Pokud máte během pobytu ve tmě krizi, je vám úzko, doporučuji dvě techniky:
Napojit se Nahoru přes temeno, do Světla, co nejvýše. A rozsvítit světlo ve svém srdci, duchovním srdci, ve svém středu.
A nebo si tam vizualizovat modrou kouli. Modrá barva uvolňuje, uklidňuje. Můžete získat i zkušenost prázdnoty.
Můžete zkusit i další techniku, v těžkých chvílích ve tmě i v běžném životě. Říct si: toto je sen a vizualizovat si, ze jste v průhledné těle a jste nad problémem a emočně se vás nedotýká. Hned vám bude líp.

Jeden z návodů, co praktikovat ve tmě k rozjetí vizí, vidění světla, k bytí v jasnosti. A k práci se svým duchovním srdcem.
Dá se praktikovat i jinde. Používám to třeba v sauně, v páře, ve sprše:)…zajímavě to zesiluje proces na šamanských rituálech s Rostlinami Síly.
Vychází z tibetských nauk, mixovaných českou náturou k zjednodušení.:)
V meditaci, v sedě, jaký je vám příjemný, ideálně rovná záda, aby páteří proudily energie co nejlépe… Zatlačíte palcem a ukazováčkem lehce na oko. Levou rukou na levé, pravou na pravé. Doba tlačení je v desítkách sekund. Podle pocitů. Oči vytočíte nahoru a díváte se jakoby na vrchol hlavy… Když si někdo udělá drdol nahoře hlavy, tak tam. A uvidíte světlo.:) hodně světla a to vidění si držíte i po povolení tlaku na oči. Da se vizualizovat i vidění jiných světu, Království nebeského atd.
Pak je tu, u stejné techniky, jen očima koukate rovně před sebe- koukání vnitřním zrakem do svého duchovního srdce a jeho prozkoumávání. Najdete tam různé světy, energie… Vesmír.
Zároveň v srdci rozzáříte světelnou kouli a tímto léčivým světlem rozpouštíte na svém a ve svém duchovním srdci omezení, destrukce, štíty a obruče vytvořené často v řadě inkarnací… Roztočíte 7 mou čakru, ten mocný lotos a napojite se u obou těchto technik nahoru. Dají se u toho čistit čakry, aura, zesilovat biopole. Dají se přidávat různé světelné koule do těla na léčení.