Karmickou zátěž velmi rychle čistí práce pro druhé. Ve spoustě oblastí. Citelně znát je to třeba u pomoci umírajícím, v hospicích, zdravotních zařízeních ( pokud je to tedy děláno s láskou a jako poslání, ne jen jako nutná obživa ). Takových oblastí je velmi mnoho. Vedení různých kroužků, spolků, sportovních oddílů, přednášení, léčení atd. atd. atd. Očistou karmy si vylepšujeme tuhle naši inkarnaci a hlavně ty příští. Ve filmu Atlas mraků byl hezký citát: A každým zločinem či každou laskavostí tvoříme naši budoucnost. V tom filmu je hezky znázorněné prolínání inkarnacemi.
V praxi se s inkarnačními smyčkami setkáváme třeba v Tibetu. Dalajláma, Karmapa a spousty různých uznaných vtělení lámů.
Všechno ve Vesmíru je spravedlivé a fér. Božská spravedlnost funguje lépe než nejdokonalejší stroj. Kdo si myslí, že je k němu život a Stvořitel nespravedlivý, protože nikomu neškodí a dějí se mu neustále škaredé věci… ten jen pyká za své karmické prohřešky. Často jsou to i zatíženosti jeho rodu, rodiny. Osobně se mi třeba stalo, že jeden můj prapředek, před 6ti generacemi, způsobil problémy s páteří pěti generacím po něm. Než to bylo před rokem dočištěno. Žil na vesnici, vládl tam a ubližoval lidem. Přišly kletby, prokletí a bylo.:) Já, můj táta, děda, praděda jsme za jeho skutky přece nemohli. Táta a děda skončili s páteří na operaci. No a podobné zátěže najdeme v každé rodině.

Před pár lety, bych si jako nevědomý, nedokázal představit, že jednou budu žít na samotě u lesa a pomáhat lidem jako průvodce jejich terapií tmou a žít materiálně skromným životem. A po nocích ve spánku pak konat druhou šichtu v astrálu ( studium v různých chrámech, ochrany, boj, cestování ) a často se vzbudit unavený jak ….:) Jako společenský člověk, městomilec s plno zájmy, manuálně nezručný ( na téhle planetě mám jen 13 životů a byl jsem buď v duchovní oblasti nebo válečník – proto asi nejsem moc řemeslně zručný a vždy jsem se tomu vyhýbal:.). V bytě ve městě je to navíc jednoduché. Člověk tam vymění jednou za rok žárovku a má čas pro sebe. Kolem domu je práce daleko víc. Z pohledu pohodlnosti bych šel do bytu hned.:) Obzvlášť dnes, když mám za sebou 4 denní tahání – pár tun kamenů a dřevěných fošen, na stavbu nového mostu přes potok.:)
Ale… mrtvá voda z kohoutku, plná chemie už se nedá pít a není nad studnu s čistou, živou vodou. Tisíce wifi zářičů a elektrosmog ničí tělo hmotné i ta jemněhmotná. Astrální světy a energie jsou ve městech daleko horší. Navíc, když člověk najde své místo ( á já na tom svém nejsem náhodou a vše bylo předem dané: čarodějné místo si přítáhlo čaroděje.:)), může na tom místě zapustit kořeny a místo mu dává Sílu a dary. Pár let budu ještě dělat průvodce terapii tmou. Pak se přesunu více do ústraní, překonám lenost a více se ponořím do meditační praxe. Občas nějaké léčení druhých a pokec s přáteli a kamarády. Aspoň tak to mám v plánu a tak mi to bylo ukázáno.:) Co ale nakonec bude, se uvidí. Vždyť je to stejně jen inkarnační hra a nekonečné studium.