Platon, Sokrates, Cicero a další mudrci starověkého Řecka byli zasvěcenci eleusinských mystérii. V podzemních chrámu zvaném Telesterion, ve tmě,  pili psychedelický vývar z houby – paličkovice nachové ( zvané také námel, svatý oheň,  a další názvy ) a dalších příměsí – zvaný kykeon. Dosahovali transformací a mystických prožitků. Někdy vytělesnění do astrálu. Tyto transformace pak rozvíjeli ve svém dalším životě.

Když jsem tuto oblast trochu zkoumal, tak mne nenapadá místo na planetě, kde by se s psychedeliky transformačně nepracovalo. I v Egyptě pracovala s psychedeliky elita tehdejších kněží a zasvěcenců. Pracovali s nimi vikingové, druidi, původní Australané, celá Afrika i Amerika. V Evropě se pracovalo s desítkami psychedelik. Ve spoustě domorodých kmenů pak šaman prováděl při iniciaci vedení kmene, národa nebo vedl mladé při transformaci k dospělosti. Díky Rostlinám síly, různým houbám atd. rozmlouvali s Bohy, viděli svou budoucnost, budoucnost rodu. Energie a síla entity dané Rostliny síly aktivuje části mozku běžně nepoužívané, někdy rozjede na těch pár hodin 3. oko, jasnovidnost, jasnovědění a po rituálu se to zase zavře. Stává se tedy občas, že někomu to otevře, vypáčí vidění na delší čas nebo na trvalo – protože má dispozice z minulých životů, kde s tím pracoval. A může to i člověka poškodit. Poškozených je spousta a bohužel i hlavně kvůli tomu jak padá amazonský šamanismus do temnoty ( napojování lidí potrubím, odsávání jejich životní energie pro sebe a bytosti, draky, kteří jim pomáhají, magické útoky, sexuální obtěžování na rituálech – to je doménou hlavně v Ekvádoru a v Peru ). Různých lidí poškozených šamany jsem potkal dost a od různých léčitelů jsem slyšel o spoustě  dalších případů, které dávají dohromady.

Dnes je i v ČR a na Slovensku psychedelický boom. Problém je však, že  v každé kultuře prováděl tímto rituálem vycvičený, jasnovidný kněží, velekněz, šaman. A v Evropě a na západě dělají tyhle rituály v obrovském % rizikoví šamani a spoustě z nich se ani šamani říct nedá. Když byl někdo 3x v Peru a tam si koupí na trhu Ayahuascku ( nebo ji tam sám uvaří či si ji nechá poslat poštou domů ) a udělá v ČR během týdne pár dní rituálů, shrábne 150 000 Kč a odjíždí zpět do Amazonie, kde šamanský výcvik je docela drahý. U opravdového šamana. Dnes odchytí gringa kdejaký alkoholik, řekne mu, že je yachak a kasíruje ho.

A tihle „učni“  pak z ČR odjíždí s  poškozenou karmou, protože neměl dostatečné ochrany lidí a část z nich nebo spíše všechny poškodil na jejich jemnohmotných tělech a psychice. Nedokázal během očisty pozavírat některé z těch kanálů, světů které pacienti pijící tuto medicínu nemohou zvládnout integrovat do běžného života a způsobí jim časem stavy úzkosti, smutku, deprese… Nezacelil jim díry v jemněhmotných tělech co Ája udělala během rituálu, ani neucpal díry v auře – vajíčku, kterými jim může unikat energie. Protože na tohle nemá zatím výcvik a často nikdy mít nebude. Stávalo se třeba i to, že učeň, kterému šaman znásilnil partnerku a on měl i jiné psychické problémy tady dělal rituály s Ájou a tohle vše přenášel do lidí a ani neviděl.

Proto lidi neblbněte, a když už na nějaký rituál jdete, tak pečlivě vybírejte „šamana“, dejte na reference více lidí, protože kamarádky Máňa a Jáňa vám sice doporučily šamana XXX, protože měly během rituálu super vidění bytostí, zažili lásku nesmírnou vesmírnou, ale ví prd co jim to během toho udělalo s astrálním a mentálním tělem a s dalšími oblastmi jejich Bytí.:) O tom, že důrazně nedoporučuji Bufo Alvarius už jsem párkrát psal. Jednak to dělají šamani ( a do šamanů mají daleko a někteří i  někoho zabili nebo skončil v komatu  )  bez zapojení v linii a bez pořádného výcviku a ochran a zároveň je to jedno z nejsilnějších psychedelik na planetě. Které mají šanci integrovat jen opravdu pokročilí uživatelé psychedelik, protože to je taková síla a dynamit pro jemněhmotná těla, že podle několika jasnovidců, šamanů se kterými jsem to konzultoval to uživatele poškodí docela drasticky. Většina nedokáže po smrti fyzického těla odejít z tého planety, protože astrální tělo má řádně potrhané. A dozvuky tohohle honění za viděním a prožitky pocítí i v další inkarnaci. Ale říkejte to někomu, kdo na chvíli zažil Jednotu, lásku díky síle žabího jedu.:) Někteří borci si tu lásku museli opakovat a opakovat a šli třeba 3x, 7x, 10x, aby si ty jemněhmotná těla potrhali pořádně.:) Těm posílám hodně světla  a lásky v okamžiku jejich umírání. V pár životech, na různých planetách jsem těmito rituály prováděl. Vím jak obrovská je to zodpovědnost a co mohou amatéři hrající si na šamany napáchat lidem a tím pádem sobě. Nejde to dělat bezpečně pokud šaman nemá silný výcvik, ochrany a není jasnovidný. Proto docela koukám co se v naší zemi a na Slovensku poslední roky děje: na rituál s psychedeliky u  nás můžete jít doslova 365 dní v roce a pořád tady někdo ordinuje. Vyčerpanost, hladovost lidí po zážitcích je tak vysoká, že mají plno. :) A pořád platí to staré moudro: žádný špičkový domorodý šaman do Evropy nepřiletí. Ten se stará o svůj kmen a lid.

V ČR je jen jedna vyjímka, 30 letý Ekvádorec který se oženil s Češkou a ten dělá Áju silnou a bezpečnou a postupně roste a sílí. Ideální variantou je si psychedelika nikdy nedat a jít celou inkarnaci čistou cestou meditací, modliteb, cvičení. Když už však někdo po tomto učení rostlin touží, měl by 10x měřit než jednou řeže.:)