Kdo chceš, za úroveň psaného naciť se, a za Světlem textu vydej se…. V tichu a samotě, cesta zasvěcenců mystérií se před Tebou otevře…
Fascinuje mne spousta neobjevených tajemství lidského těla a hlavně mozku. Ty různé vnitřní obrazovky, ovladače těla, kanálů, čaker. Různé linie vědomých mají určitá cvičení, která se předávají jen z mistra na žáka. Používají se různá cvičení, látky, techniky. Jen málo z toho jsem ve své praxi zatím ochutnat směl. A věřím a doufám, že ještě moci budu.
Naznačeno kudy a kam je i v kabalistickém stromu života, který leckdo zná. I jeho zákulisí a používání různých zvuků, barev k vibraci.
Ve spisech dávných zasvěcenců  je ten a on, zobrazován jakožto člověk s korunou mudrce co VÍ a ZNÁ – korunou moudrosti na hlavě, posazené na proudu z hadí síly z 7mé čakry vytrysklé. Vše ohraničeno mystickým: alfa a omega, počátek a konec, co je nahoře je i dole. Ano … Vesmír máme v sobě.:)
Objevit ho si žádá ústraní samoty a mlčení, pohodlí a lenost. Mystická stezka mudrců, přes vnitřní ticho je jejich nejvyšší modlitbou. Protože vždy platí dávno zapsané:
„Mlčením ctíš Boha“ „Kdo Boží majestát si žádáš v pravdě ctíti, ve svaté mlčení se musíš ponořiti.“
Jak říkají mudrcové: není důležitější práce pro sebe a pro ostatní, než cesta k BOHU.