Poslední rok dostala příroda, Matka Země jako živý tvor extrémně zabrat a blíží se doba, kdy se začne čistit a smete toho parazita zvaného lidstvo ze sebe.:) Stačí ji na to pár týdnů zemětřesení, záplav, hurikánů, sopek. Už to na téhle planetě pár civilizací zažilo a některým z těch nejpokročilejších se podařilo odletět z planety ( lodě a přes portály, brány ) a minimu se podařilo schovat v podzemních městech. Před pár týdny zažili na Bahamách, jak to vypadá, když se matka Země trošku naštve. U nás máme zatím vichřice s rychlostí něco málo přes 100Km. Ale i podle vědců se časem čekají rychlosti přes 200 a to už budou lítat kusy střech a budou se lámat stromy. Sopku tady naštěstí aktivní nemáme. A moře a oceány jsou daleko. Jak říkám: inkarnace v české republice je za odměnu. A jestli více roztají ledovce, tak naše děti budou k moři jezdit do Rakouska.:)
Říkal mi nedávno jeden chlapík, který se angažuje hodně jako aktivista pro ochranu přírody, že za posledních 12 měsíců letěl asi 30 x letadlem pracovně. Prý je to práce a nedá se nic dělat. Ale, vždy se dá něco dělat.
Jiná paní, ochránkyně všeho možného, aktivistka za Matku Zemi zase  tvrdí, že ty stovky hodin co ročně nalétá si vyžaduje její poslání. Prý je vtělený anděl.:) Poslání, které však má hlavně ve své realitě a vyhovuje to jejímu životnímu stylu. Nemusela by létat vůbec, ale ráda cestuje a žije celý rok v teple.
Sám jsem letěl za celý život 18x, celkem jsem to sečetl na 49 hodin. Naposledy před 3 lety. Vzhledem k narůstající radiaci a zesilujícím energiím z vrchu je možné, že za pár let ani létat nepůjde a palivo bude v letadlech vybuchovat. Ale to je jedna ze dvou variant budoucnosti.
Dnes jedna z mezinárodních skupin aktivistů zablokovala na pár minut v Praze rušnou křižovatku. A protesty plánují výrazně větší.
Je ještě šance s klimatem něco udělat? Za mně jsme už 20 minut po dvanácté. Musely by se udělat tak radikální změny, že to není reálné.
– Lidé by museli přestat létat letadly
– museli by výrazně omezit svůj životní styl. Tedy mít třeba jen dvoje boty a sady oblečení. Omezit elektroniku a její používání. Omezit jízdu autem a létání.  Ale ještě více důležité je, přestat dovážet ovoce a zeleninu ( i maso ) přes půl planety trajekty, které ničí přírodu více než spousta aut. A každý den jich je na cestě spousta, aby veganům přivezli jejich banány a avokádo měli celou zimu. Ti by museli přejít na lokální výpěstky.
Spousta lidí zachraňující v myšlenkách pralesy na druhém konci světa, by třeba začala čistit české lesy od kůrovce. Protože na tuto práci chybí tisíce lidí a kůrovec se tak může stále šířit a likvidovat dosud zdravé stromy. Kdyby do českých lesů nastoupilo před 2-4 lety desítky tisíc dobrovolníků, zachránilo by se několik desítek milionů smrků. Každý z nich vyrobí spoustu kyslíku, drží stín, omezuje vysoušení půdy.
No, uvedl jsem řadu kroků, které se však v příštích letech rozhodně dít nebudou. Průměrná aktivistka jde několikrát za rok protestovat, ale každý rok si koupí desítky kusů oblečení vyráběných často dětmi v Asii, za otrocký plat, v prostředí plném chemie a k výrobě spotřebujíce tisíců litrů vody. Bude lpít na novém telefonu a notebooku. Sice si do kavárny přinese vlastní brčko a hrníček, ale celou zimu vyžaduje své tropické ovoce. Ona i cibule se už vozí ze Zélandu.:)
https://www.lidovky.cz/domov/prijdu-kvuli-vam-o-praci-aktiviste-zablokovali-na-sedm-minut-rusnou-krizovatku-v-praze-ridici-neset.A190918_130647_ln_domov_krev