Na záchranu našich smrkových lesů máme posledních pár let. Abychom zachránili alespoň část z nich. Malou část. Co nezničí kůrovec, sundají vichřice. Ty mají podle vědců i jasnovidců, příští roky, desetiletí zesílit a budou řádit rychlostí nad 200km za hodinu. Kůrovcem a lehčími vichřicemi načaté a otevřené lesy budou padat jako sirky. Smrky jsou u nás dominantní dřevinou, zabírají 52% lesů. Buky jen 7%, stejnou plochu i duby.
Majitel les sice vlastní ( a české státní lesy pořád vlastní velkou část z nich ), ale lesy jsou tady pro nás všechny a jsou většinou kdykoliv přístupné všem. Vytváří nám spoustu energie. Víkend strávený v lese a nebo dokonce čištěním lesa, prací v lese, dá mnohdy víc než kdejaký esoterický seminář a je zdarma. Se stromem se dá povídat, může nás energeticky vyčistit i nabít.
Na boj proti kůrovci chybí majitelům našich lesů desetitisíce lidí. Třeba i dobrovolníci. Spousta kůrovcem napadených stromů není odstraněna, bude se to šířit další rok ještě více. U lesa žiju, vidím tu destrukci a i trochu sázím stromy. Měl bych víc.
Řada lidí v duchovním rybníce zachraňuje amazonské pralesy, chce pomáhat indiánům Kogi, Amazonii, hraje si na druidy a Slovany a v lesích jen výletuje a zatím nám umírají naše lesy fyzicky.
Matka příroda je silný tvor. Zmizí smrky a za pár let, desítek let poroste v našich lesech něco jiného. Do té doby tady však budou holiny a chybějící energie našich krásných lesů bude chybět právě nám.