Nějaké předpovědi co bude dál s Covid totalitou příští měsíce.
Vypadá to,  že opatření více rozvolní nejdříve v  červnu nebo až na prázdniny. Spousta lidí co se chce nechat očkovat, se do prázdnin nestihne nechat naočkovat a tudíž se někteří nedostanou do letadla na dovolenou.
Jak se začne povinně testovat ve firmách, montovnách, kde se Covid nejvíce šíří, čísla výrazně narostou o ty, co se zatím testování vyhýbali.
Velkou měrou za to bude moci i tvořený strach s vyčerpanou kapacitou nemocnic. Už takhle je spousta lidí vystrašených.
Výrazně přibývá lidí co je semlel alkohol, drogy, antidepresiva.
Motivací zůstat doma je pro mnohé to zvýšení na 1000 Kč za den ( které mnozí čistého nikdy nevydělali ) i nemocenská ve výši platu.
Lidé nadávají na Babiše a tím ubližují sami sobě. Co vysílají, se jim vrací. Covid je velmi marketinkově propracovaný globálně. Opatření jsou všude.  V řadě zemí jsou opatření daleko tvrdší. Minimálně ve 40. U nás nikdo hlady neumírá, pořád žijeme v obrovském blahobytu. Dost lidí si neuvědomuje, že kdyby vládu vedli Bartoš nebo Fiala, budou pro podnikatele podmínky k provozu daleko horší. Protože na rozdíl od Babiše nevlastní továrny a nehájí své zájmy. Nepotřebují udržet fabriky v chodu. Fiala by montovny zavřel, jen, aby se zavděčil frau Merkel, která je chce zavřít už 3 měsíce.
Některé obory jsou mrtvé na několik dalších let. Některé už se nikdy nerozjedou a inovace, evoluce je semlela. Přežívat díky náhradám od státu je jen prodlužování klinické smrti. Lepší je firmu zavřít, spočítat ztráty a vrhnout se do podnikání, které v krizi roste. Nebo si dát na nějaký čas prázdniny a své úspory neminout za prodlužování běhu mrtvého koně. Který až se zastaví –  stát přestane platit, padne.
Spousty lidí se snížení příjmu netýká a nebude týkat při úplném zavření.  Důchodců, státních zaměstnanců, lidí co zvládají výkon z domova, zdravotníků, prodejců potravin, drogerie, profesionálních dlouhodobých nezaměstnaných a pobíračů dávek  atd. Nedávno jsem potkal paní, co na pracáku úředničí a rekordmanka je u nich zapsána už 27 let v tahu a stát ji platí už jen zdravotní pojištění. Vyřadí ji rovnou do důchodu.  Izrael jde v totalitě příkladem a je o krok před Evropou co se týče zákazů vstupu nenaočkovaných a hlavně veřejné označení těch, co se očkovat nechtějí a jejich stigmatizaci. K tomu jejich domluva s Řeckem o vstupu těch naočkovaných. Mé názory na očkování už jsem zmiňoval několikrát. Koncert v Tel Avivu byl jen pro lidi se zeleným pasem – Novinky.cz
Tahle doba nabízí mimořádnou možnost se zklidnit, naučit meditovat a pracovat na sobě. To dává neskutečnou sílu vše zvládat. S úsměvem na rtu.