To, že jsa člověk duší nesmrtelnou, Bohem stvořenou, zjistí každý definitivně až se mu podaří opustit vězení jeho hmotného těla. Až ten prožitek, kdy vidí pod sebou tu hromádku masa a kostí, mu dodá vědění jeho nesmrtelnosti na všech úrovních a v propojenosti tělo – duše – Duch. Jak říkají zasvěcenci, kteří zažili vytělesnění svého těla do astrálu a viděli svou dočasnou skořápku ležet pod sebou: má duše je věčná, tělo je jen dočasným vězením…
V různých civilizacích a tajných mysterijních řádech se s tím pracovalo pomocí všelijakých technologií. V Egyptě a Tibetu třeba se sarkofágy, které byly a stále jsou ( a používají je různá bratrstva, řády, skupiny. V Egyptě třeba bratrstvo Thovtovo, Luxorské a další. ) Adept byl zavřen do sarkofágu, který je energeticky a technologicky pomocen vytělesnění do astrálu.
V Irsku jsou zase kamenné mohyly, kde je také čaroději, druidy napojena silná energie určité vibrace, která vytáhne člověka z těla. Pokud tedy není paralyzován strachy a odevzdá se tomu. V Irsku tam posílali bojovníky, aby se nebáli smrti, tím že před bojem zjistili, že jsou stejně nesmrtelné duše. Takoví bojovníci pak neměli strach z ničeho. Mimochodem, tahle technika se dá použít pro některé sportovce i v dnešní době, aby nebyly nervozní a paralyzovaní strachy před zápasem. Někdy se těm adeptům dal vypít psychedelický nápoj, než je zavřeli do sarkofágu. Jak je to vytáhlo z těla, přebral si je jeich učitel a určité bytosti, které je provedly různými světy.
Šamani se s tím nepářou a nechají učně vypít tak silný psachedelický nápoj, že je to zkrátka umrtví natolik, že snadno z těla vyletí. A tam to pokračuje stejně: jejich šamanský učitel si je přebere a v jemněhmotných tělech cestují a studují.
Rodí se už dost duší, které se naučí astrálně cestovat během pár pokusů. Knih na tohle téma, s různými návody existují stovky, možná tisíce. Astrálně cestuje na planetě ( min. jednou ) odhaduji kolem půl miliardy lidí = každý 15tý z nás.
Někomu se to podařilo s Rostlinami Síly, psychedeliky ( teď je to boom). Někomu při spánkové paralýze, kdy to pro něj byl zezačátku drsný zážitek a stavy, nemohouc hýbat tělem a třeba vidět kolem sebe různé entity, potvory.
Někdo se astrálně naučil cestovat po 20 letech poctivého meditování. A je odměněn za výdrž.
Jiný má tak silné autoochrany a pojistky, že ho to nepouští ani po těch 20 letech práce, uvolňování a různých technik z knih a vyprávění.
Učí se to i na různých kurzech, seminářích. Používají se různé druhy hudby, světel jako berličky.
Astrální cestování dává neuvěřitelné možnosti. Navštěvovat různé místa, chrámy, školy, studovat s dávno mrtvými mistry. Projít si pyramidu a za chvíli být na Karlově mostě. Vidět bytosti, které nám normálně nejasnovidný zrak skrývá a spoustu dalšího. Ten kdo dokáže astrálně cestovat, může se zaletět podívat i tam, kde po smrti skončí. Na více variant svého odchodu, podle čistoty své karmy, kterou má ve svých rukách a mysli.:)
Pokročilí cestovatelé pak dokáží cestovat i v čase.
Pak jsou tady různé stupně astrálního cestování, kdy tím vyšším je, že se tne člověk s vámi baví, komunikuje a zároveň je jeho část v astrálu a tam také plně vědomě komunikuje a z obou situací má 100% zpětnou vazbu.
Je i dobře, že vědomě astrálně cestuje jen menší část z těch co to zažili. Někteří lidé, by s vědomím své nesmrtelnosti dokázali kašlat na práci, obživu, zevnějšek, cokoliv, s tím, že jim na těle vůbec nezáleží a dostanou jiné.:)
A každý správný čaroděj, čarodějka mají kocoura nebo kočku – svého ochránce a pomocníka v astrálu.:) Protože kočky jsou převaděči mezi světy a napůl tady a v astrálu. A být mimo tělo je pro ně tak snadné, že je to jako lusknutí prstem. I proto tolik hodin spí a řádí v jiných světech – bez omezení svého čtyřnohého těla. Letci.