Něco o Phowa, transféru vědomí. Jedné ze šesti tajných nauk Naropy.

Praktikuje se buď jako cvičení jogína…jako nástavba Drtikolova cvičení čakramů = přenosů vědomí, k aktivaci kundalini, hadí síly, vnitřního dechu, ke sjednocení čakramů, do rozpuštění čakramů, ke dvou pólům…Slunce a Měsíc a následně v rozpuštění do Jednoty. Atd. atd. atd.
A nebo se praktikuje při vlastním umírání nebo při odvádění duše umírajícího. Umírajícímu se pošle Světlo, poprosí se lámové, bytosti, ochránci linie, velká Vadžrajogini a božský Dordžečhang a  další mocné bytosti…o odvedení duše umírajícího co nejvýše to jde. A praktikuje se 6 slabik, ideálně i zpěv textu ( stačí pustiti nahrávku )..ideálně kontrola nebo provádění Phowy jasnozřivým…Přenos do dharma-káji. Kdy praktikující za života zažije čiré světlo – proto se i chodí na pobyt do tmy…fajn je použít jankti metodu během pobytu ve tmě. Odpoutat se od světa a majetku, lidí, rodiny. Je obrovský dar, být mezi těmi šťastlivci, kterým je během umírání těla dopřána pomoc odvedením Phowou. Chaptajové ( staré mocné duchovní linie z východu, mnoho tisíc let před Atlantidou, Lemurii, Hyperboreou atd. ), šamani, čarodějové mají také své metody, také velmi silné. Celkově je dle mého tím největším darem, co můžete pro blízké udělat, zajistit nějakého mistra na jejich odchod. Nenapadá mne nic víc. Mrtvý si odnáší jen svou Moudrost a karmickou zátěž.  Převaděčů duší u nás máme tisíce, silných šamanů, léčitelů, jogínu na tohle odvedení stovky. Ale jsou. Za mne osobně, možná nejsilněji to mají propracované staré chaptajské rody. Když má navíc umírající za života spojení s Ježíšem Kristem, Panenkou Marií a přes ně blízko k Bohu a pracuje poctivě na vyčištění své karmy – pak je násobně snažší dostat jeho duši přes nízký a střední astrál, nad vyšší astrál a do duchovních světů a zařídit mu výrazně vědomější a pokročilejší inkarnační podmínky.  Není větší dar, pro ty, co se ještě musí vtělovat. Odváděl ( pomáhala spousta bytostí z linie ) jsem Phowou na dálku babičku. Máma mi volala, že babička udělala poslední výdech a zemřela. Byl jsem už na cestě k ní do pečovatelského domova a odváděl ji během řízení auta. Pak jsem to ještě opakoval u její schránky. Tělo už bylo bez duše, bylo i vidět, že už je to jen opuštěná  schránka. Byl velký dar, že neumírala v nemocnici a mohl jsme se k jejímu tělu dostat. Já jsem v té době s tímhle úplně začínal.  Mám ještě moc práce před sebou, abych své blízké odvedl co nejdál bude dovoleno a co  nejúčinnějšími metodami. Posunuji se na duchovní cestě pomaleji, než bych chtěl, ale i postup po krůčcích je lepší než stagnace a sejití  z cesty. Babička je pár let od smrti těla stále ještě ve Světle a chystá se teprve do dalšího vtělení jsme před pár dny kontrolovali…
Silný láma, jogín praktikující Phowu na pokročilé úrovni, dokáže svou mocnou energií „ustřelit“ kus lebky umírajícímu…i na dálku. Doslova. Nebo v lebce udělat díru na několik prstů. Ve videu vidíte praktikující mnichy, kterým se v lebce udělala malá dírka, kterou mají prostrčené stéblo. Zázrak? Ne, jen ovládnutí sil Vesmíru.