Popišu jen dvě ( z více ) výhod vs. nevýhod a podobností, obou těchto, pro mne velmi silných metod.
1)Délka rozšířeného vědomí ( jasnovědění, jasnovidnosti, zesílené práce 3. oka, rozjetí Kundalini, intuice atd ):
Ve tmě se duchovní stavy, vidění otvírají až po nějaké době. Někomu první den, někomu třeba až desátý den. Ale pak už to jede a jede…a zesiluje. Případně to jede jako by ve vlnách ( útlum, náběh, útlum, zesílení )… Vidění ve tmě i na psychedelikách je převážně o duchovní vyspělosti, ale také o tom, že někomu funguje v rámci duchovní cesty spíše třeba: vědění, práce s tělem, s naukami, s moudrostí a uvědoměním fungování Vesmírů, než ta vizuální stránka – vidění. A neznamená to, že by byl oproti vidícím pozadu. Často je to naopak výhoda, protože je méně „ulítlý“ a „schizofrenní“. Někdo má vidění zavřené svými strachy, bloky nebo zásahem druhé osoby, skupiny osob – třeba s nedořešené karmické situace. Někdy se s nimi domluvil, že ho takhle budou omezovat, ještě před inkarnací a je to v plánu jeho duše. Osobně jsem řešil i zrušení přísahy, kdy jsem jasnovidnost ve dvou životech zneužil a udělal přísahu: už nikdy jasnovidný být nechci. Jasnovidnost dává obrovskou moc nad lidmi a dá se velmi snadno zneužít a karmicky padnout. Skutečný jasnovidec vidí u lidí jejich minulost, budoucnost, rentgenovým zrakem vidí jejich těla, orgány, nemoci. Vidí karmické zápletky osoby a bytosti a entity co překáží a škodí mu… Dokáže se napojit na jeho mentální tělo a znát jeho myšlenky, slyšet je, podívat se na každou událost co se mu stala a podobně.
Tuhle přísahu jsem zrušil. Také se mi dělo, že mi třetí oko zakrývali dva čarodějové ( muž a žena ), kteří nechtěli, abych viděl ty špatnosti, které mi udělali v prolínání našich inkarnací a neřešil to pak s nimi. Třeba Silou. A podobná omezení vidění má spousta dalších lidí. A mohou s tím pracovat.
Psychedelika, rostliny Síly, drogy, pak fungují poměrně rychle a nemusí se u toho trávit dny, týden, dva. Někdy dokáže proces naběhnout již v první minutě, jindy za necelou hodinu. Jede pak desítky minut nebo dlouhé hodiny. Ale postupně zeslabuje až skončí. To je zase nevýhoda oproti tmě. Dáte si v ČR Bufo Alvarius – za šest a půl tisíce českých a proces jede třeba jen 20 minut. A někdy i slabý, když „šaman“ podá slabou dávku.
2) Rizika těchto metod?
Pobyt ve tmě není pro každého. Je to velmi silná metoda. Z Vrchu na ni nepustí každého a spousta lidí si to brzdí svými strachy. Přitom je to urychlovač duchovní cesty. Ušetří mnohdy spoustu vydané energie, času a peněz za roky práce se slabými metodami. Ve tmě si každý jede svým tempem a rozhoduje co chce řešit, na čem pracovat, jakou z mnoha technik, nauk, metod, z druhů meditací použít. Každý je tam sám za sebe a vše si musí sám odpracovat. A má také na výběr nedělat nic ( spát, jíst, ležet, přemýšlet ) a jen si odpočinout a nepouštět se do větších akcí.:) A i to je v pořádku a na každém z nás.
Dobrý průvodce by mu měl umět zodpovědět jeho otázky, ohledně třeba: v jaké části procesu se nachází a co se bude třeba dít dál. A proč má světlo nad hlavou, kolem sebe, proč je v místnosti tolik světla… Hlavně by měl zajistit ochranu místa, prostoru i v astrálním světě – 24 hodin denně. Místo mít vyčištěné a držet energii vevnitř. Dodávat účastníkovi energii, povzbudit ho. A nebo ho naopak navést na určitou práci, určitou metodou.
Je to velmi silná technika, je třeba si pořádně nacítit místo i průvodce. Není tu tolik rizik jako u psychedelik. Když to ve tmě začne zesilovat a člověk ten stav nezvládá, vyleze ven a vše hned končí. U rostlin Síly tomu tak není. Ayahuscka se dá přerušit vypitím vody s citrónem, řada psychedelik se, ale ukončit nedá a musí se nějak přežít, proces vydržet.:) Třeba takový vypitý tabák, nepřeruší nic a nastupují modlitby a prosby, když to začne bolet moc… ať už ten hnusný trans skončí.:) Velmi špatně se zastavuje i proces s českými houbičkami, když je na účastníka rituálu příliš silný.
U psychedelik je extrémně důležité, být pod dozorem, ochranou silného šamana. Který má pořádný výcvik, silnou ochranu prostoru a místa, silné jemněhmotné pomocníky, je napojen na silnou šamanskou rodinu. Dobré je, i když to dělá na jednom místě a má kolem místnosti postavené už roky silné ochrany. V ČR je boom psychedelik poslední roky. Ayahuscku tady dělá už snad 50 „šamanů“. Z nich jen dva šamany si troufnu lidem doporučit, s ohledem na karmické případné následky . Šaman musí mít velkou energetickou Sílu. S tou se rodí a ti slabší tohle nedokáží plnohodnotně nahradit ani sebevětším čarováním. Je to podobné jako se silou v astrálu. Někdo ji má malou a výcvikem a vědomím putováním tam, ji trochu zvětší…nicméně, také dochází k odsávání energie spousty lidí -do jeho egregoru – zásobníku ve tvaru třeba balónu… Ten je umístěn v astrálu a z lidí do něj vedou potrubí… Černý šaman, co tohle dělá, tím padá do těžkých karmických prohřešků.
Síla šamana je zkrátka potřeba. Lidem totiž psychedelika otevřou auru, některá trhají jejich světelné, astrální a éterické tělo, vedle vás zvrací další lidé – jejich energie jdou k vám a do konfrontace s vaší energií, ochranou ( tohle se naštěstí ve tmě neděje – tam jste v hmotném těle jen vy sám ) a šaman tohle musí ukočírovat a zajistit co nejmenší následky a opravy. Ve velkém se tu bohužel objevuje právě to odsávání životní síly do egregorů, otevřené světy a napojení, které jsou nežádoucí pro psychiku a tělo účastníka. Ale, pro tuhle zkušenost si účastníci zájezdu šli vědomě a často to bylo v plánu jejich inkarnace: si to tady trošku nebo více zkomplikovat. Také jsem si párkrát naběhl a byla to velká škola, s nadhledem -velký dar na mé cestě.:)
Resumé obou těchto metod? Důležité je vzít si z toho co nejvíce a přenést to do osobního života. Udělat změny v tom co nás baví a posiluje nebo ničí a omezuje, třeba změnu bydliště, partnera, práce, koníčků, odpuštění, oslabení ega……Hlavně nepadnout jen do psychedelické turistiky za zážitky a urychlováním, bez integrace v materiálním světě.