Pobyt ve tmě je o vlastní práci. Vše si tam musíte odpracovat vy sami. Průvodce vám jen vysvětlí co se vám přesně děje, v jaké fázi se nacházíte – pokud je toho tedy schopen. Může vás psychicky podržet, ale ta práce sám/sama se sebou je jen na vás. Pokud to ten průvodce umí ( je to velmi specifické a většina provozovatelů pobytu ve tmě o tom ani neví ) a má dostatečný výcvik, energii, dokáže vás ochránit tak, aby se vám nic nestalo a nic a nikdo na vás neútočil z venku a z atsrálu. A také dokáže zpacifikovat a udržet v pohodové rovině ty karmické „vyřizovačky“, kdy jste ve tmě citlivější, tma vás udělá více senzitivními a některá bytost, duše, se kterou to nemáte karmicky zrovna harmonické a chce to s vámi zrovna řešit důrazněji..či některý z vašich předků, se kterým jste se před jeho smrtí nestihli udobřit..(. a snad každá rodina má své rodové linie řádně komplikované a  nevyčištěné ). A dokud je nevyčistí, tak se budou stále  dít kletby, nemoci, úrazy a u některých rodin je to třeba ještě na tisíce let než s tím někdo pohne a dočistí to.
Říkal mi jeden ajťák a zároveň učitel jógy co nastoupil na pobyt ve tmě do maringotky před 2 dny: „ty to máš geniálně vymyšlené..dáš tady maringotky za pár kaček, nepotřebuješ žádné povolení a kdykoliv je můžeš odvést. A hned rýžuješ.:)
Říkám mu: chlape, kdybych věděl kolik úřednické byrokracie a papírování je s umístěním maringotek na vlastní pozemek a pomoci lidem jako průvodce tmou, nikdy bych do toho nešel. Musel jsem udělat stavební projekt. Projektant mi musel udělat nákresy a potvrdit kulatým razítkem. Ty se musely na územní souhlas několikrát doplňovat, aby kolaudace byla schválená. Musel se přidat větší septik a na mém vlastním domě udělat vodoměr. Vývozy hovnocucem musí sedět s fakturami a stavem vodoměru kdykoliv vodoprávní úřad a odbor životní prostředí přijdou na kontrolu. Musím mít zdravotní průkaz, protože přicházím ke styku s jídlem a živnostenské listy ( kromě jiných ) na provozování hotelu a hospody. Ta hospoda je vázaná živnost, musí k tomu tedy být garant s výučním listem kuchař – číšník.
Vodoprávní úřad a hygiena po mne chtějí každý rok úplný rozbor vody za 14 000 Kč. Jeden vývoz septiku + zpracování v čistírně odpandích vod vyjde skoro na 5t. Reklama na googlu ročně asi na 35t. Musel jsem maringotky sladit s rázem krajiny a našplíchat je maskáčově a přes jednu dát zelenou plachtu. Aby teda ladily.:) A žádných 30t chlape.:) Tři maringotky vyšly na 800 000 Kč přestavba, sítě, jímka, elektrikář, topenář, instalatér, vybavení. A zabralo dost času a nervů  je předělat. Musel sem i zařídit vyjmutí 1200m2 louky ze zemědělského fondu na stavební pozemek ( maringotky berou jako stavbu ) a zaplatit za to o dost víc než má ten kus louky hodnotu.
Kdybych tohle vše věděl předem, NIKDY bych do toho nešel. Spousta času ježděním po úřadech, celkem možná dvě desítky výjezdů. Když si započteš další náklady, ekologická mýdla, toaleťáky, osvěžovače, opravy vybavení, programátora webu, čas strávený vařením, úklidem, nákupy, účetnictví, daně ( protože co bych byl za hledače pravdy, kdybych bral peníze na černo a krátil daně že  ), tak ti vyjde to, že jedna maringotka by byla mínusová, dvě tak nějak pokryjí náklady a při třech to vychází tak, že si mohu vyplatit nějakých 20-25t měsíčně a zbytek jde na splátku pořizovacích nákladů. Naštěstí jsme si na to nemusel půjčovat a platit úroky bance.  To jen pro uvedení na pravou míru. A aby si někdo nemyslel, že je tohle super byznys.:) To co sem si v dobách svého podnikání v jazykovém školství vydělal za den, teď mám za měsíc. Za 30 dní hlídání lidí, spousty hodin povídání a vysvětlování jim. A hlídání nejen ve spánku v astrálu.:)  A vyslechnutí spousty lidských osudů, traumat, strachů. Tohle je poslání, které nevím jak dlouho ještě budu dělat. Ano, pro mne poslání. A práce, která mne baví nejvíce ze všech, které jsem doteď dělal. Mám možnost to prodat, pronajmout si někde domek u lesa a z těch peněz dožít bez nutnosti pracovat. Ale moc dobře vím, že pomoc lidem je to nejcennější a zevlovat a flákat se někde by mne nudilo. A fakt nechci dojit duchovně slabší na seminářích a přednáškách, za těch 50t co mi za víkend nabízí. Nebo dělat terapie a léčení za 1 000Kč na hodinu a více. Mohl bych také zpoplatnit své texty na fb a udělat si jako někteří placenou skupinu tam – stačilo by mi, kdyby mi něco zaplatil každý padesátý čtenář.:) Píšu vlastní texty ( jejich psaní pro druhé už mne stálo asi měsíc mého života:)), vlastní prožitky. informace, které mne stály spoustu peněz se k nim propracovat a za vlastní učení, výcvik. Nesdílím cizí texty, ani nepřekládám články napsané cizinci.  Rozhodně si nechci budovat žádné uctívače, ovce, platiče a programovat si je v nějaké skupině. Fakt ne. Nedělám duchovní cestu proto, abych spadl do této pasti honění ega a majetku, moci. Ty peníze navíc stejně nemám jak utratit a ležely by na účtě. Mám hojnost a víc než potřebuji při mém skromném životě. Tři roky sem neletěl letadlem a i předtím jsem nalétal dohromady méně, než někteří ochránci planety a eko aktivisté za rok.:)
Proč se vázat hrubými energiemi v syslení nějakého dalšího majetku? Když bych chtěl dělat byznys a vydělávat miliony, mám možnost, ale ty hrubé energie, prostředí by mne a to vím i z jiných vhledů – zdravotně rosekaly. Stojí mi to za to tedy? Ani náhodou.:) Někteří ezoterici to sice nechápou, radí využít příležitosti a kumulovat peníze dokud to situace na ezo scéně umožňuje a pasivní příjmy z nájmů bytů, ale takhle to holt mám.:)
A ani zatím nechci pobyty zdražovat. Někde už se platí 1200, 1400, 2000 Kč za den. Dost lidí, důchodců, samoživitelek ( kterým dávám slevy ), by si to při zdražení nemohlo dovolit. A to by bylo u téhle silné práce  škoda. Dobře vím, kdo si ty peníze na pobyt musel dlouze šetřit a víc si toho váží a pro koho je to jen denní příjem.
Ale vážím si každého, kdo patří mezi to málo lidí, co se tmy nebojí a má koule jít hlouběji do sebe a odstřihnout se pár dní od mobilu, netu a rodiny.
Resume je takové, že jsme spokojený tak jak to mám a to mi stačí ke štěstí.:)