Existuje obrovské množství úrovní snění, druhů snů. Díky nim se dá udělat na duchovní cestě velký pokrok a dá se využít doba, kdy tělo spí a regeneruje se a mysl zůstane bdělá.
Na práci se sny, je ideální alespoň 90 minut před spaním nepoužívat žádnou elektroniku. A nebýt vůbec ozařován světlem z telefonu, počítače, TV – což si dopřeje málokdo. Obzvlášť v dnešní hektické době, kdy nám čas protíká mezi prsty, lidi přijdou unavení z práce a usínají u TV nebo jakmile odpadnou od elektroniky. A najednou jsme staří a na smrtelné posteli.:)
Více si jich tedy užiju během pobytu ve tmě, kdy jsem izolován několik dnů od tohoto pro tělo destrukčního záření. Navíc se mé tělo ve tmě nadopuje hormony a sny bývají živější. A jak je člověk těmi hormony nadopovaný a dobije si energetiku těla, tak i méně spí a je bdělejší… Propadává ze stavů bdělosti, do stavů bdělého, živého snění… i do prožitků vědomých, v astrálních a jiných světech. Proto se těším na delší pobyty ve tmě, kdy se dostanu do hlubších snových úrovní a hlubší práce v astrálu. Když třeba během pobytu ve tmě pracuji s modlitbami a meditacemi, tak mi ta modlitba jede i v živém snu a využiju tak více svůj čas. Dá se setkat i s různými vyššími bytostmi ve snech, v astrálu.
Pokročilí mistři, ti opravdu praktikující – ne ti jen o tom povídající:)), stráví třeba 15h denně meditací, modlitbami a k tomu tohle praktikují vědomě i ve spánku. Na jejich úrovni fungování těla, jim navíc stačí spát daleko méně hodin.
K zesílení snů, se dají použít i různé čaje, bylinky, přístroje ( třeba Pandora Star ), na zesílení vědomých snů, dá se trénovat i daným záměrem.
Část lidí si své sny nepamatuje. Sníme všichni, ale oni je hned po probuzení zapomínají.
Velké množství lidí si pak pamatuje své sny. Někdo si pamatuje z každé noci třeba 6 snů, někdo 2. Jiný se pamatuje sny deset dní v měsíci, někdo třeba jen 3x za rok. Pro ideální dobíjení těla, je dobré spát v co největší tmě ( třeba tmavé závěsy, žádná elektronika v ložnici, Žádná zrcadla v ložnici – dostávají se k vám do ložnice přes zrcadla různé astrální potvory. Čím větší tma, tím více si dobijeme tělo hormony a jsme pak více odpočinutí ).
Většinou se jim zdají tzv. karmické sny – kdy mozek, podvědomí pomotá jejich prožité údalosti do zmatených příběhů. Zasahuje do toho i jejich chování, karma a stav ve kterém šli spát. Kdo v harmonii a lásce jde spát, ten má sny příjemné. Kdo usíná rozčílen a v nenávisti na někoho, pak sny často nehezké má.
Tibeťané pak leží v poloze na boku, tlak na určitých místech, aby ve spánku měli otevřené určité kanály v těle a vizualizují si barevné koule v určitých čakrách. To je velmi rychle posunuje. Tyhle tisíce let staré, předávané metody. Zbytečné rozebírat detailně, lepší si pořídit knihu: Tibetská jóga snů a spánku viz. dole.
Některé přírodní národy pak dokáží snít i kolektivně, Že se sejdou ve snových a astrálních světech a společně tu noc něco prožívají. Dnes to tak dělají i party pokročilých západních dětí.
– Dá se i vlézt do snu někomu druhému a být tam nepozorován .. či pozorován, pokud ten druhý dokáže snít vědomě. Zkoušel jsem to párkrát kdysi, kdy jsem si dal záměr vlézt určité osobě ( po domluvě s ní ) do snu a ona mi pak povídala, že mne tam viděla. Dá se tím i škodit druhým. Na tohle existují i vycvičení „profíci“ a i armádní špioni. Kteří za peníze dokáží vlézt do snu různým politikům, byznysmenům, vynálezcům… A vytáhnout tam zneužitelné údaje. To jde koneckonců i za bděla napojením na jejich mentální tělo. Kdy si vytáhnete vše co chcete. Ale, aby to bylo čisté, je třeba souhlas, jinak je to jen další karmický zločin.
Části lidí se zdají děsivé sny. Hlavně dětem. Kdy je neustále pronásleduje stejný sen, honí, zabíjí je nějaká potvora, člověk. Pohybují se v nízkém astrálu a energie co je honí, nebo ty nízké astrální potvory, co je pronásledují, jim vědomí promítá do tohohle typu snů. Dá se to „vyléčit.“
Většina těch co si sny pamatuje, má ty běžné karmické. Pak se z toho snaží vyvodit nějaký závěr, chodí ke kartářkám, kupují si snáře. Lépe se posunout prací na sobě a tento level přeskočit.
Část lidí má občas i věštecké sny. Propojení v astrálu a posunem v času – cestování v časové ose v astrálu. Dá se vytrénovat.
Pak jsou tu lucidně snící ( dá se k tomu propracovat psaním snového deníku, aktivovat propojení bdělosti snové a dost mladých nebo pokročilých duší to dokáže samo od sebe). Obzvlášť nyní, kdy se na tuhle planetu rodí řada vyspělých duší – s cílem pomoc tady v těžkých dobách – převést ty méně vyspělé a podpořit je ). V lucidních = živých snech si můžete tvořit, cestovat, studovat – kdekoliv a cokoliv chcete. Takřka cokoliv.:) Protože všude jsou nějaké stropy, omezení.
Část lidí je vědomě v astrálních světech a projektuje se jim to v bdění, ve snech. Kdy třeba s Pepou a Karlem bojují s nějakými potvorami na planetě X a ve snu jim mysl tento – pro lidskou nervovou soustavu drsné skutečnosti, projektu, ukazuje jako výlet s těmi dvěma na hory a tam jezdí na lyžích, přijede zelený mědved na saních a má na sobě růžovou helmu.:) Pokročilí však jsou plně bdělí i v astrálu a přesně ví do jakých světů odcestovali, co a s kým tam dělají. Studují třeba ve chrámech a knihovnách duchovních měst a světů. Bojují s reptiliány a podobnými, aby se to pak do naší hmotné 3D reality propsalo, zhmotnilo příznivěji. Dnes je kde kdo na FB bojovník světla/Světla, ochránce planety, ale věřte mi, že není o co stát. Sám mám tyhle boje ve snech pro lidskou mysl zablokovány, protože jsou velmi drsné pro nedokonalou a omezenou nervovou a psychickou soustavu tohohle těla ve 3D a v blázinci skončilo spousta těch, co tohle nezvládli.
Různí šamani a čarodějové by vám pak mohli o patrech a úrovních snění vyprávět. Proti nim jsem začátečník.
Vysokým levelem jsou pak sny zářivého světla, kdy jste už v té oslepující záři vědomě. I kvůli tomuto poznání, této záři, chodí buddhisté do tmy, do jeskyní, do ústraní, aby poznali fázi, ve které se ocitáme v době umírání fyzického těla a naučili se v této úrovni pracovat. A byli připraveni na svůj odchod z těla.
Ve snech a v astrálu také snadněji dokážete prokouknout jaký je kdo doopravdy, pod maskou v tomto světě iluzí, hmotném matrixu. Sám má zkušenosti s tím, že občas ti nejvíce na veřejnosti objímající se a o lásce a světle mluvící se ( dost z učitelů českého duch. rybníku:)), mají často drsná tajemství a realitu – toho jací jsou ve skutečnosti dravci a manipulátoři.:) Ti nejpokročilejší a čistí jsou často na veřejnosti přísní, nedostupní, jak si musí v tomto náročném světě držet různé ochrany a jsou neustále zároveň i v jiných světech, realitách a tam tvoří, chrání, stráží, bojují, modlí se, zároveň co jsou s vámi a na obou místech zcela vědomě. . A zároveň jsou bezelstní a veselí. Ti nejpokročilejší lámové jsou vesměs velcí vtipálci a i tímto své žáky učí.:) Nepotřebují vaše peníze, nechtějí spát s desítkami svých studentek, nepotřebují odsávat vaši energii ani na vás útočit, proto vám nemusí lézt do…:)
I v ČR najdeme dost lidí, kteří ve snech žijí svůj paralelní život zcela vědomě. Mají v této realitě dům, ženu, děti, vědomé zážitky. Ne nadarmo jsou podle pokročilých duší, světy astrální a snové daleko skutečnější než tento náš hmotný.
O tomhle textu jsem přemýšlel právě těsně před vzbuzením, kdy jsem si šel na hodinu odpoledne zdřímnout a popracovat na sobě.:) O snech se dá psát velice dlouze a podrobněji, mistři na tohle jsou různí šamani, mágové, čarodějové, lámové, jogíni, mniši, kteří tráví spánek vědomě a bděle. Spousta informací z knih Castanědy jsem si ověřil . Stejně jako spousta lidí co prošla šamanskými rituály, prací s psychedeliky, s astrálem a živými sny. Castaněda byl vědou neuznaný genius, předběhl dobu. V jeho knihách ( audio nahrávkách do auta či k poslechu doma – jsou i zdarma na youtube ) najdete spoustu moudrosti. A při každém poslechu objevíte další a další úrovně informační.
Skvěle, leč velmi obsáhle popisoval reálnou práci se sny, Karlos Castaněda, v asi 15ti v ČR přeložených knihách. Dále knihy jeho žáků, které v češtině vyšly. To si můžete vygooglit a dost z toho zdarma stáhnout. V životě už jsem nakoupil tolik knih, a zabíralo mi to tolik místa, že už nemám problém použít knihu staženou v pdf a ušetřit čas, peníze.
Existují i tzv. architekti snů, kteří dokáží vytvářet celé snové světy, úrovně. Snít ve snu, dělat něco ve snu, který se nám zdá ve snu a ještě hlouběji… Dnes jsem měl zážitek s kamarádem co je u mne na pobytu ve tmě. Práci na sobě už se věnuje spoustu let a je docela pokročilý. O dost dál než já v řadě oblastí. A také nemá žáky a nepořádá semináře.:) Prohlížel si co jsem si to tady na louce u domu vybudoval v astrálu a jiných světech za léčebné centrum…jakmile se mu více otevřelo 3. oko a duchovní zrak…kolik je tady bytostí, světů, pomocníků, ochránců a jak to člověka dokáže posunout ( zbavit ho i omezení, traumat, třeba i klaustrofobie z nezpracované násilné smrti církevníky – ty jejich umučení, pohřbení za živa, upálení, utopení, zazdění ), když je připraven, v pokoře a ochoten nechat si pomoci. Ve hmotě 3D tady stojí tři maringotky na pobyty ve tmě – v opravdovější realitě pak areál.:)
Robert Moss dělá v ČR kurzy snění a je přeloženo několik jeho knih, ale je o dost slabší než metody nahoře popsané.