Nastoupit duchovní cestu, cestu k Bohu, Stvořiteli, ke Zdroji je velký dar, ke kterému musí jednou dospět každá duše… Tady je jedno jaké máte vzdělání, národnost, odkud jste a kolik máte peněz.

Vytrvalost a odevzdanost se Vyšším silám jsou základem úspěchu. Pak přichází Boží milost a pokroky… Práce na sobě je však vždy odměněna.

K Realizaci a k Osvícení vede spousta cest… a každá z nich může být pro vás ta správná…

Tempo cesty záleží hlavně na odevzdanosti Bohu a také na tom, kolik inkarnací jsme už na duchovní stezce odpracovali. Někomu se zdá nespravedlivé, že Karel se věnuje duchovnu jen 2 roky a už je tak daleko, zatímco Božena 30 let a…. Vše ve Vesmíru je spravedlivé a ten supervědomý počítač Všehomíra měří nekompromisně spravedlivě. V minulé inkarnaci byl Karel jen mini krůček od Realizace a o prsa neuspěl, proto má nyní tak rychlý start a zrychleně se rozpomíná na to co již uměl v několika životech…

Někdo zažije finální duchovní Realizaci v roce 2019, jiný až v roce 210 212 pozemského času, ale všichni nakonec dojdou do cíle…

Meditace pro ztuhlé zápaďany je náročnější než pro děti z východních škol, avšak ty nejpokročilejší duše jsou inkarnovány v Evropě a naordinovali si cestu těžší – zapojeni v Matrixu peněz, obživy, kariéry. Zatímco duše méně vyspělé jsou drilovány v klášterech od dětství.

Zastavit vířící mysl trvá někdy roky, kdejaký bývalý učenec by mohl vyprávět… Stačí však vytrvat a najednou cvak a jste tam… A časem jste hlouběji  a hloubš..až jste úplně nejhloubš v sobě a ve všem a pustí vás to do různých světů a úrovní v sobě… a k ovladačům biorobotického těla… a ke složení těla… a …na úroveň Boha Stvořitele – Tvůrce svého Bytí:)