Návštěva průvodce je každý den zhruba mezi 8 – 14 hodinou. Průvodce vám nese jídlo na celý den a jde si s vámi popovídat. Dostanete lavor s několika plastovými, uzavřenými nádobami, s jídlem na celý den. Jíst ve tmě je jiné, zábavné. Lžící, vidličkou, rukama…smysly budou zesíleny.
Před vstupem dovnitř svatyně, průvodce zaklepe a čeká až se ozvete. Pak vstoupí do svatyně. Zeptá se, kde se momentálně nacházíte, aby vám nestoupl či nesedl ve tmě na tělo.:) Pokud jste zrovna ve sprše či na wc, počká.:) Pokud není žádná odezva a vy třeba spíte, zkouší klepat dál a přijde později pokud se nevzbudíte.:)
Budete už mít zkreslený pojem o čase a průvodce vám sám neřekne kolik je hodin a jaký je den. Pokud to tedy sami nebudete vyžadovat. Pak vám to bude sděleno.
Průvodce u sebe nemá nic svítícího, mobil, hodinky.
cl7-2Veškeré citlivé informace, vámi sdělené drží průvodce – terapeut diskrétně v mlčenlivosti. Většina účastníků také nepíše žádné recenze pro veřejnost. Dobré je však vzít si tužku a papír a psát si i v úplné tmě stěžejní poznámky. Nebo poprosit průvodce, aby si je zapsal a pak vám je při odchodu předal.
Průvodce se zeptá na váš aktuální stav a jak se cítíte. Zda máte nějaké problémy či ne… Jak vám chutná jídlo a zda vám není zima/teplo. Někdo nechce celý týden hovořit ( ti drsnější:)) a jen si odeberou jídlo.
Dobré je nepřinášet klientovi ani informace od rodiny, pokud to není vážné. Pokud je to vážné, dozvíte se to hned a situace se vyřeší.
Průvodce také neřeší politiku, náboženství, církve a sekty a nijak klienta v tomto duchu neovlivňuje.
Může klientovi v rozhovoru sdělit svůj názor na řešení určité situace. Ale převážně reaguje na podněty a otázky klientem položené a vyplývající z pobytu.
Průvodce dodává klientovi motivaci na dodržení délky pobytu.
Dobrý průvodce s klientem také neřeší své osobní problémy a starosti.