Usnadněte si váš pobyt ve tmě malou přípravou, než ve svatyni zhasnete. O dost to zvýší vaši psychickou pohodu a komfort. Ideální je mít ve své hlavě, paměti, vizualizaci celého prostoru a kde co máte umístěné.

Přínosné je svou tašku/batoh zasunout pod postel a oblečení na celý pobyt si vyskládat z tašky také pod postel.  Ručník nebo ručníky si pověsit na věšáky u umyvadla a u sprchy, kartáček na zuby a pastu pak na umyvadlo. Ekologická mýdla jsou ve sprše i na umyvadle. Ale můžete si přivést i své. Odpadkový koš je vedle umyvadla, toaletní papír je hned vedle splachovacího wc.

Jídlo i další věci nenechávejte různě v prostoru, mohli byste pak o ně zakopnout.:) Nádoby od jídla nechávejte v lavoru položeném na skříňce, kde vám ho průvodce druhý den vymění za novou várku.  Dobré je překonat lenost a po každém jídle vrátit prázdnou misku do lavoru a papírky od čokolád neházet kolem sebe, ale do koše.

Komfortní je nechat si polovinu prostoru prázdnou na cvičení, chůzi či procházení. Na zemi je koberec a i stěna je měkká a chrání proti „nárazům“.  Někdo v rámci cvičení chodí tam a zpátky.

Dobré je vzít si sešit na poznámky a ten si vložit třeba pod postel a sem tam si zapsat poznámku. Ideálně vždy na nový list a po zapsání otočit. Člověk pak zapsanou „klíčovou a stěžejní“ poznámku či zkušenost nezapomene a může na ni přestat myslet a uvolnit si hlavu. Ve tmě (někteří poprvé v opravdovém spojení sami se sebou) přijdete leckdy na převratné změny, co byste chtěli ve svém životě provést a bojíte se, že na ně zapomenete. Proto je dobré si je zapsat.

Proti nudě je dobré trávit čas přemýšlením, meditací, spánkem, cvičením, jídlem:). Máte na sebe spoustu času a člověk se snadněji donutí cvičit, posilovat s váhou vlastního těla. Neřešte, že jste ztratili orientaci v čase a kolik může být hodin. Není to důležité. Průvodce vám čas a den sdělí, pokud budete chtít.