Za dvě hodiny tady máme pátek třináctého. Pro většinu lidí je třináctka číslem nešťastným. Pověrčiví z něj mají strach. Když člověk jde cestou k Bohu, alespoň trošku ovládne své tělo a mysl z pozice pozorovatele, neřeší nějaké 13ky, černé kočky přes cestu a podobné zhovadilosti, vymyšlené církví a poblouzněnci.:)
Jsem duší částečně Tibeťan a pro nás je třináctka šťastné číslo. Proto mi vůbec nevadilo, že mi po kolaudaci vedení  vesnice, pod kterou spadám, ač vzdálen pár km přes les, přidělilo číslo 13 na můj dům.:) Nikdo z vesničanů ho nechtěl mít na domě, tak ho dali náplavě.:) No a jako čaro-děj mám i toho černého kocoura, který je úžasná bytost a ochránce.:)
Tahle pověrčivost začala od dob masakru templářů, který vyvrcholil pogromem a jejich hromadným upalováním v pátek 13.10. 1307. Na základě smyšlených obvinění ze sodomie, kacířství atd., které vymyslel tehdy zadlužený francouzský král a spolupracoval s ním tehdejší papež Klement, který lhal a zvěrstva způsobil kvůli moci, penězům a prospěchu. Král zhrábl většinu peněz co našli, církev dostala drobky. Menší část templářů unikla a řád funguje v utajení dodnes. A i dnes disponuje obrovských majetkem. A lákají ke vstupu do jejich řádu přes astrál, kde si vyhlédnout vhodné adepty.
Ty obrovské katedrály co po nich zůstaly, jsou úžasné.  Často stavěné zasvěcenci a podle posvátné geometrie. Na silových místech a energetických bodech.
Templářský velmistr Jacques de Molay a někteří další měli výcvik u druidů. A ti nechodili pro magické útoky, kletby a čarování daleko. Paradoxně si dnes spousta lidí představí druida jako bělovlasého staříka v hábitu šířícího lásku všude kolem sebe.:) Těsně před smrtí na hranici si velmistr obrovsky karmicky ublížil, když pronesl vědomě a napojen silnou kletbu. Kdy do roka a do dne pozval krále i papeže na Boží soud. Protože byl druidem a uměl, oba zemřeli krátce po něm. V té době někoho proklít byla rozšířená věc. Dělají to i dnes někteří. Ono to funguje. I když už se to nedělá tak sofistikovaně a rozsáhle jako ve středověku. Kdy vědmy, čarodějnice a podobní za úplatu prokleli řadu následných generací prokleného. A děly se té rodině, rodu pak drsné věci, které tma ty vědomci přičarovali, vyprojektovali.  Už jsem o tom psal, že většina rodin, rodů stále nemá tyhle kletby odstraněné, odpojené a mohla by žít daleko harmoničtěji. Nemuseli by se jim dít různé nehody, rodové nemoci, postižení, brzká úmrtí, chudoba a další věci.
No, to byla jen taková vsuvka, ať si užijeme zítřejší krásný den přátelé. Protože žádné pověry se nás ve stavu čistého vědomí, pozorovatele nemohu ani dotknout, natož nám ublížit.:)