se mi mohlo ukázat něco naopak krásného. Po chvíli jsem ukončila meditaci a procházela se po maringotce a rozdychavala to, co se právě udělo, váhala jsem jestli tohle doopravdy chci, ale došlo mi, že pokud se mi to ukázalo má to svůj důvod, má mi to pomoct a byla jsem připravená…. Šla jsem spát, hrudník mě stále svíral a při usínání jsem se obávala že to uvidím znova, ale mysl jsem s Láskou uklidnovala a usla jsem.
Třetí den ráno jsem se probudila, Mirek mi donesl jídlo a já mu prožitek sdělila… Jak odešel a já ještě ležela v posteli zalil mě obrovský pocit bezmoci, strachu, nenávisti vůči životu, vše jsem vědomě prožívala a během procesu mi došlo že prožívam a uzdravuji ten minulý život, následně další uvědomění – BUM – pochopila jsem proč jsem tento život trpěla přejídáním, hladověním, bulimii a nekonečným uzkostným strachem o přežití… Doplakala jsem, přišla úleva na duši a můj bludný kruh byl pochopení, vyřešen a mohla jsem z něj vystoupit. Děkuji.
Během třetího dne jsem pokračovala v meditacich a józe, vize se zlepsovaly a přišel další vhled. Pradávný život z dob, kdy jsme žili ve skalách s rodinami a vlky. Byla jsem jako pozorovatel… nádherné vysoké dvě skály, v nich jeskyně a pár rodin. Mezi skalami vystupoval obrovský kámen který umožňoval výhled do krajiny. Byl právě východ slunce, mohla jsem vidět i barvy. Všichni se začali sbihat a seskakovat dolů na ten kámen, kde společně vítali nový den, Slunce a celou existenci. Byla to neskutečná energie, neumím to popsat… prapuvod všeho, všech sil a energii. Začali zpívat jejich píseň, která mi byla tak moc blízká. Ta mě provázela zbytek pobytu a provází do teď a bude i nadále, protože když ji zpívám nápoji mě to na mou vnitřní sílu a ukotvuje mě v pravdě bytí, což bylo, bez rozvahy, účelem tohoto vzhledu, který mě měl obrovsky posílit. Děkuji.
Videla jsem spousty dalších kratkych scénářů či symbolů a Andělů. Od druhého vhledu se mě tmou provázel a zároveň ochraňoval nádherný fialovostribrny vlk,kterého jsem viděla nademnou. Zbytek třetího dne a celý čtvrtý den jsem již byla v hlubokých meditativnich stavech. Slyšela jsem mluvit mé vyšší já. Přicházelo mi spousta uvědomění.
Ve tmě jsem pochopila odmítání mého těla, a protože jsem jej neviděla, začala jsem chápat jakým nám je požehnáním. To samé s jídlem. Taky jsem prožila to, že k životu nepotřebujeme vůbec nic, konec konců ani to světlo, a proto bych měla brát jako dar vše co vidím, citim na co si mohu sáhnout nebo že můžeme tvořit. Že nemám zbožťovat nic ani nikoho, ani mé tělo, vztahy, práci prostě nic, jen Boha, protože ten se projevuje skrze vše ostatní vždy a všude.
 Pocit hlubokého odevzdání se, protože jsem si uvědomila, že jsem absolutní nic, kterému je dovoleno žít úplně všechno.
S pokorou děkuji za vše, hlavně tobě Mirku a každému z vás, kdo jste vedený do tmy přeji spousty hlubokých prožitků, ať je váš pobyt přesně takový, jaký vaše duše potřebuje.
Kamila
 Ahoj Miro,
v první řadě bych se rád omluvil za lehce opožděnou recenzi – když jsme se loučili v Olešnici, měl jsem v úmyslu se rozepsat o mých 6 nocích u Tebe hned po příjezdu, ale proces ze Tmy mě naplnil takovou chutí a vůlí do realizace změn v mém skromném životě, že Ti tyto řádky píši až takřka 3 týdny po příjezdu. Vezmu to tedy od začátku.
O Terapii Tmou jsem poprvé slyšel skoro přesně před deseti lety, kdy jsem ještě ani nebyl plnoletý – a můj dojem z té doby ve mně zůstal po dlouhou dobu, tzn. „na něco takového rozhodně nemám a nebudu mít nikdy čas“ :-) Následujících dost mnoho let dobu jsem žil zcela odpojen od sebe (a tedy i ostatních) a vydržel jsem to překvapivě dlouho, až do bodu kdy jsem skoro sám sebe úplně zničil. Lidé často hovoří o tom, že je třeba se odrazit ze dna a jít dál, no já jsem si na sebe vykopal fakt hlubokou studnu bez možnosti návratu a byl bych se málem utopil nebýt Božího zásahu – na Světlo jsem se tak musel doslova a do písmene vlastnoručně vyškrábat skrze víru v Boha, byl jsem v té době zcela zesláblý a bez chuti žít. Tehdy jsem si slíbil, že jakmile se příležitost objeví, rozhodně si zajdu do tmy abych si ověřil, zda-li mou nastoupená Cesta je ta správná.
Tento proces „znovuobnovení“ běžel/běží u mě již pátým rokem a mohu se vší vážností potvrdit, že Tma mě přijala vlídně a pomohla mi potvrdit to, co jsem potvrdit potřeboval. Nezažil jsem ve Tmě návštěvy Mistrů ani otevření 3. oka – tedy aspoň myslím – i když jeden/dva sny byly doopravdy zvláštní. Zajímavé pro mě osobně bylo, že jisté změny na sobě jsem postřehl již při cestě za Tebou, skoro jako by tělo vědělo, co nastane a co se bude dít – jak mě typicky cestování stresuje a nejsem zrovna fanoušek (tím spíš, když jsem se za Tebou trmácel přes České dráhy), tentokrát jsem byl až překvapivě klidný a smířený, že mě čeká něco doopravdy dobrého a prospěšného. Skoro se mi až derou slzy do očí když si vzpomenu na příjezd do Skalice, kdy jsem si hloupě nechal ujet autobus – zavolal jsem Ti se svým problémem, okamžitě jsi to zvedl a ochotně přijel až do Skalice, za což Ti chci ještě jednou velmi poděkovat, ušetřil jsi mi 3 hodiny dodatečného čekání na tolik potřebný odpočinek.
Po příjezdu a krátkém seznámení se svatyní se mnou ještě naposledy zacloumal strach a nejistota z toho, co bude – a pak jsem prostě odvážně zhasnul, odebral se ke spánku a spal celé 3 dny v kuse. Dost možná to bylo umocněno tím, že jsem se odhodlal držet 3denní půst (velmi doporučuji), do toho zrovna taky silně pršelo prvních 48 hodin a tak se mi spalo doopravdy krásně, nepamatuji se, kdy jsem se v životě tak dobře vyspal. Možná kdysi jako hodně malý kluk, ale od školky/školy už prostě ne. Samozřejmě po asi prvním dnu se ozvalo tělo, které jsem klasicky poměrně zanedbával – bolesti, proleženiny, ego křičelo „Jak tady vydržíš dalších X dní???“, ale povedlo se mi jej utišit a tak jsem nerušeně spal až do chvíle, kdy jsi mi donesl lahodné šťávy a další dobroty :-) Za což Ti také musím poděkovat, kombinace Tmy, půstu, luxusní vody/vzduchu a kvalitní stravy ze mě účinně vytáhla to nejhorší, co bych v hrubohmotném světě ze sebe dostával týdny, ne-li měsíce.
Tady to mírně zkrátím – nudu jsem ve Tmě rozhodně nezažil, na druhou stranu mě překvapila její „hutnost“ a to, že jsem doopravdy neměl chuť skoro na nic jiného než ležet, spát a taky přemýšlet. Dechová cvičení jsem zkusil všehovšudy párkrát, na druhou stranu fungovala účinněji než tady venku, příště bych si moc rád zadýchal více, musím přijet s většími energetickými zásobami :-) Jak se pobyt chýlil ke konci, bylo mi až líto, že jsem vlídnou společnost Tmy nevyužil k hlubší Práci sám na sobě, ale okamžitě mě zároveň napadalo, že jsem na to energeticky prostě neměl – přijel jsem úplně vysátý ze všech těch obrazovek co na nás denodenně svítí a na víc jsem prostě v tu chvíli neměl síly.
Na pobyt ve Tmě tak nyní vzpomínám jako na naprosto dokonalou dovolenou snů – jsem introvert, rád přemýšlím a uvažuji, Tma u Tebe tak nabízí takřka dokonalé podmínky pro hlubokou introspekci. Chci a přeji si vyzdvihnout HLAVNĚ vnímavého průvodce Tebe Miro, jednu z nejlepších vod kterou jsem kdy pil ze Tvé studny, parádní čistý vzduch, který ve městě nemáme a taky skoro až božský klid, kdy mě doopravdy nic nerušilo od zahloubání se do sebe. Tvé místo je zcela unikátní a jinam do Tmy bych nejel. Nejsem ještě tak vnímavý abych dokázal plně ocenit astrální ochrany a další věci, ale vnitřně jsem se cítil mimořádně bezpečně. Čekal jsem, že ve Tmě budu konfrontován se svými stíny a pochybnými životními volbami, ale nic z toho se v podstatě nestalo, Tma ke mně byla vlídná jako lesní víla a zkoušela mou víru v sebe sama jen tak moc, kolik jsem v danou chvíli zvládal/potřeboval. To je pro mě asi nejsilnější vjem – vím, že někteří lidé tam u Tebe zažívali krušné chvíle, pro mě to ale byla bez přehánění Dovolená Snů a moc rád už 3 týdny po příjezdu vzpomínám na ten Božský klid a mír, který nezištně zprostředkováváš ostatním.
Bůh Ti žehnej Miro a děkuji, že tohle děláš. Nyní mě tma úplně nevolá a tak nevím, jestli se zastavím ještě letos, uvidíme po létě jak na tom budu energeticky – čím jsem si však jist je to, že se ještě rozhodně potkáme. Minimálně si přeji s Tebou zadýchat v Tummo stylu a možná i další věci. Uvidíme co dokážu zapojit do svého života v následujících měsících, nastartoval jsem snad výrazné životní změny a už s hvězdičkami v očích vyhlížím léto a pobyty v přírodě, abych načerpal čistou sílu a energii do Práce. A tím myslím skutečnou Práci, ne to monotónní zaměstnání, které nás od ní odvádí. Jsem rád že jsem měl tu čest poznat Tě osobně a přeji si, ať se Ti splní vše co si přeješ a ještě více! Jsi pro mě inspirací a těším se, až se znova potkáme. Slibuji, že na tom budu energeticky lépe a připraven na seriózní Práci.
Nechť se Ti daří nejlépe jak to půjde, ostatním hledačům přeji tak vlídný a prospěšný pobyt jako jsem měl já sám a vězte přátelé, že Tma nekouše, nemá zuby! :-) Je tu pro vás a vy pro ni. Je velkým darem, že máme v naší malé zemi takovouto svatyni klidu a míru, osobně jsem unikátnější místo ještě za svých necelých 30 let nenavštívil. Děkuji Miro!
-Tom

Zdravím srdečný Miroslave Světlonoši:)

Děkuji ještě jednou za Tmu a Tvoji péči. Hezky to se mnou pracuje. Užívejme přicházejícího jara všichni moji příbuzní. abuelitofuego.cz dědeček oheň Wáclav.
Tento pobyt v tme bol pre mna asi najnáročnejší proces a zároveň najťažšou transformáciou, ktorú som zažila. Pozrela som sa hlboko do seba, rozletelo sa veľa iluzii, ktorých som sa držala. Dostala som hlboké pozrenie do toho, ako som bola v egu a lpení na udalostiach, ako som sa snažila niečo odkazovať okoliu. Zároveň cítim, ako ma celý priestor požehnal a zacítila som milosť, očistu a svetlo cez celú bytosť. Ukázali sa mi minulé životy a uvedomila som si, kto vlastne som— ucítila som to každou bunkou. Ďakujem Bohu, že som vedená a že som mala možnosť sa dostať na tak silné miesto s tak úžasnou a silnou podporou Zdenky a Mira a bytosti v priestore. Díky Natália Blanárová
Ivana zvládla 14 dní ve tmě a den po ukončení pobytu napsala:
Ještě neuplynulo tolik dní, aby se věci změnily a já Ti dala vědět, co je nového…chci Ti napsat něco jiného, pro mě velmi důležitého.
Po vyjití ze tmy jsem byla natolik očarovaná či omámená tou krásou kolem a vším, že mám pocit, že jsem Ti následně dostatečně nepoděkovala… Byl jsi mi obrovskou oporou a jsem si vědoma, že nebýt Tvých pravidelných návštěv, povídání, Tvé přítomnosti, tak bych to pravděpodobně zvládala jen stěží. Co všechno se dělo uvnitř mě, by vydalo minimálně na tři strany, ale to není podstatné…důležité pro mě je Ti i takto zpětně moc poděkovat ZA VŠE. Jsi pro mě neskutečným hnacím motorem.
Takže ze srdce děkuji…pane domácí. :-)
Přeji Ti hezké zítřky. Ivana
20240214_225945
Můj první pobyt ve tmě, Iveta H.
Tma mě lákala už dlouho, ale stále jsem čekala na tu správnou příležitost, kdy budu moct na pár dní opustit naše malé děti, a hlavně překonávala svůj strach. Nebála jsem se tmy, ale toho, co si počne má mysl, až zůstanu pár dní někde zavřená  Nakonec jsem se rozhodla dát si pobyt k narozeninám a odjela jsem se záměrem strávit ve tmě 6 dní. Rozhodující bylo i to, že jsem narazila právě na Míru, u něhož cítím, že jsem opravdu v bezpečí a má místo ochráněné. Dojela jsem trochu vyklepaná z toho, co mě čeká, ale hned po zhasnutí jsem se uklidnila. Hned jsem pochopila, že tma je příjemná, něžná peřinka, která mi pomáhá zkoumat mé vnitřní světy. Od prvního dne mě neuvěřitelně tlačilo v hlavě v místě třetího oka, prosila jsem si o léčení, přicházeli různé krásné bytosti… Cítila jsem je a vnímala, ale neviděla, neslyšela… Sama jsem začátečník a úplně všemu nerozumím  vjemy mi přicházely vnitřně, telepaticky… Pochopila jsem spousty souvislostí, zahlédla okamžiky z minulých životů… Čistila jsem emoční tělo, hodně jsem plakala… Každý den byl intenzivnější, od 3. dne jsem už nepotřebovala spát a stačilo mi málo jíst. Čtvrtý a pátý den už to byla taková jízda, že jsem zvládala jen ležet nebo sedět a dýchat a pozorovat všechna ta světýlka a mandalky, vznášet se po maringotce a čekat, co nebo kdo přijde  Napsala jsem si do deníku, že se cítím jako v planetáriu  Zážitků bylo hodně, poznala jsem svou průvodkyni, Babičku z mého rodu, která je stále se mnou a více se propojila s Ježíšem. Ve tmě mě bavilo úplně všechno. Od studených sprch, jídla, cvičení, po meditace, modlitby…A taky pokec s Mírou, vždy mi dobře poradil. Nebála jsem se vůbec, jen měl několikrát přepadl stesk po malém synkovi. Příště určitě pojedu, až povyroste. Nakonec jsem také maringotku opustila o půl dne dřív, kdy mě odvolal muž kvůli dětem, měli doma nějaké trable  No a ta nádhera, když jsem vylezla na světlo, do rozkvetlé zahrady…Neskutečný, to by měl každý zažít! Ještě to není měsíc, co jsem pobyt absolvovala, a stále cítím, že tento zážitek se mnou pracuje, posouvá mě dál. Hodně jsem se o sobě dozvěděla. Vím jistě, že pojedu zase.

Ahoj Mirku, nechci si momentálně objednat třetí pobyt ve tmě u Tebe. I když často vzpomínám.

Ráda, by jsem Ti poděkovala, za to co děláš né jen pro mě, ale i pro druhé. Vedeš nás k duchovnímu probuzení.
Můj život se od posledního pobytu změnil a kráčím díky sobě i Tobě nádhernou cestou poznání. Cítím potřebu Ti z celého srdce poděkovat….
Mnohokráte děkuji, že jsi byl ochoten  mě provázet.
S úctou
Markéta

Pobyt ve tmě , to je něco co jednou zkusím. Tuto větu jsem si říkala, poslední dva roky. Na začátku tohoto roku , ve mě začal sílit pocit, že potřebuji být sama se sebou a v klidu meditovat. Potřebovala jsem se propojit se svou duší, Bohem a načerpat energii.

–        Věděla jsem , že nastal ten čas, kdy pobyt ve tmě zkusím na vlastní kůži. Začala jsem hledat, kde pobyt uskutečním. Internet je plný různých nabídek, ale já jsem věděla, že chci být v přírodě, nejlépe v lese a někde blízko u vody. Člověk, který mě bude provádět, by měl být zkušený a zajímat se o duchovní věci. A hlavně dělat to vše s láskou a ne pro business. Intuice mě zavedla k Mirkovi. Od začátku jsem měla z nadchazejícího pobytu klidný pocit.

–       Nastal den D, Mirek mě po domluvě vyzvedl na nádraží a já se s ním spontálně domluvila, že místo 6 dní ve tmě s vegetariánskou stravou , zkusím 6ti denní půst o vodě. Bylo jaro a na půst, a nejen na duševní, ale i na fyzickou detoxikaci nejlepší doba.

–       Mirek mi ukazal moji světničku, kterou budu obývat 6 dní a se slovy , až budeš připravená , tak zhasni a odešel. Několikrát jsem se rozhlédla, jak pokoj vypadá, abych se alespoň trochu mohla ve tmě orientovat. Hluboce jsem se nadechla a zhasla. V ten moment místnost pohlitla tma a ja s ní. Vnímala jsem jí s pokorou.

–       První den, jsem prospala, tělo si o to žádalo. Druhý den ráno, mě navštívil Mirek, dal mi pár rad, jak se s tmou vypořádat.  Začátek dne, jsem přivítala jogou a meditací. Vnimala jsem tmu, jako něco plného…jakoby měla hustotu. Zbytek dne, jsem střídavě meditovala ,říkala si mantry a sem tam si schrupla, ale pořád to nebylo ono.   Hlava mi pořád pracovala, a ne a ne vypnout.

–       Třetí den ráno , když Mirek přišel na kontrolní návštevu, jsem se mu svěřila, že mám pocit, že bych se měla více věnovat meditacím, nebo něčemu hlubšímu co jde od srce. Poradil mi, at se zaměřím na mantry a hlavně na ty, ktere jsou mé, ty které pro mě mají skutečnou sílu co vychází ze srdce. Po jeho odchodu jsem si dala pravidelnou ranní flow jogu a po té meditovala. Po zbytek dne jsem odříkávala mantry, bylo to tak silné, že jsem v jednom momentě začala od srdce brečet, slzy se mi linuly po tváři a jakobych viděla  v hrudi a naproti sobě bílo stříbrné světlo. Ten zážitek byl nepopsatelný.

–       Čtvrtý a pátý den probíhal podobně, měla jsem pocit, že vidít sem tam záblesky barevných , převážně zářivě bílých světýlek.  Po každé meditaci , jakobych viděla prostor ve kterém jsem byla.  Přirovnala bych to pocitu,  jakoby vám nekdo svítil jemnou baterkou nad hlavou.  Celou dobu ve tmě jsem se nekolikrát přistihla,že se kontroluji, jestli mám otevřené nebo zavřené oči, zřejmě to byla nějaká sebekontrola, jestli se mi to celé nezdá. Navíc jsem celou dobu měla několikrát příjemný pocit, a to, když jsem cítila závan a probíhala mi hustí kůže po jedné části těla. V ten moment jsem věděla, že vše je na správné cestě a že jsem pod vyšším dohledem.

–       Pátý den mě Mirek jako obykle navštívil, povídali jsme si, jako každý den o zážitcích. Při odchodu mi řekl, zítra ráno, až budeš připravená, tak vyjdi a my se uvidíme později.

Ja se opět ponořila sama do sebe , manter , meditace a stavu tady a teď. A co bylo užasné , tělo už si tak zvyklo, že nemělo ani potřebu spát.  Během dne se mi ještě vyjevilo pár silných vzpomínek na minulé životy . Bylo to tak živé, že jsem se opět přistihla, jak se kontroluji, jestli to není sen, ale ja nespala . Nicméně , já už se tak těšila , až vyjdu ráno ven a uvidím probouzející se přírodu.  Ikdyž při pobytu ve tmě ztratíte pojem o čase, mě se podařilo poslední den brzo ráno, dát si sprchu, zameditovat si  a vyjít po 6ti dnech ven, přesně, jak začalo vycházet slunce. Když jsem otevřela poprvé dveře a vyšla ven bylo to něco úžasného. Nepopsatelné barvy přírody a stormy, jakoby vibrovaly. Seděla jsem, jako opařená a vnímala přírodu, jak žije ,ještě tak půl hodiny.

Na závěr bych chtěla jen říct, že, ať je váš záměr jít do tmy jakýkoliv, vždy se budete muset nejdřívě vypořád a příjmout sami sebe. Děkuji Mirku za zázemí, které jsi mi během mého pobytu ve tmě poskytl. Věřím, že jsem u tebe na pobytu nebyla naposledy.

 Jana Bolomová
Aňa Šaradínová  doporučuje Tmaleci.cz – terapie tmou

Rozhodnutie absolvovať pobyt v tme prišlo pred pár rokmi. Dlhý čas som venovala hľadaniu kde ho absolvovať. Dôležitý bol pre mňa človek, ktorý ma pobytom bude sprevádzať. Preštudovala som mnoho stránok, ale žiadna možnosť ma vnútorne neoslovovala. Potom som natrafila na Mireka, ktorý ma veľmi zaujal a začala som pozorne sledovať jeho príspevky a náhľady na fb……a už som vedela že toto je ono….a nemýlila som sa. Hlavne pre hľadačov pravdy – Mirek je z môjho pohľadu múdry a priamočiary človek – poradí, pomôže, nasmeruje – ale nezasahuje tam kde nemá (nemanipuluje), čo je veľmi dôležité. Jeho duchovná múdrosť splnila moje „nároky“ :-) . Pôvodný zámer som si síce v tme nesplnila, ale cesta k nemu sa ukázala. Prišli odpovede aj na otázky, ktoré som pôvodne ani nechcela riešiť, no akosi sa samé zodpovedali, za čo som teraz vďačná. Pobyt si určite zopakujem. Čistá hlava a ostrý zrak a východ na svetlo je úžasný…..radosť zo života a vďačnosť za „blbosti“ ktoré bežne prehliadame. Mirek, veľké ďakujem za mňa aj za maminu.

A NAVIDĚNOU 

Ondra V. strávil ve tmě 7 dní:

Ahoj Mirku, ze srdce děkuji za týden, který jsem u Tebe mohl strávit. Svůj strach jsem překonal jen díky Tobě a díky Tvoji pomoci našel ve tmě víc, než jsem hledal. Děkuji nejen za podporu během pobytu, ale i za další inspiraci a rady. Jsi velice inspirativní člověk. Děkuji, děkuji, děkuji.

Dobrý den Mirku,

od pobytu ve tmě Vám často „v duchu“ píšu dopis. Chtěla bych popsat alespoň trošku, co mě od té doby potkalo.

Po vystoupení ze svatyně byl prožitek dokonalosti stvoření, přítomného okamžiku, bytí (nebo jak to nazvat) obrovsky silný. Nemá cenu TO popisovat. Jen stále děkuji, že TO je, a také, že jsme JEHO SOUČÁSTÍ…

Děkuji často Vám i sobě, že jsem mohla tuto zkušenost podstoupit. Uvědomit si spoustu věcí. A stále si nové uvědomuji. Možná, že jsem i vědomější, což je jenom nějaká představa, ale zatím to tak chápu.

Stále pociťuji hluboký klid a určitý nadhled nad tím, co probíhá, co prožívám. Často se nechám vtáhnout, ale to si také uvědomuji zpětně.

Po návratu jsem se pustila do uklízení, což mě hodně potěšilo, protože to je zrovna činnost, kterou nemám v oblibě. Spíš než uklízení bych to nazvala jako úklid vnějšku (po úklidu vnitřku u Vás). Šlo to samo. Potřeba dát věci dopořádku, zjednodušit, ulehčit a zbavit se zbytečností, se mě stále v menší míře drží. Takže jsem vyklidila šatnu, skříně a různá místa v domě, kde to už bylo nějaký čas potřeba. Je to, jako bych odstraňovala nějaké těžké vrstvy… A lépe se „dýchá“. A holky to také nesou lépe. My jsme se u úklidu většinou dohadovaly. A v práci to také zabralo…

Také jsem si uvědomila několik drobných změn ve svém chování. A děkuji si za to.

Když si znovu pročítám tento mail, uvědomuji si, jak jsou slova nedokonalá, jak bych ráda předala zkušenost, což se vlastně nedá…

Proto snad jen  … DĚKUJI

Krásné sněhové dny, splnění všeho co si přejete,

Vám, i celé rodině přeje

Maruška z Podkrkonoší

#13 Tomáš Kozma o svém 10-ti denním pobytu ve tmě, z nichž byl 7 bez jídla – YouTube

Mam za sebou 7 dnu ve tme. Prvni dva dny jsem prospal, potom jsem se rozkoukal a treti den jsem zacal fungovat a makat. Treti den u me zacaly zive sny, bylo to velice zajimave, urcite jsem nejake veci poresil a dal do pohybu. Meditace byla „lehci“ – snadneji jsem vklouznul do hlubsiho stavu. Mirek mi byl kazdy den radcem a delil se se mnou o sve obrovske zkusenosti, ktere mi davaly odpovedi na vsechny me otazky.
Jeste jednu vec musim zminit. Uz od nastupu jsem se okamzite citil „jako doma“ a v bezpeci. Tezko se to popisuje. Mel jsem trochu obavu jak to v te tme budu sam zvladat, ale byl jsem v uplne pohode. Myslim si zpetne, ze lvi podil na tom urcite ma prostredi ktere Mirek vybral, a to jak se o vsechno stara. Clovek je tam opravdu jenom s tim, co si sam prinese.
Jestli jeste jednou do tmy pujdu (v coz doufam), zase u Mirka.
Diky Mirku!

David

Dobrý večer, Mirek,
ešte raz srdečne ďakujem za krátky, ale zmysluplný pobyt. Pýtal ste sa, čo som zažila. Nejak sme rozvinuli prvú tému – veď bola prioritná :) a tak som potom zabudla povedať ďalšie, že už po dvoch dňoch sa v izbe rozsvietilo (nie stále, ale stále častejšie) a videla som naozaj zaujímavé obrazy (pri prvom pobyte v tme sa mi to spustilo asi na štvrtý či piaty deň). Napríklad namiesto Vašej postele som ležala v krásnom baldachýnovom bielo-bledomodrom lôžku :D a o chvíľu som už sedela na snehu, potom tam boli nejaké orientálne stavby, kvetiny, veľa kvetín.. a pár ďalších. Aj z prvého pobytu si pamätám ľudské tváre, mužské aj ženské, ktoré sa striedali v dosť rýchlom slede, vtedy ich bolo naozaj veľa. Teraz ich tiež bolo zopár, nejaké indické ženy (asi), na čele mali hinduistické bindi. Možno to boli moje minulé bytia a výjavy z nich :) alebo len nejaké náhodné tváre a obrazy, ktovie. Náhody neexistujú, však.. takže mohli to byť moje minulé bytia… alebo možno budúce? Už sa to nedozviem, môj milovaný učiteľ tu nie je…Krásne bolo, ako sa tma rozsvietila. Hoci svetlo nebolo úplne jasné. Ešte to možno chcelo pár dní.
A tiež som mala druhú noc sen s naozaj výraznou symbolikou, čo sa mi tak často nestáva, väčšinou si žiadne sny nepamätám.
Ešte k tej prvej téme – spojeniu so Stvoriteľom a jeho Mysľou. Stalo sa mi to len asi tretíkrát, že sa mi to podarilo bez učiteľa. Kým chodil na semináre, nebol problém vždy s jeho pomocou vyjsť ´hore´. Ale potom prestal chodiť on a neskôr aj ja, lebo som ich už vychodila trikrát :) Často som mu potom volala, keď som to spojenie potrebovala obnoviť, cítila som, že nemám svetlo, a samej mi to nešlo, lebo som bola po krk v…. svojich chceniach :)) On mi to vždy a znova trpezlivo vysvetlil a už som tam bola… Teraz už tú možnosť nemám a tak som moc vďačná, že sa mi to v tme podarilo.
Verím, že Vám budhistické meditácie dopadli dobre a prajem Vám veľa veľa zdaru do ďalších dní a mesiacov. A pozdravujem Káju :)
Soňa

Vojta Horkel napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou – Hvězdičky (5)

Bylo to super, lucidní snění, odpočinek, vážně to funguje, mohu jen doporučit �!

Ahoj Mirku,děkuji za možnost strávit svůj první pobyt ve Tmě u Tebe. Musím se přiznat, že jsem si myslel, že to pro mě bude podstatně méně náročné, ale i tak jsem tam vlastně po prvním dnu vydržel o dva dny déle, tak alespoň tak :-) Na druhou stranu už dnes mohu říct, že považuji pobyt určitě za velmi přínosný, protože jsem si snad některé věci ujasnil a hlavně se více ponořím do výuky své duše zde na Zemi a přistoupím k tomu podstatně více studijněji :-). Snad se mi konečně začne alespoň trošku dařit potlačit hlavu, dostat se více do srdce a hlavně se vymanit z role oběti, brát věci tak jak jdou, naučit se z nich co nejvíce a snažit se posunout dále. Doufám, že se časem zase odhodlám na pobyt ve tmě a pokud budeš stále tuto možnost poskytovat, tak rád znovu přijedu. Ještě jednou děkuji a třeba někde někdy „na viděnou“. Honza.

Miro, moc děkuji.  Jste oba božani. Já si ráno udělala pár fotek a jelikož vy nemáte Instagram ani Facebook ale já ano, tak to zkusím použít. Posdílím to všude a když se to někoho dotkne, tak bude jen dobře. Zkopíruju určitě nějaký text z tvých www stránek, zakomponuji ho a nasdílim i odkazy.

Nevidíme se naposled.

Jednoduchost❤️

Veru Kubišová

Petr Koliáš napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou – Hvězdičky (5)

Nedá se to popsat ani předat. Pobyt ve tmě mi hodně pomohl. Nemám pro to slova. Nevím jestli to bylo čistou vodou, jídlem, zkušeným průvodcem nebo tím místem, ale změnilo mi to náhled. Věřil jsem, že je to nemožné. Ten největší poklad co jsem si odsud ale odnesl je vědomí, že ať už je utrpení jakkoli silné, mám v sobě prostředky na jeho léčení. Mirek odvedl svou službu perfektně a nepochybuji, že tak učiní u dalších co přijdou po mě. Je velice senzitivní a vždy pozná kdy je zle a pak je tam pro vás. Místo je nádherné, například celý den skrze stěnu slyšíte zpívat ptáky. V maringotce máte vše co potřebujete. Na tak silný životní zážitek jsem si nemohl přát víc.
 Bára L. Pobyt ve tmě 7 dní:
Pro pobyt ve tmě jsem se rozhodla po té, co jsem se již po několikáté ve svém životě ocitla na mrtvém bodě. Selhaly roky prověřené postupy a fígle, jak z toho ven a zůstal jen pocit apatie, odevzdanosti a tma. V tu chvíli mi přišla myšlenka na pobyt ve tmě, o kterém jsem před lety četla. Řekla jsem si, že není co ztratit a třeba se mi ve tmě rozsvítí :), žádná velká očekávání jsem, ale neměla. Po 7 dnech ve tmě jsem vyšla na denní světlo nadšená, odpočatá, zanechala jsem tam vše, co mi už dávno v dobrém nesloužilo, strachy, emoce i bolest, které byly uloženy v podvědomí i v těle. Získala jsem sama na sebe jiný náhled, přijala se a začala se mít ráda, v neposlední řadě jsem se usmířila s Vyšší mocí :)) a i na silné duchovní zážitky došlo.
To vše by nebylo možné bez perfektního zajištění ze strany průvodce Mirka. Počínaje pohodlným zařízením svatyně, jejich úžasnou čistou energií, dávající pocit bezpečí, jídlem, které bylo ve tmě kulinářským zážitkem. Přes Mirkovu schopnost objevit se a zůstat ve správný okamžik, případně popostrčit správným směrem :) po krásnou přírodu v okolí.
Ráda si pobyt opět zopakuji a určitě s tmaleci.cz :) Děkuji
David H.: Byl jsem ve tmě na 5 dní, abych si vyzkoušel jaké to je být sám se sebou v naprosté tmě. Již teď vím, že 5 dní je málo a rychle utečou, ale i tak mi to dalo spoustu nových zkušeností do mého života a jsem zase blíže sám k sobě v mém životě. Místo je úžasné.. Kolem lesy, zpěv ptáků.. Jde slyšet potůček, který protéká vedle svatyní. Má parádní účinky, co se týče uklidnění a očišťující schopnost. Jídlo skvělé, prostory taky a Mirek se spolehlivě stará o své klienty :) Děkuji a příště zase o něco více dnů.
https://isport.blesk.cz/clanek/ostatni-mma/373001/bijec-prochazka-se-chystal-pet-dni-jen-ve-tme-co-prozival-v-izolaci.html
 Petr 8 dni ve tmě:
ahoj,
tak už je to cca měsíc po mém prvním soužití s tmou. Proces jel celou dobu i po výstupu ze tmy. Vidím a rozumím věcem jinak a nejvíce to vidím u sebe. Moc ti děkuji i za každodenní rozhovory. Čerpám z nich i nyní hodně síly.
Přeju krásný den a radosti.
Petr

Ahoj Mirku

 Přijdu si jako z jiné planety :-) Vůbec jdou veškeré tyto moderní vymoženosti (PC, telefon) po 7 pobytu úplně stranou.  Užívám si po letech nabité štěstí, pohodu a harmonii ve své duši. Po tmě jsem úplně jinou ženou, matkou než jsem byla.  Jsem silná a sebevědomá, věřící v sebe sama a Boha.
Teď už opravdu vím, že nikdy nejsme sami. O pomoc stačí požádat.
Báseň kterou jsem ve tmě složila.
Tma
Tma je vlídná, něžná paní
co se s tebou bdí i ukolébá k spaní.
Ve tmě najdeš vše co hledáš a v realitě odpověď nemáš.
Ve tmě najdeš spoustu něhy, lásky a pokory,
to si nekoupíš za lístek z tomboly.
Já tmě a průvodci nepřestanu děkovat,
pochopila jsem co je to mít se rád.
Když třetí oko začalo fungovat,
viděla jsem spoustu bolesti i krás.
V noci jsem uzřela vrbu košatou a pod ní vílu skoro nahatou.
Byla to krásná, silná  žena.
Prožila jsem spoustu emocí a dětských křivd,
ale pochopila jsem, že je na čase odpustit.
Je krásné nemít pojem o čase,
důvěřovat se a nebát se.
Mirku mnohokrát Ti děkuji a těším se na viděnou
Markéta Andreánská

 

Do tmy jsem vkládala obrovská očekávání, že mi zodpoví všechny mé otázky. Moc jsem se těšila na to, že mi odzrcadlí mé vnitřní obsahy a setkám se tam se spoustou lásky, vděčnosti, pokory a smíření. Místo toho se mnou tma udělala kotrmelec, myšlenky mi v hlavě ještě více zamíchala a vyplivla mě ven úplně zničenou (psychicky i fyzicky) a rozloženou. Opravdu mi odzrcadlila mé vnitřní obsahy, jen byly trochu jiné, než jsem je čekala. Netušila jsem, že za mnou přijdou mé minulé životy a už vůbec ne to, že se mě stále tak dotýkají. Mé otázky mi tma nezodpověděla, spíše se jim vysmála. A ukázala mi, že jsou úplně zbytečné. Místo toho mi položila mnohem hlubší otázky a teď je jen na mně, jak se postavím k hledání odpovědí.

Náš průvodce Mirek toho sice až tak moc nenamluvil, ale věděl přesně, co říká a proč to říká. V jednom článku výstižně psal, že ve tmě si to člověk musí odpracovat sám.

Jak bych odpověděla na otázku, jestli jít do tmy? Pokud máte nějaký záměr, tak určitě ano! Někdo si chodí do tmy odpočinout, jiný si utřídit myšlenky nebo se uzdravit, někdo si jde do tmy pro hlubší vhledy na duchovní cestě a někdo prostě jen tak, zkusit to „z hecu“. Výsledek hodně závisí na tom, co od pobytu očekáváte, kde se zrovna na své životní cestě nacházíte a jak hluboko jste ochotní jít. Které své zažité názory a přesvědčení jste ochotní popřít, a které vhledy naopak přijmout? Jak moc jste ochotní vidět – vidět i skrze tmu?

Tma mi sice nedala to, co jsem očekávala, ale dala mi přesně to, co jsem zrovna potřebovala. Další velký krok na cestě hlubšího sebepoznání.

 
Ještě jednou děkujeme za zprostředkování této možnosti.
Pozdravy posílají
Petra a Tomáš
Ondrej Cizek Pech napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou – Hvězdičky (5)
Absolvoval jsem pobyt ve tmě poprvé právě s tmaleci a mohu vřele doporučit. “Průvodce” Míra mě velice ochotně seznámil s tím co mě čeká, navíc mi pomohl ujasnit si, co od toho vlastně čekám já. Zda duchovní zážitky nebo jen opravdu efektivní odpočinek s možností “utřídit si myšlenky”. Zázemí bylo dle mého očekávání, vše čisté, topení plně funkční, strava byla taktéž vynikající. Jsme stále v kontaktu a určitě budu chtít pobyt zopakovat, nebo se jen přijet příjemně odreagovat u čaje 
 Lenka J. Mirku, každopádně ti chci moc poděkovat za provedení tmou, za jídlo, povídání si a vysvobození mě.
Věřím, že účinky se dostaví. Možná ne hned, ale časem určitě. Budu dál meditovat dle tvých rad. Velké díky, s láskou v srdci loučím se. Lenka
Neuvěřitelný zážitek. Když před pár lety byl boom pobytů ve tmě, tak jsem si říkala, že tohle fakt nikdy nedám! Odmalička se bojím tmy. A veřejných vystoupení . Nesnáším trému… Podívala jsem se díky ní mimo jiné třeba i do svých minulých životů.

Když jsem šla se svojí nevidomou kámoškou Petra Zelenková do Kavarna Potme na hoďku, tak se mi tam točila hlava a už jsem chtěla pryč. A teď jsem se rozhodla pro 5 dnů ???

Bylo to super , asi i proto, že jsem prospala 72 hodin. Všechno to cvičení a průběh a když máte skvělého průvodce Mirka, který nad vámi bdí a stará se o jídlo, máte nádherně teplo a tmu v maringotce, tak to jde samo . Nevím, co se stalo tomu klukovi vedle mě, co po 2 dnech odešel?! A to měl zaplacený týden …

Doporučuji tmaleci.cz . Velké odpočinutí a dobití energie během pár dnů!

Nedokážu slovy popsat zážitek, který si z týdenního pobytu ve tmě odnáším. Zkusím se o tom brzy rozepsat. Mějte krásný den.
#pobytvetme#maringotka#experience#hodonín#czechrepublic — v Hodonín.

Ahoj Míro 🙂, jak se máš?

Už jsem tejden zas v tom nemocném světě a je to masakr. Víc a víc si toho všímám.
Ale můj život je lepší a lepší. Za to ti chci moc poděkovat. Nejdříve jsem vůbec nevěděl co si o tom myslet. Kazdej den se mi měnil názor na ten pobyt. Už myslím ze se to ustálilo. Byla to nejlepší zkušenost co jsem kdy zazil. Ps: doufám ze ten další termín platí ❤️ Filip M.
Hezký den Mirku, ještě jednou díky za vše. Velká inspirace! Ráno jsem měla možnost se ještě trochu projít po okolí a vidět, vnímat řeku, les, louky a místo je to opravdu úžasné. Východ slunce v tom údolíčku neměl moc šancí, ale rozednění bylo krásné. O sluneční kotouč jsem nepřišla, když jsem se vydrápala na kopec  doprovázel mne až domů.  Tolik ještě krátké rozloučení, přeji krásné dny a ať se daří.      Monika Ž.
Ahoj Mirku,
tak se vracím do reality. Chci ti poděkovat za pobyt, bylo to super a budu chtít zopakovat, časem.
Chtěl jsem se zeptat, kde se dá koupit ten meditaci polštářek? Našel jsem něco na yogashop.cz, vizuálně se to podobá. Ten, co tam byl, mě max. vyhovoval.
Jinak je to mazec, jak je člověk vyklidněný a jak teď zpracovává informace, co k němu přichází zvenčí. Fakt díky moc.
Díky za motivaci!
Jirka 
Ahoj Mirek,
srdecne Ta pozdravujem zo Slovenska. Cca pred tyzdnom som vysla z tmy a veru aj ked som sa po 7 dni v tme von tesila, pri baleni sa mi srdce rozbuchalo a ja by som v tme este zostala :).
Dakujem za Tvoju starostlivost, za ten kusok raja co mas na Zemi, za cisty a bezpecny priestor, za cistu vodu, za ozajstne jedlo a za moznost si hlavne oddychnut, mat cas sama pre seba, dovolit si, ze je o mna postarane. Na ziadnej dovolenke som si tak neoddychla :)
Cestou domov do Bratislavy a potom ku nam na juh Slovenska som precestovala 300 km a veru ma to pekne zomlelo :) V akom hluku a zhone to zijeme…Prvu noc doma som sa zobudila o 2 v noci a bolo mi na dusi velmi lahko. Davno som nezazila taku lahkost a pokoj. Dlhsie sa mi nedalo zaspat, uzivala som si ten pokoj. V spanku nadranom sa mi dostala odpoved a bolo mi ukazane, co sa mi v zivote vycistilo.

Meditujem a modlim sa kazdy den. Robi to mojmu telu i dusi velmi dobre. A zda sa, ze moje telo nepotrebuje cukor ani kavu :)

Dakujem Mirek a dovidenia.
Zdenka
Zdravím srdečně, příjemný podvečer Mirku,
za prvé bych chtěl ještě jednou poděkovat za péči po celý můj týden strávený ve tmě, zatím stále zpracovávám dojmy a cítím se velmi dobře. Také děkuji za cenné postřehy a rady ve věcech duchovních. Přeji hodně úspěchů ve vaší práci, ať se vám daří.
Jiří K.
Ahoj Mirku,
ještě jednou bych ti chtěla velmi poděkovat za nezapomenutelný pobyt ve tmě, z kterého stále čerpám. :) Pro mě úžasná zkušenost, která mě do budoucna požene vpřed formou meditací a nekonečného vzdělávání.
Patří ti obrovské díky!!! Jsi bezva člověk na správném místě a já ti do dalších dnů, měsíců, let, popřeji jen to dobré a ať každá duše, která u tebe spočine nalezne klid v duši a ve svém nitru jen lásku.
Katka Ch.

Ahoj Mirku,

chtěl jsem jen pozdravit a poděkovat za tvoji práci kolem mého pobytu.
Jak už jsem říkal, tři dny jsem v podstatě jen bojoval sám se sebou a pracoval jak se dalo.
Na šišince se pracovalo od první hodiny, ale nakoplo mě až čtvrtý den, jak jsi řekl, že ty paní vidí a jedou rozhovory od prvního dne. V tu chvíli mi to bylo ohromně líto a v duchu jsem si jako dítě řekl „Já ale chci taky vidět“.
A tam se to zlomilo. Tam už mě to samo vtáhlo do srdce a došlo mi, že si už tři roky (minimálně) šlapu po štěstí prostě jenom tím, že bojuju sám se sebou. Že jsem sám sobě největším nepřítelem. Tam jsem se opět stal svým přítelem. A to jsem si hezky soucitně oplakal, jako už dlouho ne. Kde je touha, je i cesta…
A taky, že se beru moc vážně, a tomu jsem se zase hezky zasmál.
Co se dělo po výstupu a co se děje je na delší vyprávění… To nechme být :)
Moc díky za to co děláš. Udělalo to ve mě ohromný věci. Protože už znám osobně dva takové lidi jako jsi ty, jste mi o to větší inspirací vzít rozum a srdce do hrsti a konečně začít opravdu něco dělat a vydržet u toho. Zařídit si život aby…
Mel bys pro mě radu, jak být schopný často a „na povel“ vstupovat do srdce?
Dobré dny přeju.
Libor
Dobrý den Mirku,
Chtěla bych Vám velmi poděkovat za minulý týden strávený u Vás ve tmě, za Vaši podporu, inspiraci, rady a duchovní moudrost. :)
Byla to pro mě obohacujíci zkušenost, která měla pozitivní vliv nejen pro mě, ale celou moji rodinu. Hned po příjezdu domů jsem se rozhodla navštívit rodiče. Tam jsem spontánně zahájila diskuzi, která, s pomocí mé sestry, vedla k totální transformaci našich rodinných vztahů. Něco po čem jsem velmi dlouho toužila, ale nikdy nevěděla jak na to a ani nevěřila, že je to vůbec možné. Až teď. Připadne mi to jako zázrak! :) Musím přiznat, že mám radost z toho, že jsem doma, zvlášť v téhle dramatické době covidu a teď i kvůli tomu, že jsme na sebe všichni o hodně milejší.
Díky moc, přeji hezké Vánoce a budu se těšit někdy zase na viděnou. :)
Jana
Ahoj,
běžel jsem na bus. Položil jsme si otázku: komu by to vadilo, kdybys skončil dřív? Nikomu. Tak moc díky. Za pobyt a za rozhovory.  Oboje mě posunulo. Určitě se ještě potkáme, pozdravuj Zdenku. Honza P.
Filip Štancl napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou – Hvězdičky (5)
Lubomír Mikuš napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou – Hvězdičky (5)

Myslím si, že je hodně důležité uvědomit si, co všechno záleží na pobytu ve tmě jenom na vás a co všechno vám může být poskytnuto k zpříjemnění toho pobytu… No a té péče která se mi dostala bylo habaděj :D… Upřímně jsem byl hodně příjemně překvapený jak ze samotné maringotky, tak i Miroslava, ale i jídla které mi připravoval :).
Z téhle stránky jsem pobytu opravdu neměl co vytknout a těch 7 dní tam bylo perfektně zabezpečených.

Osobní věci už jsou mimo, takže díky, byla to fajn zkušenost 

Hana Jílková: Omlouvám se všem, kterým jsem nenapsala nebo neodpověděla na přání k Vánocům. Strávila jsem krásných 6.nocí na pobytu ve tmě a byl to úžasný zážitek a dojmů mám v sobě více než spousty…
Děkuji za provedení Miroslav Český.
www.tmaleci.cz mohu jen doporučit

Můj první pobyt ve tmě a navíc přes vánoční svátky…šest nocí…zvládnu to vůbec? Co od toho očekávat? Nastoupila jsem s velkou pokorou i obavami… A lepší volba být nemohla :) Mirek mě se vším obeznámil, vysvětlil, vždy mi poradil, jak na sobě – v sobě pracovat, jak se posunout dál… Co už v sobě nést nemusím, jsem zde mohla pochopit a odložit… pokud mi to nešlo, pomohl mi a danou situací provedl. „Nacítění“ Mirka na prostor i daného člověka bylo úžasné. Nikdy nezapomenu na to, jak přišel vždy v tu chvíli, kdy jsem nejvíce potřebovala radu. A jídlo, které mi připravoval pro mne bylo takovým krásným gastronomickým zážitkem. :)
Takže tímto velmi děkuji 

Zkušenost Mariana S. – pobyt ve tmě 7 dní:

Pokud mám zhodnotit s odstupem času pobyt ve tmě, tak jednoznačně musím říci, že týden byl málo. Hodně jsem cvičil Čchi-kung a měl na jeho praktikování klid a spoustu času. Výborně jsem si odpočinul, což jsem primárně chtěl. Práci jsem nezměnil, a vlastně ani nic jiného.

Ahoj čaroději ;-)

Tak je to 14dní co jsem začala poznávat tmu a trochu Tebe jako svého úderného pomocníka ve tmě a tak nějak týden co jsem vyšla….
Chci Ti přes písmenka poslat díky, stále má tma ve mě dozvuky a dokonce takové, jaké jsem ani nečekala.
 Astralní cestování trénuju, ale mohla bych přidat,vibrace jsou tam stále,ale samo,že zeslábly.
Stále nepiju kávu a jím vegetariánsky a má duše ženy jakoby se nějak zjemnila, neumím vic popstat,ale pocit příjemný….
Dokonce už mě opustil pocit, že tmu víckrát nenavštívím, tak uvidíme, zatím jsem ráda na světle, třeba přijde na řadu párová tma ;-)

Měj se fajn „přecitlivělá“ Verča :-D

Martin Hudák: 7 dní

Ja si to veľmi pochvaľujem. Je to parádna vec. Aši sa ešte zastavim.
Ahoj Míro,
Ještě jednou jsem ti chtěl za nás tři poděkovat. Děláš úžasnou věc.
Preju ti hodně vnitřní síly na cestě, která tě čeká a těším se až se opět shledame.
Dekuji
Filip

 Ahoj Zdenka, ďakujem pekne za pobyt, aj napriek tomu že to pre mňa nebol zrovna oddych a skôr som to strávil čakaním kedy sa mi konečne uvoľní myseľ cítim teraz ako som znova vonku, že som o dosť umierenejší a pokojnejší než pred príchodom. Myslím že to jedného dňa ešte skúsim a tentokrát to snáď bude mať miernejší a hlbší priebeh :) . Ďakujem aj za stravu a rozhovory, prajem vám s Mírom všetko dobré a som rád že som vám výmenou za tmu mohol dať svetlo na dům a že funguje 😀

S pozdravom
Adam 😊
Mario, 14 dní, po 8 denním pobytu:
Vnímám zklidnění a nadhled ve vypjatějších situacích. Zlepšil se zrak. Jinak cítím, že by to chtělo delší pobyt, očekával jsem hlubší změny. Mějte se božsky, Mario.

Martin Korec – 7 dní ve tmě

Pobyt mi pomohol v:

  • prestalo ma rano bolievat brucho, hned po prvom dni, mal som to asi predtym zo stresu
  • zacalo mi konecne zase chutit jedlo, lebo predtym mi moc nechutilo, som sa nevedel poriadne najest, teraz to je uplna parada?, teraz rano vstanem uplne v pohode a hned, nemam potrebu vylezavat v posteli
  • otvorilo mi to zase obzory v oblasti duchovna, takze sa tomu zase zacnem viac venovat
  • a zasa viac vnimam ludi a trochu z ineho pohladu
  • Urcite pobyt u teba zopakujem
Ahoj Miro, jeste jednou bych ti chtel podekovat za moznost stravit u tebe pet dni v naproste tme. Do dneska zkusenost stale vstrebavam, ale uz ted vim, ze rozhodnuti ponorit se do tmy, bylo to nejlepsi co jsem za posledni dobu jen udelal.  Vsechna uvedomeni, rozhodnuti a prehodnoceni, skryvaji, vypada to zatim sama pozitiva a tesim se co vsechno to prinese do budoucna.
Jelikoz vim, ze tenhle pobyt nebyl muj posledni, chtel bych te poprosit, jestli bys nemel tip treba na nejakou literaturu co precist, aby pristi navsteva mohla byt prozita hloubeji a abych neprijel opet zcela nepripraven. Dekuju moc a hezky den Milan Ďuriš
Hezký večer Mirku,
dovol mi Ti ještě jednou moc poděkovat, za umožnění v dřívějším termínu najít vnitřní světlo a přiblížit se tak k otevření svého srdce i novému poznávání.
Budu se moc těšit na další možnost strávit už 7 dní ve tmě a také moc rád zůstanu do té doby s Tebou v kontaktu a snažit se pracovat na své vnitřní energii a světle.
Pošleš mi prosím značku toho přírodního mýdla co jsem používal u vás?
Měj se moc pěkně a budu se snažit vyjmout z mého slovníku „strašně“ :-)
Libor :-)
Lucie Bezová napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou – Hvězdičky (5)

Pokud přemýšlíte o pobytu ve tmě, doporučuji právě tento. Mirek je bytost s velkým množstvím zkušeností a znalostí. Díky jeho skvělému zázemí si můžete pobyt naplno užít. 
PS: Až vyjdete ven, prohlédněte si ten nádherný kus světa okolo Vás.:)

Věra Šmejkalová Bittnerová napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou –Hvězdičky (5

I za sebe doporučuji… Místo skvělé, tma úplná… záleží jen na Vás co v ní budete dělat…. To co jsem od toho očekávala jsem dostala.

 

Drazí. Z plánovaných 10 dnů bylo nakonec 11. Kombinace pobytu ve tmě a půstu je velmi silná. Vracím se očištěn a s poselstvím. Bude knihou s názvem 1111 Strasti a pasti osobního rozvoje, spirituality, esoteriky a magie. Kdo by měl o tmu také zájem vřele doporučuji tmaleci.cz. Vyčištěné a ochráněné prostředí a vědomý průvodce jsou výhrou a zaručují, že budete mít na starost jen své podvědomí a ne útoky zvnějšku, jako je tomu v různých panelákových kobkách…

Luboš Vaculík

Ahoj Miro, tak jsem se dneska probral a rikal se konecne odvazim napsat zpetnou vazbu o pobytu ve tme , chystam se tenhle tok znova a uz uz ho fakt potrebuji tak jsem si na to vzpomel. Tak tady je me vypraveni. Kdyz jsem byl ve tme minuly rok, tak jsem sirikal ze dam tri dny, i cenove to bylo idealni a hlavne doba kterou jsem byl ochotnej snest abych se nebal ze se zblaznim, mym impulsem byla zvedavost ale ta pramenila nekde hloubeji.. ocista , odpocinek,hledani sebe sama.., datum jsem si vybral podle faze mesice pul napul a podle cisel, ale uz si nevzpomenu, ale bylo nekdy v zari asi jeste září. Uz v metr ujsem byl nervozni a nahle spatril reklamu v metru naktere bylo napsano: ses ready) a ja byl vklidu. Prvni tri dny jsem jen prospal. Druhy ci treti den kdyz uz jsem prestal myslet na budoucnost a minulost, si pamatuji, ze jsem videl obcas jakoby zablesky svetla a i predstavy, obliceje a tak byli zivejsi, poprve na me juklo nejake zle oko a ja si uvedomil ze jen kdyz to nejak necham sebou prostoupit nebo respektive se nebudu bat, ze to je jen projde a citil jsem se dobre. Dalsi obraz jakobych koukal z nejake propasti do ktere hazeli mrtvoly, jakoto tenkrat delali inkove jako obeti. Jedna z poslednich veci byla trochu intimejsi ale nejdulezitejsi, dalsi obraz, nevim jestlispojeny stim ci nekolik hodin po te,dostal jsem chut na sex-masturbovat, ale bylo mi to vazne blbe a nevhodne, tak sem si rek ze to musim vydrzet , no a po par chvilkach jsem si rikal ze se rozpozybuji a kdyz jsem zkousel meditovat tak nic jak jsem se asi moc snazil tak jsem si jen tak sedl na polstarek a rukama na kolenou v objeti jsem polozil hlavu a jen sedel anajednoujako bych byl velky klaster ve kterem se se z te sexualni oranzove energie kolem do kola uvnitr chramu virem vznasela vejs do celeho tela, bylo to uzasne a zive a ja citil zaplavu energie, a jak to oranzove svetlo zevnitr prosvetlovalo vsiml jsem si ze chram je zevnitr vyzdobenej a pomalovanej.
No kdyz pobyt skoncil, uvital me Mira i se svym kocourem a pak zjistil ze mu nestartuje auto a volal odtah a jen tak mi oznamil ze musim dojit po silnici, ale to vubec netrapilo, ba naopak jsem to citil jako nejlepsi variantu pristani a taky se stalo, po ceste jsem objevil vyschle jezirko plne skebli a na vrcholu kopce jsem si dal tvarohovou buchtu jako honza v pohadce, posledni asi 4kilaky mi zastavil pan, jestli chci hodit na vlak, na nadrazi jsem cekal chvilku a za chvili byl doma. No v dobrem rozpolozeni a sve sile jsem vydrzel dlouhe mesice, a ted uz se nemuzu dockat a planuji kdy se vratim a vycistim a prosvetlím. Luboš V.
Ahoj Míro,
moc děkuju ještě jednou za pobyt a péči, kterou jste mi věnovali, výrazně mi to prospělo po mnoha stránkách.
Pozdravuj Zdeňku a přeju vše dobré!
Měj se,
Jirka
Dobrý večer Mirku a Zdenko,
 
chci vám ještě jednou poděkovat za péči a za to, že jsem si mohla u vás dopřát týden pro sebe. 
Děkuju, je mi krásně. A jó budu na sobě makat. :)
 
 Děkuji.
 
Kristýna

Zdeněk Zachy Zachoval napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou –)

Nevšední zkušenost. Krásné prostředí lesa okolo, jež zpříjemnilo můj výstup ze tmy a aklimatizaci zpátky na světlo. Příjemný pan průvodce/provozovatel se svérázným smyslem pro humor, kterým mi pobyt nejednou zpestřil. Úžasný gastronomický zážitek (netroufám si odhadovat do jaké míry způsoben zostřením smyslů ve tmě a do jaké kuchařským umem pana průvodce). Příležitost podívat se blíže na své strachy, ustálené způsoby myšlení a dozvědět se něco nového o sobě, ale zároveň si i odpočinout a zpomalit své běžné životní tempo. Vnitřní klid, lepší schopnost soustředění i o něco větší bdělost se mnou zůstaly doteď – několik dní po odchodu. Děkuji a věřím, že se nejednalo o můj poslední pobyt.

Dobrý den Mirku,

 posílám zpětnou vazbu k pobytu ve tmě. Pro Vás, máte-li zájem číst, jako poděkování za podporu a inspiraci… a taky pro sebe – tím, že to píši, přichází uvědomění si i toho, co bylo tak jemné, že by to záhy v tom fofru, do kterého jsem skočila po návratu, včetně péče o půlroční mimino – jen dva dny:-), mohlo zaniknout.
I když už pár let občas přišla myšlenka na tmu, něco tomu pořád bránilo, můžu poděkovat c-19, kdy bylo omezeno cestování. Většinou mám na Velikonoce doma děti a vnuky a tentokrát -Velikonoce v klidu. A šlo to opravdu fofrem, jeden den nápad  a dialog – jeden hlas – super, to je ono, jdu do tmy, není se čeho bát, takové smíření se se životem, odpuštění… ideální podmínky, hm, týden by byl ideální a druhý hlas – jsi se zbláznila? už druhý den ti bude hrabat, co tam jako hodláš týden dělat… a podobné kecy.
A druhý den přihláška….ty dva hlasy má zřejmě každý, ale je to pár let, co si toho všímám víc… zní to sice lehce schizofrenicky, dochází to tak daleko, že když jdu třeba k zubaři, tak si řeknu: neboj zlatko, jsem s tebou, ty dva hlasy se spolu baví, samo, že to nikomu neříkám….jeden mi připadá jako hlas těla se svými emocemi a pocity a druhý hlas někoho, kdo to tělo oživuje….
Od Velikonoc do července vyplaval i záměr – odpočinek a regenerace těla, odpuštění všeho druhu včetně odpuštění sobě, a tím jakoby osvobození se od vazeb s osobami , místy……hlavně nechat jít své syny jejich cestou i s jejich sebedestrukčními sklony,možná je to jejich způsob uvolnění v tlaku života a jinak to neumí …..a taky něco jako sladit ta dvě vědomí ve mě a přivést je více k sobě….. mám pocit, že to silnější vědomí to slabší povzbuzuje, konejší a leckdy i kultivuje…..
Postoj – možné je všechno.
V den nástupu se objevil tlak na solaru – lehce vyřešeno známou větou – neboj, vždycky jsem s tebou…
První dva dny jsem hodně spala a zjišťovala, jak to mají s orientací v prostoru lidé s poškozeným zrakem…..
Pak jsem se dala do odpouštění,….. nebyl s tím téměř žádný problém…. myslela jsem, že budu bulit jako želva, ale nic, emoce na nule….. možná je to věkem a tím, že mě spousta věcí trápila dlouho, až to přešlo určitou mez a tělo prostě emoce tohoto typu prostě vyplo….. Potom jsi mi doporučil meditovat. Nic moc to nešlo, ale občas přece jen nějaká vteřina bez myšlenek byla a v tu chvíli vyskočila nějaká hooooodně stará křivda o které už jsem neměla ani tušení a když jsem si to uvědomila, samo to odešlo. Další den začly v mezerách vyskakovat hezké vzpomínky a zjistila jsem, že radost, vděčnost, spokojenost cítím. Možná i  vzpomínky by se měly nechat jít bez povšimnutí…..? Ale cítila jsem se dobře, tak jsem se občas trochu zasnila, ale věřím, že z toho profitovalo tělo, možná bylo uvolněnější a něco se i poléčilo…….mám pocit, že kára života, kterou si člověk plní minulostí, je nějaká lehčí a to podstatně….
Na to, abych si udělala jasno mezi mým duálním vědomím mi zbyl jen poslední den a to jsem byla nervózní, že prošvihnu čas k ukončení, takže jsem jim jen vytvořila pokojíček v oblasti brzlíku, jak jste říkal, že je tam duše. Je vytapetovaný tapetou se zlatavým vyzařováním. Nevidím tu barvu, ale cítím ji tak, že to je ona, co vyzařuje radost, spokojenost, vděčnost …..a časem to vyzařování možná zvětší rozsah až do okolí a jak uvnitř, tak venku……no, chtělo by to tak ještě tak den na dokončení. Možná by to i stačilo, ale upřímně, nějaký čas jsem proflákla…..
Co se týče vidění a slyšení neviditelného a neslyšitelného, šla jsem s tím, že všechno je možné, ale v záměru to nebylo. Druhá strana asi věděla, že bych se mohla leknout a zdrhnout, tak o sobě vědět nedala.
Jeden symbolický sen – myslím, že vím, co mi chtěl říct, jen jsem ještě nedešifrovala, proč se mi tam motala mamka, která už je 6 let jinde. Neměla tam sice žádnou význám roli, ale byla tam. Možná na to časem přijdu  v pokojíčku se zlatou tapetou.
Fyzické podmínky, – nic mi nechybělo, kdybych neměla x kg pod váhu, vyhovoval by mi pobyt na šťávě, vodě a melounu pro ochlazení, hlad nebyl, spíš jsem se nutila něco sníst, aby si tělo udrželo hmotnost….
Děkuji  nevím komu za příznivé počasí, tento týden bych asi nedala. Vedro bylo jenom jeden den( slabý to odvar toho, peklíčka, co tam musel být tento týden). To horko mi nevadilo, ale hlas těla mlel něco o nedostatku kyslíku, tak jsem mu slíbila, že bude-li hůř, použijeme větrák, a že může být v klidu, když to přežili všichni, přežije taky….a moje logická hlava samozřejmě nelenila a vymyslela přístroj, co vhání dovnitř vzduch chladnější než venku opravdu je, ale nějak jsem ho nezvládla virtuálně spustit….
Budoucnost?…..na pravidelné meditace to příliš nevidím, zato vidím nutnost něco jako minimeditací – vypínání hlavy – za různých podmínek, na různě dlouhou dobu, třeba jen pár minut, za chůze, ve stoje, prostě jakkoliv, kdykoliv to jen trošku bude možné…a taky uvidím, jek se to vyvine s mým posledním nedokončeným záměrem….
Závěr – pokud se člověk cítí v daném prostoru bezpečně, může být tma přívětivá a laskavá, lehce omezující, zato hodně umožňující ……ještě jednou děkuji a přeji příjemné léto,
Eva
 Mám za sebou týdenní pobyt ve tmě, naordinovala jsem si na tu dobu i půst a zjistila jsem, že je to ideální spojení. Půstuje se jedna radost. Byla jsem moooooc spokojená s průvodcem tmou Mirkem – mrzí mě, že jsme si nestihli potykat – povídání s ním po večerech mi moc pomáhalo si spoustu věcí uvědomit a posunou se zase o kousek dál za světlem. Byl takovým hnacím motorem, abych nezahálela a využila čas k práci na sobě. Za to moc děkuji, provází mě to i v těchto dnech. Maringotka mi plně vyhovovala, byla odhlučněná, tma byla fakt tmou a pojení ticha s tmou byla kombinace neskutečná. První dva dny jsem prospala – nešlo to jinak, jako bych doháněla spánkový deficit – potom den dva nic a pak mi začaly nabíhat různé vize, texty v nesmyslných kombinacích, jako by se čistil mozek. Podařilo se mi vyřešit – respektive dostala jsem radu jak na komplikovaný vztah s matkou, což mě trápilo nejvíc. První okamžiky na světle byly skoro euforické, spustil se mi smích – radost z duálního světa. Nasbírala jsem si v čisté přírodě bylinky a domů jela s krásným pocitem naplněná klidem a mírem. Zuzka

Zdar a sílu.

Ešte raz vďaka za pobyt. Cesta bola v pohode. Musel som ísť pomaly lebo som mal pocit že sa na mňa svet rúti nejak rýchlo a tiež bolo všade kopa zvery tak po Brno som šiel pomalšie. Na našej strane na Záhorí tiež kopa zveriny. Zmysly zosilnené 👌🏻 všetko mi pripadá hlasné.
Tiež zosilnene vnímam prítomný okamih. Všetko je také živšie a veselšie. Spal som včera po návrate až poobede nejaké dve hodiny a stále som bol plný energie..večer normálny spánok nejakých sedem hodín a cítim sa skvele. Veľká spokojnosť.
Díky želám.
Tomáš
Zdravím Míro,
nerad ruším takhle pozdě,  ale chtěl bych ti poděkovat za ty tři dny ve tmě. Byl to zážitek mnoha chutí a možná si u vás pobyt někdy zopakuju. Díky. Měj se. Lukáš Ševčík
Ahoj,
po pobytu se cítím příjemně, víc si užívám každou danou chvíli a činnost, kterou zrovna dělám, bez pocitu strachu a bez šílenejch scénářů v hlavě.
Děkuji Vám :)

 

s přáním příjemného dne,
Adéla
Ahoj Miro,
Diky moc za info
Jinak musim rict ze vcera se mi prihodil neskutecny zazitek. Mozek se mi najednou nabil elektrinou, podobne jako u liany, a zjevil se mi Kral Pav, vcetne jakehosi ctyrrukeho bozstva. Pote jsem videl korunu se ctyrmi drahokamy, ohromny pilir lebek v jakemsi vedickem pekle, obsidianova mesta vyrustajici z kosmickych mlhovin apod. Az mi tekly slzy dojetim.
Nic takoveho jsem necekal. Citim velky vdek a beru to jako pozvani dale pracovat.
Diky za to a tesim se na delsi pobyt než ty krátké 3 dny!
H.

Ahoj Mirku,

ještě jednou bych ti chtěl poděkovat za skvělý pobyt ve tmě a hlavně tvoji práci kolem a za všechny rady, které jsi mi dal. Poprosím tě ještě o jména těch autorů knih, jak jsme se o tom bavili. Těším se na další pobyt. Měj se pěkně a ať se ti daří na tvé cestě.
Petr
Hezký den přeji  jako by to bylo včera  když jsem otevřela byť jen po 4 denním pobytu oči a vyšla ze svatyně. Díky setkání s Vámi a pobytu jsem na počátku své nové cesty. Snažím se tělo posilovat a čistit. Od doby co jsem vystoupila ze tmy jsem nepila alkohol,  diky vaší inspirací jsem si nechala vyčistit střeva, podstoupila očistný rituál u P. na Kladně a očekávám doručení výživových doplňků. Filtrace vody, potraviny od drobných dodavatelů, kteří vyrábějí máslo, sýry a další jiné dobroty láskou, domácí strava. To vše jsem měla na dosah, ale neviděla jsem to. Každý den začínám a končím jogou a do práce chodím 2 nebo 3 dny v týdnu. Poté provádím očistný rituál. Po létech jsem se vrátila k pořádání letních táborů pro děti a vyrábím krásné věci  které si u mě objednává moje dcera. Jak jsem již řekla jsem na začátku, ale cítím a P. mi to potvrdil, že ta cesta kterou jsem se vydala je plná světla. Děkuji Bohu a mému strážci, že si mě ve tmě našel. Díky patří i Vám Mirku. B.

Ahoj Mirku,

díky že se připomínáš, pořád jsem se chystal Ti napsat, ale nějak jsem to odkládal. Určitě bych si to chtěl letos zopakovat.
Asi po dobu 3 týdnů po odjezdu jsem cítil, jako bych něco nedodělal, neukončil, pořád mě to trápilo.. pak to přešlo zase pracovním nasazením, zřejmě. Ale zapůsobilo to na mne dost a chtěl bych to jednou za čas, možná i pravidelně, opakovat.
 A mohl bych pokračovat v dalších citelných zlepšeních. :-)
Určitě bych Ti chtěl takhle dodatečně poděkovat za provedení zajímavou zkušeností, a jak jsem psal, určitě bych si to chtěl letos zopakovat.
Michal
Milá Zdeno,
děkuji moc za zaslání receptu a děkuji za péči v mé temnotě – velmi moc mi to dalo a některé strachy vzalo.
Mějte dny v harmonii a hvězdná brána za domem, kde jsem si před odjezdem s dovolením pana Mirka pobyla je opravdu silné místo. Jakýsi urychlovač částic:)
zdravím z Pardubic
Jana

Dobrý den pane Čonka.

 Pošlete mi prosím dárkový poukaz na 7 denní tmu, strava vegetarian pro ženušku.

Byl jsem u Vás na tři noci a změnilo mi to vnímání života, Jaruška bude mít určitě stejný zážitek, spíš silnější.

Hezký den.

Richard 

Hezký večer Mirku,

Již jsem dorazil domů. Nestihl jsem se ani pořádně rozloučit a hlavně poděkovat za možnost, kterou jste mi poskytl. Byly to opravdu velice výživné a osvobozující dny. Skvělá zkušenost, kterou v budoucnu určitě rád zopakuji. Budu šířit dále a rozhodně Vás budu doporučovat. Rád bych Vás poprosil o doporučení knih o kterých jste mi vyprávěl. Tímto Vám děkuji a přeji mnoho štěstí a zdraví ve vašem životě.
PS: Jako fanoušek Jiřího Procházky, který se sním asi jen tak nesetká, bych Vás rád poprosil. Až zavítá opět k Vám do tmy, nechal jsem v maringotce na věšáku u umyvadla přívěsek z Obsidiánu. Budu rád, když mu jej dáte, ať mu přinese štěstí a čistou mysl na jeho cestě. Moc děkuji.
Petros K.

Zdravim, Mirku,

moc diky za informace, budou se hodit.
Ja jsem si pri pobytu u vas uzasne odpocinula a krasne se prospala. To byl taky primarni duvod, proc jsem k vam jela, jelikoz s dvema malymi detmi je pro me spanek a odpocinek nedostatkove zbozi. Jako bonus k tomu jsem si poresila par veci tykajicich se rodiny. Zbavila jsem se nejakych krivd, ktere jsem v sobe dlouhodobe mela, a ve tme jsem mela cas a klid vnimat i jiny pohled na vec a ty spatne ukrivdene pocity se uplne rozpustily.
Doufala jsem take v nejake napojeni na zdroj/vesmir, ale to se mi nepodarilo. Myslim, ze jsem na to nebyla jeste pripravena. Tak snad priste ;)
Nicmene jsem ze sebe mela radost, ze jsem ten tyden ve tme zvladala v pohode a i prakticke veci jako orientace v prostoru apod. sly uplne skvele.
Moc dekuji za vse a treba se zase uvidime/uslysime.
Vse dobre
Gabina

Zdravím Vás Mirku,

chtěl jsem Vám dát ještě jednou zpětnou vazbu a poděkovat za pobyt ve tmě. Hodnotím to velmi pozitivně. Myslím, že přesně toto člověk jednou za čas potřebuje, zpomalit, uvědomit si určité věci, vyklidnit se a být sám se sebou, zase si začít vážit obyčejných věcí a dostane novou energii.
Chci Vás poprosit jestli byste mi prosím tedy doporučil nějaké knížky, kterých si vážíte a o kterých si myslíte, že jsou to pravé ořechové.
Budu rád když se třeba i rozepíšete.
Děkuji a přeji příjemné dny
Martin Hort
Ahoj/dobrý den,
pobyt mi přinesl velké změny v mém životě, které úplně nevnímám. Žena si moji proměnu nemůže vynachválit. Prosila mne, abych bytostem ze „sanatoria“ poděkoval. Já mám více energie a pocit, že se můj život vydává jinou (lepší ) cestou. Moc tomu nerozumím. Cítím, že letos budu muset jít na další pobyt do tmy. Minule jsem si neodpracoval všechno. Zvláštní je, jak překvapivě pozitivně můj pobyt ve tmě přijali moji kolegové. Daří se mi dobře.
Hezký den
Pavel

 Můj první pobyt ve tmě.

Do terapie tmou můžou jít jenom blázni….to jsem si říkala ještě dva roky zpět. V životě by mě tam nikdo nedostal, bojím se malých prostorů a ještě ve tmě? No prostě nikdy.
Pak jsem se dostala na přednášku Dr. Vojáčka, kde jsem se svěřila s mým nikdy nekončícím hledáním sama sebe a přitom se stále vracejíc na startovní čáru po každém krátkodobém posunu vpřed. A tak od něj přišla jasná odpověď. Chcete-li najít sama sebe, jděte do hloubky až na dřeň a s jasným záměrem, ale sama za sebe nikoliv s terapeutem apod.
Takže jsem se odhodlala a šla do toho a rozhodně nelituji. Naopak, doporučuji terapii tmou každému, kdo má pocit že se stále po svých posunech vrací zpět na startovní čáru. Teď pár měsíců po prožitku můžu říct, že tma mi pomohla v zásadních věcech. Ta nejdůležitější je, že se mi dal do pořádku mozek po zánětu mozkových blan.
Pobyt byl v pocitu bezpečí a jistoty, Mirek byl tvrďák, ale ocenila jsem upřímnost a žádné mazání medu kolem pusy, toho si u něj opravdu cením. Péče byla skvělá a těším se, až přijdu někdy příště, že už třeba budou k jídlu i oživené ořechy či semínka :-)

S pozdravem

Eva

Ahoj šamane :)

díky moc za zprávu, mám se fajn. Pokud nic jiného, tak mi po pobytu převážně ze života nějak zmizely různé malé i větší zbytečné stresy a taky se mi spí a vstává mnohem líp. Celkově mám i takhle s odstupem dojem, že mi to výrazně pomohlo a pomáhá.
Když se teď budeš stahovat do ústraní, znamená to, že na nějakou dobu utlumíš pobyty, nebo to bude probíhat stále? Dělám Ti reklamu mezi kamarády a myslím, že už by se v mém okolí pár adeptů na pobyt našlo, jen aby se k tomu rozhoupali :)
Měj se fajn,
Jirka
Můj první pobyt ve tmě mě lákal už dlouho, ze zvědavosti. A tak jsem se jednoho dne rozhodl, že na dovolenou pojedu sem. 
A udělal jsem dobře. Čtyři dny s výborným jídlem, čajem se kterým jsem si sedl na konec místnosti a poslouchal potok, 
až se den trochu ztišil. Děkuji za všechno. A někdy příště. Pavel

Zdravím Mirku. Děkuji za možnost neskutečného zážitku.

Rád bych tě poprosil i o kontakt na šamana.
s pozdravem Dan
Ještě jednou děkuju!
Jsem tvrdohlavá, paličatá a strašně moc za život naučená používat hlavu. Těžké to změnit za pár dnů. Jela jsme sem, abych si odpočinula, srovnala myšlenky a tak….:)
Pobyt byl jiný. Přemýšlela jsem jiným směrem, jinak…
I přes tu svou dubovou hlavu vždycky vnímám , kdo mi co říká, někde to zapisuju a pak přemýšlím, co tím chtěl básník říct. .. Mám vše uloženo. Mějte se krásně, ať se daří léčit bolavé duše v lidských tělech a ať se nesplní smutné věštecké sny. Vzhůru do budoucnosti. Katka

Ahoj Mirku ,

možná si na mě vzpomeneš, řešil jsem ve tmě víc věcí. Jde moc dobrým směrem s odstupem času.
Ještě bych ti chtěl poděkovat za podporu ve tmě a moudré rady.
Měj se moc fajn.
Petr
Dobrý den Mirku,
chtěla bych Vám poděkovat za Vaše vedení při mém pobytu u Vás ve TMĚ. Pobyt jsem si užila. Neměla jsem potřebu před tím pročítat články o tom, jak to probíhá. Stačily mi informace od manžela. Cítila jsem se bezpečně a v zajímavém klidu ve chvílích, kdy jsem mohla sledovat obrazy, které se mi zjevovaly. V průběhu mi přišly zajímavé nápady. Nejzásadnější byl pro mě předposlední den, kdy jsem si uvědomila a hlavně na sobě vyzkoušela, že musím jí svou vlastní cestou a svými zkušenostmi. Krásný byl návrat zpět, kdy jsem byla překvapena, jak výrazné barvy jsem vnímala očima. Jsem vděčná i za Zdenku, byla taky moc příjemnou průvodkyní.
Pokud budete mít chvilku, budu ráda za odkazy, které osobnosti z Vašeho pohledu uvědomování si života a cesty tady na Zemi vyhledávat a sledovat. Někoho jste při našich rozhovorech jmenoval, ale bohužel jsem si jejich jména nezapamatovala.
Mějte se hezky a přeji hodně dalších klientů.Jarmila Kubíčková

Ahoj svete. Jsi nejak svetlejsi🌟..a hlasitejsi📣🎵..a urcite vic vonis.🌼😄
Nevim, jestli uz muzu do slov dat, co pro me tahle iniciace tmou znamena. Kazdopadne odjizdim ze sveho ‚doma‘ poslednich sesti dnu citlivejsi na.. no – vsechno😄
Muj cil byl si odpocinout, coz se povedlo, prosnila jsem v podstate prvni 3 dny, at uz spici ci bdici. A pak uz mi jenom zacaly chodit dary a uceni, ve forme navstev z (a do) ruznych dimenzi, vize a spoustu lasky, pochopeni i odpusteni.
Dekuju www.tmaleci.cz za vsechno!!

Dominika Pávková napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – Po 12 dnech ve tmě – Hvězdičky (5) 

Až po nějakém čase poodkrývám, co jsem zažila na přelomu roku při dvanáctidenním pobytu ve tmě. Mirek, který se o mě po celý pobyt staral, se mě ptal o čem jsem mluvila na jedné z mých přednášek. Mluvila jsem o mém záměru otevření třetího oka a vidění nadpřirozených bytostí a prohloubení mého cítění při individuální práci s energiemi při léčení. O tom, jak jsem 4 dny prospala, pak 8 dní nespala, jak chodila na záchod, sprchovala se, jedla, psala si poznámky a nedělala nic. O mém překonání velkého strachu, že mě znásilní, nebo prodá na orgány a jak je důležité zpracovat hlavu, jinak zpracuje ona nás. O tom, jak se o mě hezky staral a vařil mi. A že nejdůležitější z mého pohledu je mít hezký vztah k sobě, abychom se sebou vydrželi ve tmě. O nejintenzivnějším zážitku, když jsem přišla na světlo a viděla tu krásu okolo, ale i o tom, jakou krizi jsem prožívala dva měsíce po návratu…

David P.- 7 dní ve tmě: po 7 měsících od pobytu:

Ahoj, ve tmě jsem si uvědomil, že mám opravdu rád hory, takže letos využívám sníh na maximum  Určitě se plánuji znovu zastavit, akorát nevím jestli letos. Rád bych zkusil delší dobu než minule, takže si spíš myslím, že to vyjde příští rok.

Renata Kocúrová napsal(a) recenzi na Tmaleci.cz – terapie tmou– Hvězdičky (5)
13 min · 

Ve tmě jsem byla 4 dny a pro silnější účinek jsem měla pobyt spojený s půstem, tzn. pila jsem pouze ovocné a zeleninové šťávy.
První den se toho moc nedělo, na tmu jsem si vcelku rychle zvykla. Měla jsem stále zapojenou mysl, takže jsem velkou část dne věnovala přemýšlení, a protože jsem byla i hodně unavená, tak, když jsem zrovna nepřemýšlela, druhou velkou část dne i noci jsem prospala.
Druhý den ráno jsem se z toho nadměrného přemýšlení probudila s bolestí hlavy a nevolností u žaludku. Řekla jsem si tedy, že tento den budu pouze odpočívat a uvolním mysl. Místo toho jsem ale začala emočně prožívat a propouštět vše, co ve mě bylo nahromaděno a uzavřeno, svoje omezení, strachy a chybné vzorce chování. V noci jsem opět vyčerpáním usnula, jako když mě do vody hodí.
Třetí den už mi otrnulo a začala mi být dlouhá chvíle, tak jsem se v průběhu dne x-krát napojovala v meditaci na světlo a začala jsem mít vhledy, probliky, aha okamžiky. Kromě toho mě světlo dobíjelo o stošet.
Čtvrtý den to bylo podobné, byla jsem plná elánu, pokračovala jsem v meditacích, v nichž jsem se napojovala na světlo, a měla jsem další a další vhledy, probliky a aha okamžiky. Prožívala jsem stavy jako v Peru na ayahuasce, ale bez nutnosti jakéhokoliv požití čehokoliv.

Renata Kocúrová: 4 dny ve tmě neboli “ druhé Peru“….NEUVĚŘITELNÉ

IMG_20180601_182808

 

 

 

 

 

recenze

 

 

Eva Hírešová ( 67 let )  – 7 dní ve tmě

IMG-20240516-WA0009

© 2024 Tma léčí

Theme by Anders NorenNahoru ↑