Uff. Přes 3 miliony Čechů už berou sem tam nějaké pilulky. A velká část z tohohle čísla je závislá na antidepresivech, prášcích na bolest, na spaní. Znám i sprotovce, kteří jsou tak opotřebovaní, polámaní, že už ve 30 berou prášky na bolest a na spaní každodenně. CO pak chtějí dělat v padesáti fakt nevím.:)
 Každodenních kuřáků je u nás asi 2,1 milionu. A těch co si nezapálí každý den další milion. Jelikož je v cigaretách velmi silné antidepresivum, tak to máme asi 6 milionů Čechů,  kteří potřebují výrazně utlumovat svou psychiku, duševní bolest, svůj smutek, deprese a řadu dalších duševních nemocí. Když odečteme děti do 12 let, tak v tom jede 3/4 národa českého.
 Mezi dětmi ve věku 13 až 15 let je nejnověji odhadovaný podíl denních kuřáků 11,3 procenta, od roku 2011 podíl kuřáků mezi žáky základních škol významně klesl,“ uvádí zpráva.
Každodenních pijanů alkoholu je tady podle průzkumů asi 700 000, alkoholiků necelé 2 miliony.
Kuřáků marihuany je u nás možná nejvíce na světě, kolem milionu. Od těch co si zapálí párkrát za rok, po ty každodenní huliče, ze kterých se časem stávají trosky. To, že nepůjdou se svým potrhaným jeměnhmotným tělem odvést po smrti a stráví tady jako přivtělené duše nějaký čas před příští inkarnací neřeší, oni řeší jak přežít v co nejmenší bolesti tento život.
Před 20 lety, ještě na vysoké, jsem si párkrát zapálil – mám vykouřeno za život jen kolem 20 cigaret, tak u mne nemohla ani vzniknout tahle závislost, která z lidí dělá otroky. Otroky co se vzbudí a mají tak velkou chuť na cigaretu, že ve 3 ráno sedají do auta ( někteří opilí ) a jedou na benzínku pro krabičku. Dost z nich nemá karton cigaret doma úmyslně, protože by ve slabé chvilce kouřili 2 x tolik.
Antidepresivum jsem otestoval jednou jedinkrát kdysi, půl tablety Neurolu a musím tedy říct, že to teda znát bylo pořádně. Ospalost, apatie, utlumenost, byl jsem jak hadrovej panák. Od té doby s lidmi co je berou soucítím. A je mi smutno, když vidím co to s nimi udělalo a jak jsou na tom těžce závislí. A jak se z toho většina z nich nikdy neosvobodí.
Různé prášky u nás bere tolik lidí, že černý trh s pilulkami jede ve velkém. 
Před pár měsíci jsme byl na pokecu u jednoho léčitele a volal mu jeden starší psychiatr ( kapacita ), co chce od něj na dálku poléčit a dobít energiií velmi často.  Sám si antidepresiva nevezme mu říká, ale do lidí za svůj život nacpal bambilióny krabiček a udělal z nich závislé. Po hlase je uzlíček nervů a toho léčitele vyloženě zneužívá.  Ten s ním však v jeho dobrotě stále ztrácí energii.