Když si člověk začne uvědomovat, že není tělem, ale je duší – v těle jen dočasně zavřenou… A jde dál a procítí, zažije, žije, že je božským vědomím. Tedy i jeho duše je jen dočasnou projekcí – omezením… Dostává se do pater nad těmito „vězeními“.

Na ulehčení cesty existují linie, rodiny, rody, klany, kmeny, bratrstva, sesterstva, řády, sekty ( a spousta dalších názvů ), kdy si vzájemnou pomocí a spoluprací ulehčují cestu z Bytí ke Vědomí Já Jsem.  Bohu-žel, většinou to bývá tak, že ti dole v hierarchii, energií dotují cestu těch nahoře. Protože k vzestupu je třeba hodně – moc hodně energie.
Naše nesmrtelná duše absolvuje spousty vtělení, kde postupně získává vědomosti, znalosti, zkušenosti, ale i ocenění, „hodnosti dosaženého poznání“ rozprostřené na duchovních pláních, ve světech příčin a následků. Tam se můžete procházet a koukat na jednotlivé symboly, erby atd., zobrazující posuny, kterých vaše duše zatím dosáhla.
 I některé staré duše, které už mají mnoho za sebou a mnoho v hierarchiích splněno, jsou v současném vtělení zatím neprobuzené ( nasekaly těžkou karmu minulá vtělení, tak proto ), zajaté v konzumu a čekajíce na probuzení. Probuzení přichází posledních skoro 100 let na této planetě hlavně po „zlém“ – nemoc, nehoda, utrpení vlastní či blízkých, bolest. Kdy až tohle, donutí člověka jít do sebe, zastavit se, zamyslet se. A roky a desítky let pak trvá  se postupně „prokousávat“ z různých omezení, traumat, bariér a balastu, které jsme kolem sebe a v sobě vystavěli. A je lépe až časem úplně nejlépe.:)
Před pár lety, jsem k duchovním pláním napsal tohle:
Duchovní světy a pláně jsou plné různých symbolů, znaků, korun – královských korun, žezel ( s kameny a drahokamy často barvy safírové,
rubínové, tyrkysové – které mají králové rádi na svých korunách a žezlech ) , pečetí, ornamentů, erbů, posvátných a ochranných zvířat. Hodně zlaté barvy a k ní barev duhových…. A také barvy fialové, která je také v našem 3D světe přiřazována k duchovnosti člověka. Kdy fialovou auru mají hodně duchovně založení lidé a fialovou si z tohohle důvodu přivlastnila i církev na svých oblečcích.:) A co stvořeno ve světech duchovních, to přenášeno sem do světa hmotného, do 3D, naší třetí dimenze. Královské rody, jejich erby, koruny a oblečení využívali různé rody po tisíciletí na planetě Zemi.
Dnes bych k tomu, z toho, co je mi dovoleno sdílet, psal o dalších světech stvořených čaroději, šamany, mágy. Od zlatých po jiné. O zákulisí některých linií atd. O tomhle se nepíše. Předává se to ústně a i já mohu jen naznačit, aby to někomu více pomohlo, propojit se se svou linií. A čerpat sílu, moudrost, ochranu, vědění nanebevzatých mistrů, osvícených světelných stařešinů své linie opět.  Kdo půjde po energii v zákulisí tohohle textu, ten VÍ.