Tma léčí

Terapie tmou, pobyty ve tmě.

Kategorie: Léčba tmou – články

Články o pobytech ve tmě

http://priznakytransformace.cz/index.php/prace-na-sobe/1850-miroslav-conka-otevreni-jasnovidnosti-behem-pobytu-ve-tme

http://priznakytransformace.cz/index.php/prace-na-sobe/1835-miroslav-conka-zdravotni-prinosy-terapie-tmou

 

http://priznakytransformace.cz/index.php/prace-na-sobe/1832-miroslav-conka-zasveceni-behem-pobytu-ve-tme

 

 

 

 

Trocha propagace pobytů ve tmě, v rozhovoru v časopisu Rytmus života.

imageresize (10)imageresize (3) imageresize (4)imageresize (2)

Těhotenství a pobyt ve tmě

Určitě nedoporučuji pobyt ženám od čtvrtého měsíce těhotenství. Pobyt ve tmě je velmi silná metoda a lidé se dostávají často i do konfrontace se silnými energie a s vlastními potlačenými bolestmi, strachy, úzkostmi. Hlásila se mi na pobyt paní v sedmém měsíci těhotenství, u které po nacítění, hrozil reálně předčasný porod. A to už není sranda a na prvním místě jde o zdraví dítěte a o eliminaci rizik.

Určitě však doporučuji pobyt ženám do třetího měsíce těhotenství. Pobyt jim pomůže zesílit vztah s dítětem, napojení na jeho duši a možnost, dát mu ještě více ze sebe. Bez rušení okolních vlivů.

Velmi přínosný je pak pobyt pro ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Ty se mohou ponořit hloub do sebe a najít příčinu. To, co početí blokuje. Situace na téhle planetě kulminuje a začínají se sem inkarnovat velmi staré, vyspělé duše. Aby pomohli v čem je třeba. Pokud jsou matka a otec připraveni a oba dítě chtějí z celého srdce a doopravdy, jde dohledat příčinu a ve tmě ji vyčistit.

Předání nauky, transmise, iniciace, zasvěcení během pobytu ve tmě

Během pobytu ve tmě, ať už v meditaci či ve stavu bez myšlenek, či ve snu, živém snění, vám může byt předána spousta vědomostí, nauk.
Blíže k tomu samozřejmě mají lidé, kteří za sebou mají nějaké duchovní životy a práci na sobě. Třeba životy mnichů, zasvěcenců, knězů, šamanů…jsou např. v nějaké „linii“ a bytosti z té linie, ve světelných, energetických tělech jim přijdou předat znalosti. Které už jsme buď kdysi měli nebo je dostaneme premiérově.
I tohle se dá zažít během pobytu ve tmě. Stačí mít silný záměr, pokoru a být připravený v pravý čas tyhle vědomosti opět oživit ve svém vědomí. Není to zase tak neobvyklé. Ale je třeba vydržet, pracovat na sobě. Protože nic není zadarmo.

I když je to často těžké, Bůh své věrné vždy podrží a dopřeje jim spoustu sil na jejich cestě.

Svými skutky a činy v tomto životě, si tvoříme ráj nebo peklo v životě dalším. Mysleme na to tedy. Obzvlášť ti, co mají tuhle inkarnaci těžkou, i když nikomu vědomě neubližují a žijí v tomto životě čistě. Ti budou odměněni v životě příštím.

Na duchovní cestě je nejkrásnější to, že v dalším životě, začneme na vývojovém stupni, na kterém jsme skončili v životě tomhle. A to je spravedlivé a povzbuzující. Pokud tedy dobrovolně, v zájmu plánu své duše, úmyslně nezačneme jako duchovní analfabet, se záměrem probrat studium více do hloubky a vyčistit více karmy – na těžší cestě než jsme mohli mít.

Zlepšení zraku po pobytu ve tmě

Některým účastníkům, kteří u nás byly ve tmě se po pobytu zlepšil zrak.  Já mám týden po 14 denním pobytu, a jakmile jsem vylezl ze tmy, viděl jsem velmi ostře, tak jako nikdy v životě. Skoro jako bych měl před očima dalekohled a barvy byly živější. Rozlišoval jsem i více barev. Před pobytem ve tmě jsem měl levé oko slabší – 1 dioptrii krátkozrakost, pravé oko trošku silnější – 0,75. Teď s týdenním odstupem je pravé oko perfektní a nula dioptrií, levé paradoxně zůstalo na té jedné. Takže celkově vidím lépe.:)

Fotky okolí maringotek

Okolí maringotek na pobyty ve tmě aneb krásná příroda kolem.:)
Foceno 28.9.2017.

uA5BGV36emWmZRZMFOKOv_omoVtTsh2NyaeglzUu54Bogn5d1zO5h5qJ3JOmFegfg6H0q40 viMXxAKDr3j4miS8QTNR6nFL1ub4XzgMTCPjwjwfy87KurQAzKb2byF0Kz6tgLdKCIxDVvY Y9x1kbTvCyljcw4teGMGN2LeOdMQ2nFCdMc9a0f_d-DQnziIX7shIhIBVAsejWCXGxlsIwU z2IKEfTlMeq3Nw4Lc3yGt-JeuVMDbtJnUv07ExBLilNQ3dFF3zuhYJKB1IueDeAXm5nso4U z5jbX-42mFUbHj1vv88UAfxsK50NcsFaiAq7Z3kjJUcnpyLsyQkzFJxTZtWo33JhhWt-7fM Zpst4OrXcxCIMDue6OH1Bt0vSgJP1bl3TebygvwNtqHho7-xaEpS0b2Qx1pJnFNm5KjfclI PxW95Tc4wBMs5ej9xtfSizZq1QcDmb9fRFG-KT9Y5HfrzTtngwd1U-ZVKF_y4TTrz21Adzk QRzDgYF3DEVYsch9r1P2JxLOyaNY0zaiJu1gGdUyKaz4sEX-r6tR7wLxRPsOfVCHKwlcExU 7BEVXZJiQUuGTNhMbvNKA77ibZ_BGXvhOUqVDFe1j9p2kuyoC4_9Fl7NoNdqWaxjR-W477E BF6K38SZPB5WSDjc8_CUgXzsqx2IKj228JLp0EsTcvkeA5gaSYmzVhzT5lUoX_LhBev-bXM b-dPRuIMR7JGSEJOhHyTaDdVFGQTjMlqd2HH_FUPj5gR4TsqAqC0L-d6abxzhvXIzpKB1Lg eBrvEnxI7VSVYZA1O_3nNEOZWFA_VxJxLjFIgnXrx_hbJsmu_vRA4zNGtYi_UkGUel7NoOQ fvq_fohnnWQXKMBtanvLoH8NbLzhC7nUUTNNa7p5uF5EWZ8Fymh8aB-yofSrvi0ABsq5DPA gxHATKfGC1UXjLSFzgPZcsnTXm6a0ri20nuNFmgNPt6kjsW1RD5OOqn8s8Y1CD_S8BTL3n4 H6PYK7kDBXISCvLrTeZYzQiwX0kqvGlXijGnxUL4O_8GxVd1hV3PSOgfsqH0q74tMTfKuT8

Ikona domácího vzdělávání a raw stravy, Helena Houdová u nás ve tmě

21246255_690436397814323_8108137838827433749_o  Nezveřejňuji zážitky našich klientů ani jejich reference.  Ale jelikož o Helenině pobytu u nás, vyšla řada článků v různých médiích, uděláme vyjímku.:)

Samozřejmě neprozradím nic z jejího soukromí, z jejich plánů či starostí. Průvodce je vázán mlčenlivostí a diskrétností. Ale mohu jen zmínit, jak úžasnou a mentálně silnou ženou, Helena je. Na pobyt jela cíleně, s tím, že má jako vysoce senzitivní člověk obdržet nějaké transformační informace.  A těch se jí dostalo. Podařilo se jí více napojit na zdroj světla a energie. Udobřit se s andělskými bytostmi a ujasnit si nějaké věci. Andělské bytosti už uvidí kdykoliv bude chtít. Už kdysi, v minulých životech, byla jasnovidnou vědmou, průvodkyní posvátné sexuality pro ženy i muže… A tomuhle se bude věnovat i v tomto životě. Pokud tedy bude sama chtít. V tomhle životě už „napáchala“ spoustu dobra svými dvěma  charitativními  organizacemi a  pomohla spoustě dětem po celé planetě.

Svůj pobyt strávila jen na zeleninových šťávách, které ji ještě více zesilovaly senzitivitu a vidění. Kvůli dětem mohla pobýt ve tmě „jen“ 6 dní, ale zvládala to lehce a tvrdila, že by zvládla i 14 dní pobytu. A určitě se jednou do tmy vrátí a posune se na ještě vyšší stupeň…:)

Ono, neznám silnější metodu, jak si sám otevřít vidění, jasnovidnost než pobytem ve tmě 10 dní a více. Bez cizího zásahu a bez páčení třetího oka nějakou magickou operací. Mám mlhavé vzpomínky, kdy jsem už skoro před 500 lety, jako tibetský láma, trávil v jeskyni ve tmě roky. Šafránové roucho smotané pod hlavou, přes nahé tělo jen lehká přikrývka, v jeskyni zima, ale technika vnitřního tepla fungovala. Většinu času mimo tělo a astrálně jsem cestoval po okolních lamasériích, po planetě,  i po Vesmíru. Zbaven okovů těla a při bdělém vědomí. Byly to hezké časy.

Přikládám ještě slova z Helčina Facebooku:

Ahoj svete. Jsi nejak svetlejsi?..a hlasitejsi??..a urcite vic vonis.??
Nevim, jestli uz muzu do slov dat, co pro me tahle iniciace tmou znamena. Kazdopadne odjizdim ze sveho ‚doma‘ poslednich sesti dnu citlivejsi na.. no – vsechno?
Muj cil byl si odpocinout, coz se povedlo, prosnila jsem v podstate prvni 3 dny, at uz spici ci bdici. A pak uz mi jenom zacaly chodit dary a uceni, ve forme navstev z (a do) ruznych dimenzi, vize a spoustu lasky, pochopeni i odpusteni.
Dekuju www.tmaleci.cz za vsechno!! ????? I just spent 6 days in complete darkness, and what an initiation that was. My third eye is more open, I can feel 1000x more (I hope thats a good thing?), smell, see and hear so bright.. I received a lot of visitors from dimensions close and far and accepted many gifts. Love to all!! #tretiOkoVidi #tmaLeci #6dniVeTme #6dniNaDzusech #vMaringotce #dimenze #bytosti #magicka #tma #andele #laska #pochopeni #weAreAllOne #thirdEye #love #magic #intuition #carma #dimensionHoping #angels #dragons #dark #light #darkHeals #dreams #daydreaming #manifesting #notEvenTinyLight #initiation #throughDarknessToLightWithin

 

Zážitky návštěvníků našich pobytů ve tmě

Rozhovory, sdílení,  zážitky a videa s našimi klienty nezveřejňujeme. Ve vztahu rozšířeného vědomí, se návštěvníci dostávají  za hranici svého běžného stavu vědomí a procesy jsou natolik důvěrné, intimní a osobní, že je lepší ponechat tohle sdílení jen mezi klientem a průvodcem. Nebo  pouze sám v sobě.

Každý člověk je individualita,  každý je na jiném stupni duchovního vývoje. Proto má každý své vlastní zážitky a učení svého duchovního stupně. Někdo se více propojí se svým nadvědomím, se svým Vyšším Já.

Ano, určité % účastníků navštíví všelijaké bytosti z jiných dimenzí. Jejich průvodci, ochránci, entity, přírodní bytosti, bytosti Vyššího řádu a jiné.  Ano, někdo cestuje vědomě astrálem a má živé sny. Někdo pak intenzivně pracuje v jiných realitách i v astrálu, ale nemá zpětnou vazbu. Každopádně: každému se děje jen to, na co je připraven a co mu povolí jeho Vyšší Já, sídlící ve 4. dimenzi. Energetické rizika pak řeší průvodce pobytu a v případě problémů pomůže či poradí. Navíc, pobyt se dá kdykoliv ukončit, rozsvítit si, vyjít ven. Takže pohoda.:)

18447485_10203170046727927_878077101357762649_n

Střídavý pobyt: světlo – tma – světlo – tma

  Pokud si zatím netroufáte na delší pobyt ve tmě, můžete zkusit střídavý pobyt. Vyzkoušíte si pobyt ve tmě a až se ho nasytíte, tak vyjdete ven na světlo. A pak se do tmy zase vrátíte.

Všude kolem jsou krásné lesy, potok, ideální na procházku, turistiku, meditace v lese a na kamenech, na četbu knih. I částečný pobyt ve tmě a spánek v úplné tmě, člověka úžasné dobíjí.

Lze absolvovat i ve dvojicích.

17634453_165989370588877_5417153857628177164_n

Informace k reverzu a pár pravd o pobytu ve tmě

Ano, reverz je psán docela přísně, ale pochopte, ze musíme byt chráněni před případnou žalobou ze strany klienta, který nám něco zamlčí o svém zdravotním stavu a pak bude i přes to, žádat odškodné. Případně zničí úmyslně vybavení svatyně.

  Pobyt není vězení.:) Klienti si mohou kdykoliv rozsvítit, kdykoli si mohou klíčem odemknout a vyjít na světlo. A pak se vrátit a pobyt dokončit. A nebo ukončit. Stává se nám, ze kuřáci vyjdou ven zakouřit si a pak se vrátí do tmy. I tak pro ně má pobyt výsledky. Často velké.
Léky, prášky, antidepresiva, prášky na spaní, na bolest si vezměte sebou, pokud se bez nich neobejdete. Kávu vám můžeme uvařit do termosky, když si ji přivezete. Alkohol a drogy prosím nevozte.:) Někdo si přiveze 30 čokolád a ukojuje svou závislost, někdo žvýkačky. Důležité je, aby jste byli v pohodě. Stejně všechno proběhne tak jak má.
O tom co se během pobytu stane a co se ve tmě ukáže,  zachováváme jako průvodci a terapeuti mlčenlivost. Málokterý klient chce o svém pobytu psát a povídat veřejné.
Co se týče zdravotních omezeni u vážnějších nemoci, chorob, postižení či pohybových omezení, vždy záleží hlavně na vás, jak si věříte a jak se cítíte. Je to o psychice, vůli, disciplíně.
Pobyt je transformační a jedna se o jednu z nejsilnějších duchovních transformaci. Klienti překonávají své limity. A to je zároveň povznášející.

Pár pravd o pobytu ve tmě:

1) Pokud jste závislí na alkoholu, drogách, cigaretách,  na internetu či mobilu, TV, pc hrách apod., budete to mít během pobytu ve tmě těžší.

Z vlastní zkušenosti s klienty, vím, že kuřáci často bez cigarety nevydrží a chodí si ven zakouřit a pobyt tak nemá úplný efekt.

A na elektronice, internetu, telefonování je dnes závislá spousta lidí.

2) Jak utíká čas během pobytu?

Mozek se vám nadopuje hormony a nepotřebujete tolik spát. Později jste přespaní, svěží a čas utíká pomalu. Někomu velmi pomalu. Čas vyplníte přemýšlením, meditací, spánkem, jídlem, sportem… Pak je to o morálce, disciplíně a vůli nevzdat to.

3) Orientujete se v čase?

Jdete spát, probudíte se a nevíte jestli jste spali 2 hodiny nebo 10. A jste ztracení v čase. Můžete se samozřejmě zeptat průvodce na to, jaký je den a čas a nějak přibližně čas odhadovat.

4) Živé sny a astrální cestování během pobytu?

Jdou daleko snadněji díky tmě, klidu a napumpování mozku a šišinky hormony.

V Tibetu a v Indii žijí poustevníci zazděni v celách, kde nespatří nikdy denní světlo. Dostávají jíst třeba jen jednou za tři dny a to pouze tolik, aby se udrželi naživu, a blikavý plamínek života v nich nevyhasl. Tito muži dokáží astrálně cestovat libovolně, a také takto cestují kamkoliv, kde se mohou něčemu naučit. Navštěvují třeba někoho, s kým telepaticky hovoří, nebo se odebírají do míst, kde mohou obrátit běh věcí k dobrému. Třeba se během vlastních astrálních cest s takovýmito mudrci setkáte, a pokud ano, bude vám to skutečně vzácným požehnáním, protože vám věnují čas, promluví s vámi a poradí vám, kudy se cestou osobního růstu dál ubírat, abyste dělali pokroky. Zdroj:  Dr. T. Lobsang Rampa – Škola esoteriky

5) Zhubnete nebo přiberete během pobytu?

Budete mít málo pohybu. Jde cvičit v místnosti, jde chodit 8 metrů tam a zpět, ale pohyb je omezený. Někdo i přes to jí více než normálně. Jinému stačí jídla méně. Tvrďáci nakonec i zhubnout, protože mají spoustu času na cvičení. Za týden se dá zpevnit a posílit celé tělo.

6) Nebude vám zima?

Vevnitř je i ve vysokém mrazu dost teplo.  A záleží jak  si většina klientů reguluje teplotu olejovým radiátorem, který je hodně silný a je třeba ho vypínat.  Sám trávím pobyty jen v trenkách, tričku a  na boso.

7) Nebudete mít hlad?

Jídla máme dost a klidně vám přidáme.:)

8) Dá se pobyt trávit i ve dvou v jedné svatyni?

Ano jde to. Sice si od partnera neodpočinete a někoho ruší mluvení, ale na prvním místě je pobyt ve tmě a ty hormonální a léčebné změny a toho docílíte i přes mluvení své drahé polovičky.:)

9) Je možné, aby přijela návštěva do svatyně?

Ano. Platí to stejné jako v předchozí otázce.

 

 

 

Fotky a popis svatyní

IMG_20170503_141029 IMG_20170503_141037 JqxHGZJBqL9wGNtdFq-Ov_omoVvB6fKIU2NE1LgVIhac9MvJ25UI55qJ3JOmFegfg6H0q40 IMG_20170503_141020 IMG_20170503_135739 IMG_20170503_135816 IMG_20170503_135541 IMG_20170503_135625 IMG_20170503_135645 (2) IMG_20170503_135645 IMG_20170503_135509 IMG_20170503_135210  Svatyně ( maringotkám vzhledem k práci na sobě, leckdy i duchovní, říkáme svatyně ) byly zevnitř komplet zrekonstruovány. Od podlah, stěn, izolace, odhlučnění. Prostor byl zaizolován stříkanou PUR pěnou, která je hřejivá, nezávadná, bez zápachu a simuluje vzhled jeskyně ( stejný materiál se dává i do matrací na spaní ).

Uvnitř najdete obytný prostor,  složený ze dvou místností: obytné, s postelí a křeslem/bagem na sezení a rozjímání a s dostatkem prostoru na cvičení a protažení. Také je tam sprchový kout s teplou vodou, umyvadlo a olejový přímotop s vysokým výkonem. I v mínus 15 stupních místnost vytopí na 25 stupňů. Čerstvý vzduch vhání rekuperace umístěná na zdi a zapínající se po intervalu 2h, vždy na 30 minut.

Ve druhé místnosti najdete pilinový záchod. Je tam i 30l bojler k ohřevu vody. Teče vřelá a vydrží na 10 minut sprchování.  Vše bez svítících kontrolek, aby byla zachována absolutní tma.

 

Orientace v prostoru během terapie tmou

Usnadněte si váš pobyt ve tmě malou přípravou, než ve svatyni zhasnete. O dost to zvýší vaši psychickou pohodu a komfort. Ideální je mít ve své hlavě, paměti, vizualizaci celého prostoru a kde co máte umístěné.

Přínosné je svou tašku/batoh zasunout pod postel a oblečení na celý pobyt si vyskládat z tašky také pod postel.  Ručník nebo ručníky si pověsit na věšáky u umyvadla a u sprchy, kartáček na zuby a pastu pak na umyvadlo. Ekologická mýdla jsou ve sprše i na umyvadle. Ale můžete si přivést i své. Odpadkový koš je vedle umyvadla, toaletní papír je hned vedle wc. Je tam i kyblík s pilinami, ze kterého prosím vhodíte hrst, dvě do suchého WC a zaklopíte sedátko jako na klasické toaletě.

Jídlo i další věci nenechávejte různě v prostoru, mohli byste pak o ně zakopnout.:) Nádoby od jídla nechávejte v lavoru položeném na skříňce, kde vám ho průvodce druhý den vymění za novou várku.  Dobré je překonat lenost a po každém jídle vrátit prázdnou misku do lavoru a papírky od čokolád neházet kolem sebe, ale do koše.

Komfortní je nechat si polovinu prostoru prázdnou na cvičení, chůzi či procházení. Na zemi je koberec a i stěna je měkká a chrání proti „nárazům“.  Někdo v rámci cvičení chodí tam a zpátky.

Dobré je vzít si sešit na poznámky a ten si vložit třeba pod postel a sem tam si zapsat poznámku. Ideálně vždy na nový list a po zapsání otočit. Člověk pak zapsanou „klíčovou a stěžejní“ poznámku či zkušenost nezapomene a může na ni přestat myslet a uvolnit si hlavu. Ve tmě (někteří poprvé v opravdovém spojení sami se sebou) přijdete leckdy na převratné změny, co byste chtěli ve svém životě provést a bojíte se, že na ně zapomenete. Proto je dobré si je zapsat.

Proti nudě je dobré trávit čas přemýšlením, meditací, spánkem, cvičením, jídlem:). Máte na sebe spoustu času a člověk se snadněji donutí cvičit, posilovat s váhou vlastního těla. Neřešte, že jste ztratili orientaci v čase a kolik může být hodin. Není to důležité. Průvodce vám čas a den sdělí, pokud budete chtít.

Nezapomeňte si přivést věci a propriety, na které jste zvyklí! Krém na obličej či na tělo, papírové kapesníčky, oblíbenou čokoládu  či dezert, nápoj, pokud nevystačíte jen s pitím vody a čaje během pobytu. Pánové to vesměs vydrží bez holení, málokdo se holí v úplné tmě. Oblíbené pyžamo či teplákovku, kámen či talisman.  Pokud máte nějaký svůj preferovaný čaj, dovezte si ho a my vám ho uděláme.

Důležité je, abyste se cítili komfortně. Můžete si přivést i nějaký svůj hudební nástroj a hrát si a zpívat.

1922439_403533146472379_6163954863402915850_n

Jak probíhá návštěva průvodce při pobytu ve tmě?

Návštěva průvodce je každý den zhruba mezi 8 – 14 hodinou. Průvodce vám nese jídlo na celý den a jde si s vámi popovídat. Dostanete lavor s několika plastovými, uzavřenými nádobami, s jídlem na celý den. Jíst ve tmě je jiné, zábavné. Lžící, vidličkou, rukama…smysly budou zesíleny.
Před vstupem dovnitř svatyně, průvodce zaklepe a čeká až se ozvete. Pak vstoupí do svatyně. Zeptá se, kde se momentálně nacházíte, aby vám nestoupl či nesedl ve tmě na tělo.:) Pokud jste zrovna ve sprše či na wc, počká.:) Pokud není žádná odezva a vy třeba spíte, zkouší klepat dál a přijde později pokud se nevzbudíte.:)
Budete už mít zkreslený pojem o čase a průvodce vám sám neřekne kolik je hodin a jaký je den. Pokud to tedy sami nebudete vyžadovat. Pak vám to bude sděleno.
Průvodce u sebe nemá nic svítícího, mobil, hodinky.
cl7-2Veškeré citlivé informace, vámi sdělené drží průvodce – terapeut diskrétně v mlčenlivosti. Většina účastníků také nepíše žádné recenze pro veřejnost. Dobré je však vzít si tužku a papír a psát si i v úplné tmě stěžejní poznámky. Nebo poprosit průvodce, aby si je zapsal a pak vám je při odchodu předal.
Průvodce se zeptá na váš aktuální stav a jak se cítíte. Zda máte nějaké problémy či ne… Jak vám chutná jídlo a zda vám není zima/teplo. Někdo nechce celý týden hovořit ( ti drsnější:)) a jen si odeberou jídlo.
Dobré je nepřinášet klientovi ani informace od rodiny, pokud to není vážné. Pokud je to vážné, dozvíte se to hned a situace se vyřeší.
Průvodce také neřeší politiku, náboženství, církve a sekty a nijak klienta v tomto duchu neovlivňuje.
Může klientovi v rozhovoru sdělit svůj názor na řešení určité situace. Ale převážně reaguje na podněty a otázky klientem položené a vyplývající z pobytu.
Průvodce dodává klientovi motivaci na dodržení délky pobytu.
Dobrý průvodce s klientem také neřeší své osobní problémy a starosti.

Jaká je doporučená délka pobytu ve tmě?

Podle staré tibetské nauky se pobyt fázoval na 7 denní cykly a jejich násobky a standardem byl 49 denní pobyt. Mnozí jogíni, mniši a světci se pak do tmy zavírali i na dlouhé měsíce a roky. Na západě a v současnosti má však čas jiný ekvivalent a málokdo si může dovolit zůstat mimo práci a domov déle jak 3 týdny.

Nejčastěji proto chodí lidé do tmy na 7 dní. Menší počet hledačů pak na delší pobyt. To už jsou většinou duchovní lidé, chtějící otevřít vidění či jiné schopnosti.

Při jednodenním pobytu se člověk zklidní, odpočine si a terapii tmou si „ochutná“. A někdy později si třeba pobyt zopakuje.

Při  2 – 3 denním pobytu už dochází k silnému nabíjení mozku hormony a u menší části lidí k „zážitkům“ s třetím okem. Člověk si odpočine od stresu, práce.

Ideální je zvládnout 7 denní pobyt a prozkoumat své nitro důkladně.

Nedávno mi vykládal své zážitky jeden známý spisovatel a praktikant Zenu. První dny se nic nedělo, ale od pátého dne to byl „fičák“. V místnosti se mu objevili duchovní mistři a dva dny ho vyučovali svým moudrům. Velmi silný zážitek, duchovní posun a škola pro něj.

Pojem času během terapie:

Sám mám zkušenosti, že hned první den ztrácím v úplné tmě realitu času. Člověk odpočívá, jde spát, snaží se meditovat a jakmile se vzbudí, tak už neví, jestli spal dvě hodiny nebo 10 a už jen odhaduje.

Ano, jídlo na celý den, vám průvodce nedonese mezi 20 – 06 hodinou (pokud o tuhle deprimaci sami nepožádáte), ale je lepší, když vám během rozhovoru neřekne kolik je hodin a jaký je den. Pokud o to sami nepožádáte ovšem. Pobyt je dobrovolný, poznávací, průvodce vám vyjde vstříc ve všem pro vaše dobro. Stejně jako můžete pobyt kdykoliv ukončit, rožnout si, zajít si ven provětrat se, zapnout si telefon a zatelefonovat domů.

Rizika terapie tmou?

Co vše se může stát nepříjemného při vašem pobytu ve tmě?

Zkusím sepsat, co mne napadlo.:)

1) Budete se velmi, ale velmi nudit a čas se vám neskutečně povleče… Málokdo umí skutečně vypnout hlavu, mozek, myšlenky. Jen zlomek lidí se umí ponořit sám do sebe a vypnout hlavu. Stejně jako jen malé množství lidí dokáže během meditace zastavit vířící mysl a propojit se nahoru.

Co s tím? Jako průvodce se vás budu snažit motivovat, uklidnit a rozebrat s vámi vzniklé situace a zážitky, abyste dokázali dokončit celou naplánovanou délku pobytu.

2) Dostanete nějaký strach ze tmy (paniku) či jinou nezvladatelnou pohnutku a nebudete mít sílu dále pokračovat.

I tohle se může stát  a není ostuda skončit nebo si vyjít na vzduch. Skončit můžete kdykoliv. Jen si zevnitř odemknete dveře a jste venku. Nebo si zapnete svůj mobilní telefon a zatelefonujete svým blízkým. Nejde o život, nejde o nic. Terapie tmou je poznáním sebe sama, léčením, není problém kdykoliv proces utlumit nebo ukončit. Zajít se projít do lesa, vyčistit si hlavu a vrátit se do svatyně. Setkal jsem se i s chlapíkem, který každou noc chodil na procházku ven. I to není problém domluvit a já vás v určenou hodinu navštívím.

3) Doma nebo v práci se stane něco obzvlášť zásadního a bude vás ihned potřeba.

Žádný problém. Nejste na druhém konci světa, ale takřka uprostřed ČR a kamkoliv po republice se dostanete během pár hodin. Svým autem nebo busem, vlakem. V akutní situaci vás mohu odvézt autem já nebo pro vás někdo přijede.

4) Někomu se ve svatyni objeví světelné bytosti, andělé, katedrála nebo jiné silné duchovní scenérie a zážitky. Někomu se začnout vybavovat jeho minulé životy a podobné věci.  Pokud není na tyto věci připravený, zacloumá to s ním. Mám s těmito zážitky vlastní zkušenosti a vysvětlím vám, co se děje a jak s tím naložit. Nemějte strach, tyhle scenérie a zážitky se objevují bohužel jen menší části účastníků. Těm, kteří jsou už na určitém stupni duchovního poznání a tudíž je přímo očekávají a často i kvůli nim pobyt ve tmě absolvují.

5) Nebude vám chutnat strava.:)

Na stravě se domluvíme předem. Dáte nám vědět, co vám chutná a co ne.

Další dotazy ohledně terapie tmou, můžete směřovat na: info@tmaleci.cz

a svůj pobyt si můžete rezervovat zde: http://www.tmaleci.cz/rezervacni-formular/

Na viděnou:)

Přikládám fotku z peruánské džungle aneb můj pochod za šamanem.:)

Mirek

mira v džungli

 

Reakce mozku na pobyt ve tmě

Při pobytu ve tmě, začne mozek produkovat různé látky. Hormony epifýzy (nadvěsek mozkový, šišinka 3. oko ) vytváří pocity klidu, pokoje a až blaženosti.
Epifýza je producentem melatoninu. Melatonin působí jako specifický hormon, ale zároveň ovlivňuje a moduluje funkci řady endokrinních žláz. Ovlivňuje rytmickou funkci gonád a hypofýzy (pozitivně ovlivňuje produkci růstového hormonu a růstových faktorů). Sekrece melatoninu kolísá v průběhu 24 hodin, neboť je tlumena světlem. Když však nevystavujete několik dní svůj mozek umělému světlu, wifi záření atd., napumpujete svůj mozek těmito hormony. A začnou se dít věci.:)
Dochází k problikávání světla ve vašem 3. oku nebo k jeho otevření.
Serotonin neboli 5-hydroxytryptamin potlačuje bolest a hlavně ovlivňuje náladu. Cítíte se pokojní a ve svém středu. Deprese jsou spojovány právě s nedostatkem serotoninu. I proto se doporučuje spát v co nejtemnější místnosti. Bez veškeré elektroniky, telefonu a se zataženými roletami.
Vysoká produkce těchto dvou hormonů vám v určité fázi pobytu tak napumpuje mozek, že nebudete moci usnout. Mozek začne vyrábět DMT (dimethyltryptamin), který se nachází i v různých rostlinách Síly, používaných při šamanských rituálech po celém světě, ke spojení s Bohem.
Epifýza sdílí informace s hypofýzou, která je rozvádí do celého těla pomocí ostatních endokrinních žláz. Zvyšuje se úroveň vašeho vědomí a napojení ke Stvořiteli. A to je příjemné a povznášející.:)

mexican-1511144_960_720

Rostliny síly…

shamanic-rattle-1435847_960_720Poslední roky se i u nás v Čechách konají šamanské rituály s rostlinami síly dovezenými z Amazonie či z dalších světadílů. Samozřejmě i naši předci a třeba konkrétně druidé používali v Čechách rostoucí byliny a houby: Blín, Durman, Lysohlávky, Muchomůrku červenou a další rostliny.

Pokud se budeme bavit o rostlinách síly k nám do Česka transportovaných, jedná se většinou o: Ayahuascu, pití Amazonského Tabáku, o Ibogu, Peyotl.

Číst dále

© 2018 Tma léčí

Theme by Anders NorenNahoru ↑