Dnes moderní termín, rozšířený ve světě ženských kruhů, neo-kněžek a samozvaných Bohyní.

Aby byla žena, muž propojen se svou Silou, musí se s ní nejdříve spojit. A to trvá, bolí a nenajde to ve své komfortní zóně. Proto se podstupují různé přechodové a transformační rituály. Propojují se duchovní linie, znovu aktivuje vstup do linie a podobné kejkle.
I svatý poustevník, mnich se musel postavit temnotě v tom našem dualitním světě. Oni ty drsné prožitky popisovali jako setkání s děsy a běsy, s démony.
Člověk v Síle pak umí velké věci. Když je třeba. Ochránili svůj lid, kmen, národ před útoky temných bytostí a lidí. Dokázali zázračně léčit. Uměli poradit svým lidem, jak správně žít a Být. Co dělat, aby prožili naplněný a smysluplný život. Dokázali lid ochránit před démony v astrálu i v lidech. A že těch lidí, co dnes v sobě takovou potvoru má…je. Démona, který je ovládá, nutí jako odpojené dělat nehezké věci. Někdy i zabíjet jiné lidi. Vymítání démonů není pohádka, děje se to. Ty slabší stačí odvést domluvou. Pokud však narkoman, alkoholik, hulič marihuany, mají své astrální tělo potrhané a auru kolem těla poškozenou, snadno do nich něco, přes jejich slabou ochranu, vleze i později. A když budu hodně upřímný: neznám nikoho, kdo by dokázal odvést do vyšších světu, po smrti těla, nikoho, kdo za život vykouřil stovky jointů. Protože jsme však nesmrtelné duše, tak ta duše ztratí jen spoustu času jako neodvedená, kdy se bude přivtělovat na živé lidi a přežívat. I ona se později posune dál, do pokročilejších inkarnací.
Léčitele v Síle měli blízko k zázračným vyléčením, ovládání počasí, živlů. Dokázali vytvořit energetické pole kolem své vesnice, aby se mu nepřátele vyhnuli. Dokázali svou mentální silou vystrašit náčelníka útočníků, aby si útok rozmyslel. Dokázali ho zabít na dálku, pokud hrozil jejich kmenu masakr. Dokázali se teleportovat, levitovat, bilokovat. A spoustu dalších kejklí, které použili jen když nebylo zbytí. Ustát svou sílu a dokázat jít ve Světle, je jedna z nejtěžších oblastí duchovní cesty. Aktuálně je inkarnováno velké množství těch, co svou sílu už mockrát zneužili. A proto napravují, na této „vězeňské“ planetě. Na planetě Zemi, která slouží jako převýchovná oblast a jsou sem inkarnováni různé duše k nápravě své karmy.:) Tady je to zhuštěné, prožívané v hrubohmotných tělech. Je smutné sledovat, jak spousta těch bývalých kněžek, mágů, šamanů, lámů, místo jití ve Světle k očistě své karmy… hrne materiálno, osobní prospěch, peníze, mamon, zneužívání slabo-duchých a slepých a obíráni jich o energii, zdraví, peníze.
Jako kdyby nevěděli, že i tato inkarnace uteče velmi rychle a absolutně nestojí za to, se i tentokrát neposunout blíž ke Světlu – Bohu.