Na planetě Zemi žila kdysi i civilizace „obrů“. Stále je dost senzitivních lidí potkává v jejich astrálních tělech. Hlavně u různých megalitů, skal, menhirů a dalších kamenných staveb, které tenkrát tvořili. Když jsem před lety procházel rádoby-druidským výcvikem, spousta účastníků tehdy „obry“ potkávala. A k tomu samozřejmě různé bytosti přírodní, duchovní a spoustu dalších. Viděli je lidé všech profesí: od lékařů po advokáty, techniky a uklízečky. Otevřené vidění a vědomí neurčuje stav konta a druh akademického vzdělání.
Mám portál,  bránu, kamenný systém nedaleko místa kde žiju a i tady se kdysi obři realizovali. Kromě dalších spousty ras a bytostí.  Spousta různých šamanů, čarodějů, lámů potkává i v dnešní době na naší planetě bytosti všelijaké i mimozemské. Jen o tom veřejně většinou nemluví. Protože lidé na to nejsou připraveni a naše civilizace je zatím moc zaostalá a odpojená.
Na webu Jardy Chvátala o obrech mluví v jednom videu: https://www.matrix-2001.cz/gaia-video/kamenne-kruhy-obru-s-hughem-newmanem-1676#
Kde k videu píší: Jaké je spojení mezi obry a starověkými kamennými kruhy? Tyto megalitické stavby fascinují a matou výzkumníky, historiky i hledače pravdy. Hugh Newman se vydal odkrývat nejhlubší tajemství těchto míst a zjišťuje, kdo je postavil a jak se používala. K velkému překvapení objevil, že mnohá skrývají ostatky obřích humanoidních těl a nástroje příliš velké pro běžného člověka.